Ekoklima

Baseinų nėra, o mokytis plaukti bus privaloma

Baseinų nėra, o mokytis plaukti bus privaloma

Mokykloms, nespėjusioms atsitokėti nuo nemokamo pradinukų maitinimo įstatymo, Vyriausybė pateikė naują staigmeną – patvirtino vaikų mokymo plaukti bendrojo lavinimo mokyklose programą.

Kūno kultūros ir sporto departamento parengtoje programoje pažymima, esąplaukimas yra gyvybiškai svarbus įgūdis. Pirmajame programos įgyvendinimo etape numatoma išmokyti plaukti visus trečiokus, kurių šalyje yra per 30 tūkstančių.

Uostamiesčio pedagogai neabejoja, kad sumanymas išmokyti vaikus plaukti – geras, tačiau, jų manymu, vykdyti „nuleistas” ne laiku. Esą turinčios galimybę plaukimo pamokas organizuoti mokyklos tą darė ir seniau, o daugelis švietimo įstaigų tam neturi nei sąlygų, nei lėšų.

Aukso kalnų programai įgyvendinti Vyriausybė nežada.

Klaipėdos miesto savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Ignas Pocius teigė, kad vykdyti Vyriausybės patvirtintą programą bus problemiška.

„Jeigu programa būtų kompleksinė – susieta su naujų baseinų statyba ir senųjų renovacija, būtų gerai. Bet dabar Savivaldybė turi tik vieną jai priklausantį baseiną, o Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijai priklausančio baseino nuoma mums sunkiai įkandama”, – sakė jis.

Beje, pastebėjo I. Pocius, dalis uostamiesčio vaikų jau išmoko plaukti dalyvaudami Savivaldybės keletą metų vykdomoje plaukimo mokymo programoje, „Gintaro” baseino vykdomose vasaros socializacijos programose, tačiau tam, kad plaukimo įgūdžius įgyti galėtų daugiau mokinių, reikia daugiau baseinų.

Išsamiau apie tai, ar ši programa nėra utopija, ar ją vis dėlto įmanoma įgyvendinti, skaitykite kituose „Vakarų ekspreso” numeriuose.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu