Anza

Architektų bendruomenei – gera žinia

Architektų bendruomenei – gera žinia

Šiandien Vyriausybė pritarė naujojo Architektūros įstatymo projektui, kurį parengė aplinkos ministro Kęstučio Trečioko sudaryta darbo grupė, ir nutarė jį teikti Seimui.

„Tai svarbus žingsnis architektūros kokybės link ir gera žinia visai šalies architektų bendruomenei. Ji šio įstatymo laukia jau senokai ir nekantriai. Tikimės, kad Seimas jį priims“, – sako ministras Kęstutis Trečiokas. Architektūros įstatymo koncepciją Vyriausybė patvirtino dar prieš septynerius metus, bet jį rengiant ir tobulinant prireikė daugybės aptarimų, derinimų ir diskusijų. Buvo kreiptasi į suinteresuotas institucijas, sudarytos galimybės išsakyti savo požiūrį, teikti siūlymus.

Naujasis įstatymas reglamentuos visuomeninius santykius architektūros, atliekančios svarbų vaidmenį šalies kultūroje, prisidedančios prie valstybės įvaizdžio formavimo, žmonių gyvenimo kokybės, srityje. Jis leis sureguliuoti visas architektūrinės veiklos sritis. Dabartiniai atskiri teisės aktai apima tik dalį tų sričių.

Įstatymas įtvirtins esmines architektūros kokybę reglamentuojančias nuostatas ir kriterijus. Jis nustatys architektų veiklos principus ir sritis, jų teises, pareigas ir atsakomybę, rengimo ir kvalifikacijos reikalavimus, sudarys galimybes rengti atvirus konkursus geriausioms architektūrinėms idėjoms atrinkti planuojant ar projektuojant visuomenei reikšmingus objektus. Bus nustatytos architektūros plėtros kryptys, apibrėžtas savivaldybės vyriausiojo architekto statusas ir funkcijos architektūros, teritorijų planavimo ir statybos srityse, siekiant architektūros kokybės, taip pat valstybės, savivaldybių bei kitų institucijų kompetencija architektūros srityje.

Komunikacijos skyrius

www.am.lt

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu