q Aiškėja, kaip po rekonstrukcijos atrodys Studentų skveras
Franke

Aiškėja, kaip po rekonstrukcijos atrodys Studentų skveras

Aiškėja, kaip po rekonstrukcijos atrodys Studentų skveras

Šią vasarą neatpažįstamai pasikeitus Vienybės aikštei, tikra miesto puošmena tapusi erdvė netrukus išsiplės ir kitapus K. Donelaičio gatvės. Čia esantis Studentų skveras sulauks ryškių pokyčių. Vieni pagrindinių jų akcentų – žaliosios zonos, specialus apšvietimas, nauja granito danga ir patogios vietos laisvalaikio susitikimams. Studentijos ypač mėgstamą erdvę planuojama atnaujinti iki 2022 metų pavasario.

Puoselėja istorinę erdvę

Dar 2013 metais Kauno miesto taryba pritarė studentų siūlymui pietinei Vienybės aikštės daliai, esančiai tarp Kauno technologijos ir Vytauto Didžiojo universitetų centrinių rūmų, suteikti Studentų skvero pavadinimą.

„Paprastai tariant, Studentų skveras po rekonstrukcijos stilistiškai suvienodės su šiaurine Vienybės aikštės dalimi, nes ir istoriškai, ir faktiškai tai yra viena bendra aikštė, kurią skiria K. Donelaičio gatvė“, – aiškino projekto autorius architektas Rimantas Giedraitis.

Pasak specialistų, akademinės bendruomenės pamėgtos 5 tūkst. kv. metrų ploto erdvės infrastruktūra – nusidėvėjusi ir jau kuris laikas prašėsi permainų.

„Dabar tarsi turime aikštę, perskeltą į dvi dalis, kur vaizdas skiriasi kaip diena ir naktis. Šią nelygybę ištaisysime. Tikslas – viską sutvarkyti iki 2022 metų, kuomet Kaunas taps Europos kultūros sostine. Tikimės, kad iš pagrindų atnaujintas Studentų skveras savo funkcionalumu ir estetine išvaizda niekuo nenusileis tarptautinį įvertinimą pelniusiai gretimai erdvei anapus K. Donelaičio gatvės“, – teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Išlaikys bendrą stilistiką

„Giedraitis & architektai“ biuro vadovas R. Giedraitis ir jo vadovaujama komanda jau po savaitės (sausio 6 d.) visuomenei išsamiai pristatys parengtus projektinius pasiūlymus bei lauks kauniečių pastabų. Atsižvelgus į jas, bus pradėtas rengti techninis projektas.

Pasak Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus Viliaus Šiliausko, sėkmingai užbaigus techninio projekto rengimo procedūras, rangos pirkimą planuojama pradėti jau pavasario pradžioje.

Planuojama, kad atsinaujinusioje erdvėje bus ryškiai matomos žaliosios zonos su augalų apšvietimu, taip pat jaukios terasos su suoliukais tarp jų. R. Giedraitis pabrėžia, kad skvere bus naudojamos tos pačios apdailos medžiagos kaip Vienybės aikštėje – granito plokštės bei šviesus betonas, tad Studentų skveras stilistiškai atkartos tai, ką jau spėjo pamėgti kauniečiai ir miesto svečiai kitoje gatvės pusėje.

Daugiau vietos laisvalaikiui

Kaip numatyta projekte, Studentų skveras išsiskirs kokybišku visos teritorijos apšvietimu, taip pat numatytos kelios vietos skulptūroms.

„Bus išsaugoti visi šioje teritorijoje esantys medžiai, taip pat numatytos vietos gausesniems studentų sambūriams – tiek ant mobilių lauko baldų, tiek ant ilgų suolelių“, – pasakojo architektas.

Tuo tarpu į skverą „atsiremiančios“ S. Daukanto gatvės rekonstrukcija jau įpusėjo. Atšilus orams bus baigta kloti granitinė danga, užpildomi plokščių siūlių tarpai. Visus darbus S. Daukanto gatvėje ketinama baigti iki 2021 metų vidurio.

Pristatymas – nuotoliniu būdu

Viešas projekto pristatymas vyks sausio 6 d. nuo 16 val., nuotoliniu būdu prisijungus prie nuorodos: bit.ly/skveropristatymas.

Iš anksto susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima Kauno savivaldybės interneto svetainėje: bit.ly/projektiniaipasiulymai, paieškos langelyje įvedus: „Vienybės aikštė“.

Motyvuotas pastabas ir pasiūlymus dėl projektinių pasiūlymų sprendinių galima teikti projektuotojui iš anksto paštu (V. Putvinskio g. 17-4, LT-44243, Kaunas) arba el. paštu (direktorius@g-architektai.lt). Daugiau informacijos telefonu: +370 699 11770.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu