Ekoklima

Sodo baldai turi būti ir gražūs ir patvarūs

sodo baldai

Pasirinkdami baldus savo užmiesčio namui, mes dažniausiai vartome ir studijuojame spalvotus katalogus, ilgai galvojame, vaikščiojame po parduotuves. Jeigu yra galimybė konsultuojamės su dizaineriais. Tačiau, pradėję sodo pertvarkymą, apie baldus dažnai pamirštame. Tai klaida! Be patogių kėdžių, suoliukų ar sūpuoklių poilsis gamtoje nebus pilnavertis. Be to, sodo baldai labai puošia bet kurią žalią pievelę.

Sodo baldai turi ypatingą šarmą. Kartais, išėjus į sodą apžiūrėti gėlių ar paskanauti uogų, norisi atsisėsti ant medinio suoliuko ir panirti į romantiškas svajones. Kad sode būtų jauku ir norėtume ten praleisti laisvalaikį, reikia ir tinkamų sodo baldų.
Į sodo baldų sąrašą galima įrašyti šiuos baldus: fotelius- lovas, stalus darbui oranžerijoje, paplūdimio kėdes ir krėslus, sūpuokles, sofutes, suoliukus, staliukus, lentynas ir kitus tinkamus baldus. Parduotuvėse greta su tradiciniais baldais galima rasti ir kitų gana įdomių ir funkcionalių daiktų, pavyzdžiui, sofų ant skrynių, sodo sofučių ant ratelių su dviem kėdėm, kurios sujungtos staliuku ant ratų; sūpuoklių su stogeliu ir kt. Viskas priklauso tiktai nuo jūsų fantazijos ir finansinių galimybių.

Ankstyvą pavasarį, kai žemė šalta ir dar negalima sėdėti ant kilimėlio, neįkainojami dalykai yra sudedami staliukai ir sudedamos kėdės, kurios skirtos specialiai sodui. Nereikia ieškoti jokio kelmo ar nulūžusio medžio, kur galima būtų atsisėsti. Beveik bet kuriuo metu, netgi tada, kai oras labai drėgnas, jūs galite ramiai pasėdėti lauke ir maloniai praleisti laiką. Jeigu sėdėsite ant kelmų bei nulūžusių medžių, galite įsivaryti rakštį bei sugadinti ar suplėšyti drabužius.

Pasirenkant sudedamus krėslus, geriausia pasirinkti tokius, kurie pagaminti iš drėgmei atsparių medžiagų arba plastmasės. Paplūdimio variantus geriau palikti paplūdimiui.

Sodo sūpuoklės ir hamakas – be jų negalima apseiti, jeigu norime, kad poilsis būtų pilnavertis ir įsimenantis. Sūpuoklės ir hamakas padės atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos ir apgalvoti ateinančios dienos darbus.

Grynas oras, aišku, yra labai svarbus ir sveikas, bet ką daryti, jeigu jūsų poilsį sutrukdo ryški saulė ar nelauktas lietutis? Nesijaudinkite – šią problemą galima išspęsti pastačius įvairias pastoges ir tentus. Uždari iš trijų pusių ar atviri – kokie labiau patinka – jie pailgins jūsų poilsį gryname ore ir apsaugos nuo oro kaprizų!

Sodo baldai turi būti ir gražūs ir patvarūs Sodo baldų medžiaga
Sodo baldai dažniausiai gaminami iš medžio, plastmasės ar metalo. Kodėl būtent mediniai sodo baldai turi didžiausią paklausą pasaulyje? Taip yra todėl, kad pats „šilčiausias”, pats „gyviausias” gamtos produktas yra medis. Jis labai tinka kiekviename sode, gerai atrodo ir prie medinio namelio, ir prie plytinio kotedžo.

Daugelis skaitytojų tikriausiai galvoja, ar medinius baldus galima naudoti lauke, ar jie nepraranda savo išvaizdos? Galima, nes modernūs sodo baldai daug patvaresni ir saugesni negu mūsų įprastiniai primityvūs suoliukai. Šiandien gamintojai naudoja specialias medienos apdorojimo technologijas ir tokiu būdu sukuria drėgmei atsparius medienos sluoksnius. Todėl tokiems baldams nekenkia atmosferos ir klimato sąlygos.

