Anza

Dar daugiau elektros gamintojų galės gauti kilmės garantijas

Dar daugiau elektros gamintojų galės gauti kilmės garantijas

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo elektros gamintojai, kurie elektrą gamina iš atsinaujinančių bei neatsinaujinančių energijos išteklių, galės gauti kilmės garantiją už tą elektros dalį, kuri pagaminta iš atsinaujinančių energijos išteklių (AEI).

„Žaliasis kursas yra vienas iš ilgalaikių Lietuvos tikslų, todėl elektros gamintojams yra svarbu turėti kilmės garantijas, tai yra tam tikras kokybės ženklas ir įrodymas, kad jų produktas yra draugiškas aplinkai“, – sako energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė.

Nuo šių metų sausio 1 d. daliai elektros iš AEI gamintojų baigiasi 12 metų trukęs skatinamasis laikotarpis, kurio metu jie naudojosi fiksuotu elektros iš AEI tarifu. Pasibaigus šiam laikotarpiui gamintojai galės gauti kilmės garantijas – įrodymą galutiniam vartotojui, kad jų gaminama elektra yra žalia.

Vis daugiau žmonių ir verslo įmonių tampa labiau socialiai atsakingi siekia naudoti energiją, pagamintą iš AEI. Tokiu būdu jie prisideda prie klimatui neutralaus žemyno kūrimo. Tad gamintojams yra svarbu turėti tai patvirtinančius dokumentus.

Gamintojai, norintys gauti kilmės garantijas turės užpildyti kuro balanso formą, kurioje bus nurodyta, kokia dalis elektros yra pagaminta iš AEI. Šią formą reikės pateikti administratoriui – LITGRID AB – įgaliotam išduoti, perduoti bei panaikinti kilmės garantijas.

Šiuo metu yra daugiau nei 100 elektros iš AEI gamintojų, kuriems jau baigėsi elektros energijos, pagamintos naudojant AEI supirkimo skatinimo laikotarpis ir jie gali kreiptis dėl kilmės garantijų. Dar apie 2,4 tūkst. gamintojų dėl kilmės garantijų kreiptis galės po skatinimo laikotarpio pabaigos.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu