Vivacolor

Arenos projektas kainuos 3 mln. litų

Klaipėdos universali sporto arena įgaus katamarano kontūrus. Tai galutinai paaiškėjo paskelbus, kas laimėjo arenos projektavimo konkursą.

Dienraščio „Klaipėda” prognozės pasitvirtino. Uostamiesčio universalią sporto areną projektuos kauniečių bendrovė „Miestprojektas”, įveikusi vilniečių „Jungtines architektų dirbtuves”.

Kauno projektuotojų paslaugos miestui kainuos per 2,8 mln. litų. Sostinės architektai už darbą norėjo per 4,2 mln. litų, tai yra pusantro karto daugiau.

Anot savivaldybės Viešųjų pirkimų tarnybos vedėjo Tomo Mataičio, į kauniečių 2,8 mln. litų projekto kainą įskaičiuotas ir užsakovo rezervas, siekiantis per 280 tūkst. litų.

„Projektuotojai negalės reikalauti didesnės sumos nei pasiūlė. Kaina gali nebent mažėti iki 10 procentų”, – teigė vedėjas. Savivaldybė rengia konkurso sąlygas arenos operatoriui parinkti.

Konkursas turėtų įvykti gegužę. Mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė yra minėjusi, kad operatorius turės aktyviai dalyvauti arenos projektavimo procese. Siekiama, kad miesto biudžetui atsieitų pigiau išlaikyti naująjį sporto ir pramogų kompleksą. Jei operatorius pageidaus, kad architektai padarytų tai, ko nenumatė konkurso sąlygos, tuomet arenos projektas gali brangti.

Sutartis su bendrove „Miestprojektas” bus pasirašyta šią savaitę. Projektas turi būti parengtas per metus, tačiau tikimasi, jog tam užteks ir aštuonių mėnesių.

Arenos statyba gali kainuoti per 100 mln. litų. Iš Europos Sąjungos fondų planuojama gauti apie 40 mln. litų. Lėšų turėtų skirti ir Vyriausybė. Infrastruktūrai pinigų tikimasi iš kelių fondo. Arenos statybai savivaldybė planuoja imti paskolą.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt