Anza

A. Sekmokas: galima išgauti skalūnų dujų už 35 mlrd. eurų

A. Sekmokas: galima išgauti skalūnų dujų už 35 mlrd. eurų

Spėjama, kad Lietuvoje būtų galima išgauti iki 100 mlrd. kubinių metrų skalūnų dujų, kurių vertė dabartinėmis kainomis siektų apie 35 mlrd. eurų, tvirtina energetikos ministras Arvydas Sekmonas.

„Dujų yra iki 500 mlrd. kubinių metrų, o išgaunamas kiekis – iki 100 mlrd. Tokios yra prognozės, jos faktiniais tyrimais nėra patvirtintos“, – trečiadienį sakė jis.

Ministras nekalba, kada Lietuva skalūnų dujas galėtų pradėti naudoti. Anot jo, pirmiausiai reikia atlikti tyrimus, nustatyti, kiek dujų yra, kokios jų išgavimo galimybės.

„Reikia atsiminti, kad tai ilgas procesas, tai nėra kad kitais metais jau Lietuva apsirūpintų skalūninėmis dujomis. Turi būti atlikti tyrimai, bandomoji gavyba, o tik tuomet galima kalbėti apie pramoninę gavybą“, – pažymėjo A. Sekmokas.

Straipsnį apie galimai slypinčius skalūnų dujų išteklius Lietuvos mokslininkai paskelbė dar 2004 metais, tačiau tik gegužės pradžioje energetikos ministrui A. Sekmokui nuvykus į Jungtines Valstijas apie tai pranešta kaip apie naujieną. Pasak ministro, anksčiau apie šių dujų gavybą nekalbėta, nes nebuvo tiek ištobulintų jų išgavimo technologijų.

Lietuvos skalūnų dujų išteklių šalies poreikiams patenkinti pakaktų 30-50 metų.

Galimi skalūnų dujų klodai glūdi pietvakarių Lietuvoje, driekiasi iki Rusijos Kaliningrado srities ir Lenkijos, kur šių dujų telkiniai yra itin gausūs.

Lietuva dujų gavybos patirties galėtų semtis iš lenkų.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu