Šilumos kaina Vilniaus mieste 2013 metais sieks 25,45 ct/kWh arba mažės 11 proc. rekonstravus Vilniaus termofikacinės elektrinės Nr. 2 katilą ir pritaikius jį kūrenti biokuru bei pasibaigus kompensacijos mokėjimo laikotarpiui. Tokią naujieną šiandien vykstančioje Lietuvos energetikos konferencijoje „Nepriklausoma energetika – stipri ekonomika“ pristatė Vilniaus meras Artūras Zuokas.
„Kitais metais šilumos kaina mažės 11 proc., nes vieną Vilniaus termofikacinės elektrinės katilą pritaikysime kūrenti biokuru, taip pat bus baigta mokėti kompensacija už šilumą, vadinamasis Imbraso mokestis. 2016 metais šilumos kaina mažės iš viso iki 15 proc. ir bus mažiausia tarp didžiųjų šalies miestų, nes šilumos gamybos pajėgumai kūrenant biokurą bus dar padidinti ir pradės veikti atliekų deginimo gamykla.
Taigi darome viską, ką galime, kad šilumos kaina mažėtų. Tačiau svarbu, kad šiuo klausimu glaudžiai bendradarbiautų visos valstybinės institucijos ir savivaldybės. Vilniaus miesto savivaldybė turi aiškią viziją, kaip sostinės šilumos ūkis turi keistis iki 2020 metų ir strategiją, kaip sumažinti šildymo kainas. Esame užsibrėžę 2020 metais pasiekti, kad 70 proc. šilumos būtų pagaminama naudojant atsinaujinančius energetinius išteklius, taip dujų vartojimą šilumai sumažinant iki 30 proc.“, – sakė Vilniaus meras A. Zuokas.
2016 metais kaina už šilumą mažės 15 proc. ir sieks 21 ct/kWh rekonstravus Vilniaus termofikacinių elektrinių Nr.2 ir Nr. 3 katilus, pritaikant juos biokuro naudojimui bei pradėjus eksploatuoti atliekų deginimo jėgainę.
Šiuo metu iš didžiausių šalies miestų brangiau nei vilniečiai už šildymą moka Kauno bei Šiaulių gyventojai. Dar daugiau už šilumą moka Šalčininkų, Biržų, Alytaus, Trakų, Joniškio, Prienų, Anykščių bei Pakruojo gyventojai.
Vilniaus meras taip pat pabrėžė, kad lygiagrečiai bus dirbama koncentruojantis ir į gyventojų pajamų didinimą, skatinama daugiabučių renovacija, efektyviai valdomas šilumos ūkis.
Vilniaus miesto savivaldybė ne kartą kreipėsi į Energetikos ministeriją, Vyriausybę su siūlymais, kaip sumažinti šilumos kainas perskirstant elektros energijos kvotas, skatinant efektyvią kogeneraciją.
Šiuo metu vilniečiai už šildymą moka 28,51 ct/kWh (be PVM). Šilumos kaina didėja dėl kasmet smarkiai brangstančių gamtinių dujų, kurios sudaro 70 proc. bendroje kainoje už šildymą.
Sandra Trinkūnaitė-Rimkienė, tel. (8 5) 211 2319, el. p. vrt@vilnius.lt
www.vilnius.lt