Pati tvirčiausia ir atspariausia yra lapuočių mediena, nes lapuočių medienos tankis daug didesnis, jų sudėtyje yra daug įvairių aliejinių ir klijinių medžiagų elementų. Todėl saulės spindulių arba temperatūros kaitos įtakoje iš tokios medienos pagaminti baldai netrūkinėja ir neišblunka saulėje.

Pats patvariausias, specialistų nuomone, yra tikmedis, kurio beveik nereikia papildomai apdirbti drėgmei atspariomis medžiagomis ir laku. Vienintelė problema – tikmedžio medienos paruošimas yra ilgas procesas, kuris reikalauja gana daug darbo. Medžiai nupjaunami ir apdirbami rankiniu būdu, jie džiovinami dvejus metus ir tiktai po to naudojami. Tai viena iš priežasčių, kodėl tikmedžio baldai pasaulinėje rinkoje gana brangūs. Tačiau jų kokybė to verta. Jeigu tikmedžio baldai ilgai būna po atviru dangumi, po kurio laiko jie įgauna sidabriniai pilkšvą toną. Jį galima nuvalyti šiltame vandenyje suvilgytu šepetėliu. Jeigu norime, kad tokie gaminiai neišbluktų ir neprarastų spalvos, patartina juos kartais apdirbti tikmedžio aliejumi.

Lapuočių mediena turi daug gerų savybių. Ji gerai atlaiko drėgmės ir temperatūros svyravimus, lėtai reaguoja į aplinkos sąlygų pakitimus. Venecija pastatyta ant lapuočių medžių polių, kurie nuo 15 (!) šimtmečio tarnauja iki šiol. 19 amžiaus viduryje buvo atlikti tyrimai ir išsiaiškinta, kad poliai ne tiktai nesupuvę, bet pasidarę kieti kaip akmenys ir nepasiduoda jokiam mechaniniam poveikiui. Tokiu būdu galime sakyti, kad mūsų drėgname klimate sodo baldai iš lapuočių medžių – geriausias sprendimas.

Kartais sodo baldai gaminami iš akacijos medienos, eglės ar kitos pigesnės medienos. Tačiau iš karto reikėtų pabrėžti, kad tokie gaminiai šeimininkams sukelia daugybę rūpesčių netgi ir tada, jeigu jie bus sutepti alyva ir padengti laku. Kai ilgesnį laiką jie pabūna drėgmėje, po truputį išbrinksta , o jeigu ilgesnį laiką pabūna tiesioginiuose saulės spinduliuose- išdžiūsta. Todėl tokius baldus geriau naudoti verandoje arba terasoje. Jeigu labai norite tokius baldus išnešti į lauką, tai tiktai neilgam. Mediniai baldai gana sunkūs, todėl dažnai perstatinėti gana sunku.

Pasirenkant baldus sodui, reikėtų pasidomėti, kaip sujungtos tokių baldų detalės ir atidžiai apžiūrėti ne tiktai „fasadą”, bet ir gaminio „išvirkščią” pusę. Idealu, jeigu sujungimuose naudojami mediniai pleištai, o ne metaliniai varžtai. Jokiu būdu nepirkite tų sodo baldų, kuriuose sujungimuose panaudoti klijai. Medinis sujungimas drėgmėje truputį išbrinksta, todėl konstrukcijos tampa dar tvirtesnės. „Išvirkščioji” pusė turi būti apdirbta specialiu skysčiu- tirpalu (pavyzdžiui, drėgmei atspariu laku, ugniai atspariu skysčiu) taip pat kokybiškai kaip ir „fasado” elementai. Priešingu atveju mediniai baldai pradės pūti iš vidaus ar apačios ir juos reikės išmesti.

Audejo baldu centras

Kiti temos straipsniai

Svetainės baldai

Kokius baldus rinktis svetainėje?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Darbo kėdės

Darbo kėdės pasirinkimas

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Virtuvės kriauklės

Virtuvės kriauklė. Ką montuoti?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu