q Baltijos šalių energetikos atstovai Latvijoje aptarė sinchronizacijos projektą bei rusiškų dujų importo nutraukimą
Tikkuurila

Baltijos šalių energetikos atstovai Latvijoje aptarė sinchronizacijos projektą bei rusiškų dujų importo nutraukimą

Dujų importo nutraukimas

Balandžio 27 d. energetikos viceministras Albinas Zananavičius lankėsi Latvijoje, kur susitiko su Latvijos ir Estijos energetikos sektoriaus atstovais. Pagrindiniai susitikimo tikslai – aptarti pažangą įgyvendinant Baltijos šalių sinchronizacijos projektą ir tolimesnius planus, kuo skubesnį rusiškų dujų importo atsisakymą bei pasirengimą kitam šildymo sezonui užtikrinant nepertraukiamą energijos tiekimą ir energijos sistemos saugumą.

Susitikimo metu daug dėmesio skirta sinchronizacijos projekto planams aptarti, kurie paspartintų projekto įgyvendinimą. „Dabartiniame geopolitiniame kontekste būtina įvertinti visas galimybes kaip būtų galima paspartinti sinchronizacijos projekto įgyvendinimą. Tam ypatingai svarbi trijų Baltijos šalių vienybė ir sutarimas dėl tolimesnių veiksmų bei Lenkijos ir Europos Komisijos parama.“ – kalbėjo energetikos viceministras A. Zananavičius.

Baltijos šalių atstovai vieningai sutarė dėl būtinybės ankstinti Baltijos šalių sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais įgyvendinimą. Tuo tikslu Baltijos šalių perdavimo sistemos operatoriai bus įpareigoti atlikti kaštų ir rizikų vertinimą ir pateikti galimus efektyviausius sprendimus, kurie padėtų greičiau įgyvendinti sinchronizacijos projektą.

Baltijos šalių sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais klausimas aptartas tą pačią dieną vykusio Baltijos šalių, Lenkijos ir Europos Komisijos nuotolinio susitikimo metu. Šalių atstovai aptarė sinchronizacijos projekto įgyvendinimo eigą, pagrindinius iššūkius ir galimybes spartinti projekto įgyvendinimą. Susitikimo metu Lenkijos ir Europos Komisijos atstovai išsakė paramą ir pasiryžimą bendromis pastangomis ieškoti sprendimų, kad Baltijos šalių elektros sistemos būtų kaip įmanoma anksčiau sinchronizuotos su kontinentinės Europos tinklais, išvengiant visų galimų rizikų būti neplanuotai atjungtoms nuo Rusijos valdomos IPS/UPS sistemos.

Baltijos šalių atstovai taip pat aptarė situaciją gamtinių dujų rinkoje regione, didžiausią dėmesį skiriant rusiškų gamtinių dujų atsisakymui ir jų pakeitimui alternatyviais šaltiniais, bei pasirengimui ateinančiam žiemos sezonui. Šalių atstovai pristatė priemones, kurių imasi nacionaliniu lygiu, taip pat sutarė, kad reguliarūs susitikimai ir keitimasis informacija gali padėti pasiekti efektyviausių rezultatų užtikrinant nepertraukiamą ir patikimą energijos tiekimą Baltijos šalių energijos vartotojams.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu