Franke

Atidedamas jūrinės jungties su Švedija „NordBalt“ planinis remontas

NordBalt

Energetikos ministerijos pavedimu Lietuvos perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ nukelia rugpjūčio pabaigoje suplanuotus jūrinės jungties „NordBalt“ laikino atjungimo ir planinio remonto darbus. 

„NordBalt“ kabelis šiuo metu yra labai svarbus importuojant skandinavišką elektrą iš Švedijos. Laikinas jungties atjungimas sumažintų importo apimtis ir turėtų neigiamos įtakos ir taip aukštai rinkos kainai. Matydami padėtį „Nord Pool“ biržoje ir aukštas elektros kainas, turime išlaikyti didžiausią galimą rinkų integraciją ir galimybę importuoti elektros energiją iš Skandinavijos“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys. 

Tarptautinės jungties atnaujinimo darbai šiemet buvo numatyti rugpjūčio pabaigoje, tačiau atsižvelgiant į susidariusias aplinkybes elektros rinkoje, kabelio techninės  priežiūros darbai bus atliekami lapkritį. 

„Siekdami išlaikyti maksimaliai efektyviai veikiančias tarptautines jungtis, mes periodiškai atliekame planinius jų priežiūros ir atnaujinimo darbus. Šį mėnesį suplanuotus „NordBalt“ priežiūros darbus vis dar bus patogu atlikti vėlyvą rudenį. Esama jungties būklė leidžia tai padaryti. Šiuo metu didžiausias prioritetas skiriamas rinkų integracijai ir galimybei importuoti pigesnę elektros energiją“, – sako R. Masiulis.

Ministerijos pavedimu „Litgrid“ skubos tvarka jau suderino su partneriais Švedijoje – elektros perdavimo tinklo operatore „Svenska Kraftnaft“. Paprastai techninė „NordBalt“ kabelio priežiūra atliekama kiekvienais metais Švedijoje ir Lietuvoje tuo pat metu pagal iš anksto parengtą planą. Prieš pradedant darbus, elektros perdavimas jungtimis kelioms dienoms yra visiškai sustabdomas ir elektros prekyba nevyksta.

Šių metų sausio-liepos mėnesiais elektros energijos importas iš „NordBalt“ buvo 2,87 TWh ir sudarė 42 proc. viso Lietuvos importo. 2021 m. „NordBalt“ bendras prieinamumas siekė 97,3 proc.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu