Franke

Apklausa: 86 proc. vilniečių mano, kad dar daugiau žalumos pagerintų Vilniaus įvaizdį

žaliosios erdvės Vilniuje

Kovo mėnesį Vilniaus savivaldybė apklausė daugiau kaip 1700 visų miesto seniūnijų gyventojų, kurie pasidalijo nuomone apie žaliąsias sostinės erdves ir kokią gyvenamąją aplinką nori matyti. Želdinimo specialistai jau naudojasi miestiečių patarimais, planuodami naujus viešųjų erdvių sprendinius.

86 proc. apklaustųjų mano, kad dar daugiau žalumos pagerintų Vilniaus įvaizdį. 54 proc. norėtų patys sodinti ir prižiūrėti Savivaldybės dovanotus medžius ir krūmus, susiderinę sodinimo vietas su specialistais.

Daugiau kaip 80 proc. vilniečių norėtų savo gyvenamoje aplinkoje daugiau pušų, beržų, ąžuolų, liepų, klevų, šermukšnių. Apie 5 proc. – obelų, gudobelių, eglių, maumedžių, skroblų. 52 proc. atrodo, kad jų teritorijoje krūmų netrūksta, o likusieji norėtų daugiau krūmų. Dauguma miestiečių (65 proc.) nenori gėlynų savo gyvenamojoje aplinkoje, kuriuos reikėtų prižiūrėti patiems.

Per pavasarinį želdinimą mieste Savivaldybės lėšomis bus pasodinta apie 1 140 medžių, mažiausiai antra tiek jų pasodins bendruomenės ir socialiai atsakingos įmonės. Daugiau – zalias.vilnius.lt Prie Žaliosios bangos Savivaldybė kviečia prisidėti visus miestiečius, bendruomenes ir įmones. Norintieji pasodinti medį ar alėją profesionalų rankomis kviečiami rašyti el. p. zalias@vilnius.lt,

Apklausa parodė, kad pusė respondentų pozityviai vertina savo gyvenamosios vietovės erdves. Apie 54 proc. savo rajone per dieną viešose erdvėse praleidžia daugiau kaip valandą, o 36 proc. – apie valandą. Dažniausiai eina pasivaikščioti, vedžioja augintinį, prisėda ant suoliuko, mankštinasi ir sportuoja, žaidžia su vaikais, leidžia laiką su draugais ir pan.

Apklausoje buvo aktyvios visos seniūnijos, bet labiausiai įsitraukę – Antakalnio, Lazdynų, Verkių, Pašilaičių, Šeškinės, Fabijoniškių, Žirmūnų gyventojai.

Apklausos rezultatai svarbūs, siekiant Vilniaus miestą paversti dar patogesne vieta gyventi. Atsižvelgdami į rezultatus Vilniaus miesto savivaldybės želdynų specialistai planuoja želdinimo schemas, vietas mieste, perka ir užsako augalus, inicijuoja naujus projektus. Remiantis apklausos rezultatais, įvertintas trūkstamos infrastruktūros poreikis, išsiaiškintos problemos, kurias specialistai pasiruošę spręsti.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu