q Centrinės valdžios pastatų valdytojai paraiškas gali teikti iki mėnesio pabaigos
Tikkuurila

Centrinės valdžios pastatų valdytojai paraiškas gali teikti iki mėnesio pabaigos

Centrinės valdžios pastatų atnaujinimas

Praėjusių metų pabaigoje paskelbtas kvietimas teikti paraiškas centrinės valdžios viešųjų pastatų atnaujinimui didinant jų energinį efektyvumą tęsiasi iki š. m. liepos 31 d. arba kol baigsis kvietimui skirtos lėšos.

Pagal šį kvietimą Aplinkos projektų valdymo agentūra (toliau – APVA) laukia paraiškų valstybei nuosavybės teise priklausančių ir valstybinio administravimo subjektų naudojamų pastatų renovacijai paraiškų iki liepos 31 d.

7 pastatų atnaujinimo projektams jau skirtas daugiau kaip 20 mln. eurų siekiantis finansavimas, dar 7 projektams artimiausiu metu numatoma skirti didesnę nei 16 mln. eurų subsidiją. Iš viso iš Modernizavimo fondo šiam tikslui yra skirta 40 mln. eurų. Tad iki mėnesio pabaigos energiškai neefektyvių pastatų valdytojai gali suskubti pasinaudoti likusiais 3,5 mln. eurų investicijomis. 

„Planuojami atnaujinti švietimo, kultūros, valstybės valdymo institucijų naudojami energiškai neefektyvūs pastatai. Jų valdytojams investicijos padės pasiekti ne tik ne mažesnio nei B energinio naudingumo klasę, bet taip pat pasirūpinti ir atsinaujinančiais energijos ištekliais – saulės elektrinėmis ar šildymo įrenginiais. O siekti efektyvesnių rezultatų skatins didesnis finansavimas už didesnius sutaupymus“ – sako APVA Klimato kaitos skyriaus vedėja Agnė Markauskienė.

Skaičiuojama, kad įgyvendinus visus projektus galėtų būti atnaujinta iki 100 tūkst. kvadratinių metrų pastatų ploto. Tai leistų kasmet sumažinti metinį pirminės energijos suvartojimą iki 7 GWh energijos, o šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas – daugiau kaip 700 t CO2 ekvivalentu.

Pareiškėjai, ketinantys teikti paraiškas, valdomų pastatų energijos vartojimo efektyvumo didinimą turėtų pradėti nuo energijos vartojimo audito, kuris turės būti pateiktas kartu su paraiška.

Modernizavimo fondas – tai 2021–2030 m. laikotarpiui įsteigtas fondas, skirtas paramą gaunančių valstybių narių pasiūlytoms investicijoms (energetikos sistemoms modernizuoti ir energijos vartojimo efektyvumui gerinti). Modernizavimo fondą sudaro iš ES apyvartinių taršos leidimų prekybos gaunamos lėšos. Be Lietuvos šio fondo lėšomis gali naudotis dar devynios ES valstybės narės. Tai Lenkija, Latvija, Estija, Čekija, Vengrija, Rumunija, Slovakija, Kroatija ir Bulgarija.

Bendra ES Modernizavimo fondo Lietuvai numatoma paramos suma iki 2030 m. laikotarpiu gali siekti daugiau kaip 700 mln. eurų.

Aplinkos projektų valdymo agentūros informacija

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu