Franke

Architektų bendruomenei – sveikinimai su profesine švente

Architektų bendruomenei – sveikinimai su profesine švente

Šiandien šalies architektų bendruomenė pažymi Tarptautinę architektų dieną. Ji liepos pirmąją minima nuo 1948 m., kai Lozanoje buvo įkurta Tarptautinė architektų sąjunga.
Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas profesinės šventės proga sveikina visą šalies architektų bendruomenę – kūrybingą, aktyvią ir labai svarbią mūsų šalies gyvenimui. Itin džiugina, ministro žodžiais, kad vis labiau artėjama prie „žaliosios“, aplinkosaugai palankios architektūros.

Artimiausiu metu Vyriausybė svarstys Aplinkos ministerijos parengtą Architektūros įstatymo projektą. Šio įstatymo architektai labai laukia, nes jis leis sureguliuoti visas architektūrinės veiklos sritis. Dabartiniai atskiri teisės aktai apima tik dalį tų sričių. Naujasis įstatymas įtvirtins esmines architektūros kokybę reglamentuojančias nuostatas ir jos kriterijus, sudarys galimybes rengti atvirus konkursus geriausioms architektūrinėms idėjoms atrinkti planuojant ar projektuojant visuomenei reikšmingus objektus. Jis nustatys architektų veiklos pagrindinius principus ir sritis, jų teises, pareigas ir atsakomybę, rengimo ir kvalifikacijos reikalavimus.

Geriausiems architektams pažymėti Aplinkos ministerija prieš devynerius metus yra įsteigusi apdovanojimą už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse. Šiemet bus įteikti trys apdovanojimai laimėtojais pripažintiems projektų autoriams už 2015 m. realizuotus architektūros kūrinius. Jie bus skiriami pagal tris kategorijas. Tai negyvenamieji pastatai ir statiniai, gyvenamieji pastatai, inovatyvūs pastatai.

Aplinkos ministerija yra pakvietusi siūlyti pretendentus šiems apdovanojimams. Kas ir kaip gali juos siūlyti, numato Aplinkos ministerijos apdovanojimo už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse skyrimo taisyklės . Paraiškas apie pretendentus reikia pateikti iki š. m. rugpjūčio 22 d.

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu