Bėgimas – puikus būdas išlaikyti gerą fizinę formą. Tai ne tik padeda kontroliuoti svorį, bet ir stiprina imuninę sistemą. Labai malonu, kai šalia yra ištikimas partneris, nes tada treniruotės tampa ne tik daug efektyvesnės, bet ir šiek tiek subalansuotos. Šuo – tai tas pats, kaip sako liaudis, ištikimas draugas, kuris bus šalia ne tik kaip augintinis, bet ir kaip gynėjas. Juolab, kad ir jiems reikia bėgioti, nes net paprasti rytiniai bėgiojimai žiemą prisideda prie bendro sveikatos stiprinimo.
O šunims – tai puiki proga praleisti laiką su savo mėgstamu šeimininku. Iš vienos pusės, galėtume tingiai gulėti ant sofos, žiūrėti televizorių, skaityti žurnalus ar naujienas internete, žaisti https://playggbet.lt/ arba užsiimti kitais kasdieniais darbais, o iš kitos – svarbu nepamiršti, kad fizinis sportas – tai jėga. Ypač, jei žmogus yra laimingas keturkojo draugo savininkas, kodėl gi nepasirūpinus bėgiojimais vietoje įprastų pasivaikščiojimų. Svarbiausia – suplanuoti maršrutą, įsigyti specialią aprangą abiem ir kitą reikalingą įrangą patogumui. Bet apie viską iš eilės.
Į ką svarbu atkreipti dėmesį bėgiojant žiemą su šunimi?
Žiemą, kai oras šaltas, mažai kas nori išeiti į lauką. Tačiau šunys negali gyventi be pasivaikščiojimų, todėl kaip alternatyvą šeimininkas gali eiti kartu su juo į bėgiojimą. Tokia treniruotė ne tik leis sušildyti raumenis ir išlieti sukauptą energiją, bet ir sustiprins raumenis, pagerins nuotaiką. Tai naudinga tiek kūnui, tiek psichologinei sveikatai. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į keletą aspektų bėgiojant su šunimi šaltu metų laiku:
- Sekite orų prognozę. Jei diena pernelyg šalta, žemiau nei -10 °C, geriau likti namuose, nes optimalus bėgiojimo temperatūra yra nuo -6 iki 8 °C.
- Nustatykite laiką. Geriausia treniruotę pradėti tada, kai to nori jūsų augintinis. Tačiau reikėtų atsižvelgti į jo svorį, veislę, sveikatos būklę, nuotaiką ir kitus smulkmenas. Mažos veislės šunys greitai sušąla, o didesni šunys gali būti lauke ilgiau nei valandą.
- Bėgimas – tai judėjimas. Judėti reikia kuo daugiau, todėl šunį reikia išmokyti ir skatinti treniruotėms. Tai ne tik padės jam nešalti, bet ir išugdys puikią fizinę formą.
- Apranga šuniui. Kadangi žiemą būna labai šalta, svarbu iš anksto pasirūpinti apranga treniruotėms. Geriausia įsigyti specialų šuns kombinezoną, o sau – pirštines, kepurę, šaliką ir kitą šiltą, elastinę aprangą bėgiojimui.
- Svarbu stebėti pėdas. Jei sniegas per daug lipnus, jis gali suformuoti gumulus šuns kailyje, o ledas gali sugadinti nagus. Todėl prieš išvykstant į lauką geriausia patepti šuns pėdas specialiu kremu arba vašku, taip pat iššukuoti kailį. Tai apsaugos nuo mechaninių pažeidimų.
- Specialūs batai šunims. Tokie aksesuarai jau seniai egzistuoja ir yra populiarūs tarp šunų šeimininkų. Specialūs batai ne tik apsaugos pėdas, bet ir padės išvengti pagalvėlių nusidėvėjimo.
- Pavadėlio turėjimas. Kad ir kaip būtų, lauke gali sutikti kitų bėgikų ir šunų, todėl geriau apsaugoti aplinkinius nuo galimo susidūrimo. Tam svarbu turėti pavadėlį, kuris taip pat padės, jei šuo staiga paslystų ant ledo ir reikės jį sulaikyti.
- Neleiskite šuniui valgyti sniego. Gaudyti snaiges ir valgyti sniegą – bloga idėja, todėl svarbu išmokyti augintinį to vengti. Tai gali sukelti peršalimą ir šuo gali susirgti.
- Svarbu apgalvoti maršrutą. Reikėtų vengti pavojingų vietų, ypač tų, kur gali būti apledėję keliukai, dėl kurių galima patirti išnirimų, patempimų ar net lūžių. Geriausia treniruotis specialiai įrengtose aikštelėse ar parkuose.
- Kontroliuokite šuns būklę. Labai svarbu stebėti augintinio elgesį. Jei šuo pradeda traukti pėdas, drebėti ar žiūrėti gailiai, reiškia, laikas grįžti namo.
Reikia kartais bėgiojant žiemą stebėti šuns ausis, pėdas ir uodegą. Svarbu įsitikinti, kad jos nėra sušalusios. Taip pat reikėtų stebėti šuns nuotaiką. Jei augintinis nori vaikščioti ir nesiskuba (nenori traukti namo), reiškia, viskas gerai. Bet jei jis pradeda gulėti ant žemės, traukti atgal į namus, geriau pakeisti bėgiojimą aktyviais žaidimais namuose, nes tai rodo, kad šuo nesiruošia ilgai būti šaltame ore. Nors bėgiojimas labai naudingas tiek raumenims, tiek širdies ir kraujagyslių sistemai, svarbiausia orientuotis į šunį, nes tai rodo supratimą tarp šeimininko ir augintinio.