Anza

46 juridiniai asmenys gaus finansavimą iškastinio kuro mažinimui ar pakeitimui atsinaujinančiais energijos ištekliais

Atsinaujinantys energetikos ištekliai

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) baigė paraiškų vertinimą pagal kvietimą „Juridinių asmenų investicijos į iškastinio kuro naudojimo pakeitimą ar mažinimą ir (ar) atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą“. Finansavimas skirtas 46 pareiškėjams, jie gaus 11,2 mln. eurų.

Pagal šią priemonę iš viso gautos 73 paraiškos. 27 paraiškos dėl neatitikimų tvarkos aprašo reikalavimams buvo atmestos arba anuliuotos pareiškėjų prašymu. 

Visas teigiamai įvertintų paraiškų sąrašas skelbiamas teisės aktų registre: 2022-12-30 LR aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros direktoriaus įsakymas Nr. T1-484 (žr. įsakymo priedą).

Daugumoje planuojamų įgyvendinti projektų numatoma įsirengti šilumos siurblius (oras – vanduo, oras – oras, gruntas – vanduo ir vanduo – vanduo). Taip pat didelė dalis pareiškėjų pasirinko investuoti į kitą technologinę ar programinę įrangą, kuri nebuvo išskirta tvarkos apraše, tačiau ją įdiegus įmonės pakeis ar sumažins tiesioginį iškastinio kuro naudojimą. 

Dažnu atveju tai yra įmonių technologinių procesų optimizavimas, įrengiant šilumogrąžos įrenginius ir panaudojant gamybinio proceso metu susidarančią atliekamą energiją, pavyzdžiui, garo ar vandens, šilumos gamybai, pakartotiniam panaudojimui technologiniuose procesuose, saugojimui talpose. Finansine išraiška brangiausiuose projektuose bus įrengiami Organinio renkino ciklo įrenginiai.

Planuojama, kad įgyvendinus visus 46 projektus šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis bus sumažintas apie 63 240 tonų CO2 per metus. 

Parengta pagal Aplinkos projektų valdymo agentūros informaciją

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu