Tikkuurila

Akmenė planuoja statyti saulės parką

saulės parkas

Akmenės rajono tarybai balandį pavirtinus, savivaldybės administracija artimiausiu metu planuoja miesto reikmėms statyti saulės elektrinę. Tačiau rajono meras Vitalijus Mitrofanovas sako, jog planus gali tekti koreguoti, nes rajone žaliosios energetikos vystytojai yra rezervavę visas galias. 

„Esame paskaičiavę, kad šiandien visos rajono biudžetinės įstaigos bei apšvietimas sunaudoja 1,6-1,7 MW elektros, tai norėtume kuo greičiau pasistatyti apie 2 MW saulės elektrinę“, – BNS teigė Vitalijus Mitrofanovas.

Savivaldybės teigimu, planuojamų pajėgumų pakaktų aprūpinti elektra apie 30 biudžetinių ir viešųjų įstaigų – mokyklų, vaikų darželių, taip pat apšviesti Naujosios Akmenės gatves.  

Mero teigimu, savivaldybė būsimai elektrinei jau yra numačiusi ir 5 hektarų sklypą apleistose teritorijose, tačiau iškilo problema – Energijos skirstymo operatorius (ESO) už jos prijungimą prie sistemos paprašė sumokėti apie 2 mln. eurų.

„Kreipėmės į ESO sąlygų tų 2 MW būsimos elektrinės prisijungimui ir apšalome, nes ESO pareiškė, kad savivaldybei reikės investuoti dar 2 mln. eurų papildomai infrastruktūrai – pastotei ir kitiems dalykams, nes paaiškėjo, kad žaliosios energetikos vystytojai mūsų rajone jau yra rezervavę visas galias, o jeigu nori papildomai ką nors daryti, turi ESO susimokėti“, – teigė Akmenės meras.

Pasak mero, norėdama naudotis žaliąją energija ir taupyti, Akmenė greičiausiais turės sekti Elektrėnų pavyzdžiu, kur saulės elektrinę pastatė ne pati savivaldybė, o konkurso būdu atrinktas privatus vystytojas. 

„Mūsų atveju, pasirodo irgi, savivaldybė savarankiškai negali statyti saulės elektrinės, tai gali daryti galias rezervavęs privatus vystytojas, o mes iš jo vėliau tą elektrinę išsipirktume, panašiai, kaip tai padaryta Elektrėnuose“, – sakė V. Mitrofanovas. 

Pasak savivaldybės administracijos direktorės Aromedos Laucienės, didžiąją dalį – apie 2 mln. eurų saulės elektrinei reikalingų lėšų  – tikimasi gauti iš Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA), likusias skirtų savivaldybė.

Elektrėnuose nuo gegužės pradėjo veikti 1,1 MW galios nutolęs saulės parkas, aprūpinsiantis elektra savivaldybės įstaigas, – jį pastatė bendrovė „Green Genius“. Elektrinė per metus pagamins apie 1,4 mln. kWh, kurios užtikrins daugiau negu pusę savivaldybei ir jos įstaigoms reikalingos elektros.

Projektas Elektrėnams kainavo 1,1 mln. eurų, iš kurių 80 proc. skyrė APVA, o likusius 20 proc. savivaldybė. 

Akmenės savivaldybės plotas siekia per 844 kv. kilometrus, joje gyvena apie 20 tūkst. gyventojų. 

Autorius Remigijus Bielinskas 

Redaktorė Roma Pakėnienė

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu