Ekoklima

„Citadele“ bankas ir „Green Genius“ sutarė dėl 6,9 mln. eurų vertės inovatyvaus baterijų projekto statybos finansavimo

Nerijus Virbickas Green Genius Inovacijų skyriaus vadovas

Atsinaujinančios energetikos įmonė „Green Genius“, veikianti 8 Europos šalyse, ir „Citadele“ bankas Lietuvoje pasirašė 6,9 mln. eur finansavimo sutartį – šios lėšos bus skirtos inovatyvių kaupiklių su saulės elektrinėmis statyboms. Elektrinė su kaupikliais bus įrengta ant „Švyturys – Utenos alus“ alaus daryklos stogo. 

„Džiaugiamės tapę įmonės „Green Genius“ finansiniu partneriu ir taip galėdami prisidėti prie unikalaus projekto įgyvendinimo ir poveikio gamtai mažinimo bei inovacijų plėtros Lietuvoje. Vienas mūsų prioritetų yra tvarių, ilgalaikę vertę kuriančių projektų finansavimas. Finansuodami šalies verslą, skatiname investicijas į atsinaujinančių energijos šaltinių projektus. Tvari ekonominė plėtra ir inovatyvių technologinių sprendimų diegimas yra mūsų verslo strategijos dalis“, – sako „Citadele“ banko valdybos narys, Baltijos šalių verslo bankininkystės tarnybos vadovas Vaidas Žagūnis.

Projektas bus įgyvendintas 2 etapais: pirmasis bus baigtas greičiau nei per metus ‒ iki 2024 m. gegužės, antrasis ‒ dar po metų. Dalį projekto vertės, t. y. 2,6 mln. Eur, finansuoja Europos klimato, infrastruktūros ir aplinkos agentūra. Ji „Green Genius“ sprendimą atrinko vienu iš 17 inovatyviausių bei Europos Sąjungos žaliajam kursui svarbiausių smulkiųjų projektų Europoje.

„Green Genius“ įrengs 1,5MW saulės elektrinę ir 2MWh talpos kaupiklį ant alaus daryklos stogo Utenoje, o taip pat ir 5MW nutolusią saulės elektrinę bei 4MWh talpos kaupiklį Butrimonyse – šios elektrinės drauge patenkins iki 100 proc. alaus daryklos elektros poreikio. 

„Įgyvendinus šį projektą, Baltijos šalyse atsiras vieni pirmųjų elektros energijos kaupikliai, integruoti ir pramonės įmonėse, ir saulės parkuose. Tai sukurs galimybes išnaudoti laisvos rinkos potencialą prekiauti elektros energija, teikti lankstumo ir kitas paslaugas energetikos sistemos operatoriams. Jos taps ypač aktualios po 2025 m., kai Baltijos šalių elektros tinklų sistemos taps sinchronizuotos su Europos tinklais“, – teigia „Green Genius” Inovacijų skyriaus vadovas Nerijus Virbickas. 

Šiuo projektu siekiama pademonstruoti tvarų verslo modelį, kuris leistų pramonės ir verslo klientams maksimizuoti vietinius energijos gamybos pajėgumus, papildyti juos nutolusiais gamybos pajėgumais ir taip užtikrinti savo energetinę nepriklausomybę bei stabilią, konkurencingą elektros energijos kainą.

Apie „Citadele“ grupę: 

„Citadele“ misija – modernizuoti finansų rinką ir suteikti daugiau galimybių privatiems asmenims ir verslui Baltijos šalyse. 2022-aisiais „Citadele“ turėjo 374 000 aktyvių klientų Baltijos šalyse ir išdavė 1,2 mlrd. eurų naujų paskolų, bendras paskolų portfelis siekė 2,97 mlrd. eurų, o bendra indėlių suma – 3,9 mlrd. eurų.

Be klasikinių bankinių paslaugų, „Citadele“ savo klientams siūlo daugybę naujos kartos finansų technologijų pagrindu sukurtų paslaugų, įskaitant modernią programėlę, bekontakčius mokėjimus ir momentinius mokėjimus. „Citadele“ – pirmasis bankas Baltijos šalyse, pristatęs sąskaitos atidarymo nuotoliniu būdu paslaugą ir mokėjimo žiedus. Įmonės aktyviai atsidaro sąskaitas nuotoliniu būdu ir naudojasi „Citadele Phone POS“ mobiliąja programėle, „Klix“ universaliu elektroninės prekybos sprendimu, taip pat kreipiasi dėl finansavimo verslo plėtrai.

„Citadele“ bankas yra pagrindinė grupės įmonė Latvijoje, o jos pavaldžiosios įmonės ir filialai veikia Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje.

Apie „Green Genius“:

„Green Genius“ yra atsinaujinančiosios energetikos bendrovė, vystanti saulės, biodujų, vėjo ir žaliojo vandenilio energijos projektus. Šiuo metu įmonė vysto virš 2 GW projektų portfelį 8 Europos šalyse. Bendrovė turi sukaupusi daugiau negu 15 metų patirtį energijos gamybos iš atsinaujinančių šaltinių rinkoje. Kasmet „Green Genius“ įgyvendinti projektai pagamina maždaug 315 GWh žaliosios energijos ir tai leidžia išvengti daugiau negu 210 tūkst. tonų CO2 emisijų per metus. Tokį kiekį CO2 per metus absorbuoja daugiau negu 10 mln. medžių. „Green Genius“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus Group“. Daugiau informacijos: www.greengenius.com

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu