Sausio 19d. Trečiadienis

Sauga gaisro atveju

2012 Gruodžio 20d.
Peržiūrų skaičius: 36224
Sauga gaisro atveju

Storas šilumos izoliacijos sluoksnis ne tik padidina pastato energinį efektyvumą, bet ir gali padidinti pastato atsparumą ugniai. Šiltinimo medžiagų pasirinkimas turi labai didelį poveikį viso pastato priešgaisriniam saugumui.

„Paroc“ akmens vata yra nedegi

„Paroc“ akmens vatos gaminiai yra pagaminti iš natūralaus akmens (96–98%), o gamybos procese naudojamas tik labai mažas kiekis organinių rišamųjų medžiagų (~2–4%). Akmens vata nedega, nes pagaminta iš akmens.

„Paroc“ akmens vata yra unikalus puikių šilumos ir garso izoliavimo savybių bei nedegių medžiagų derinys. Ji naudojama tokiose srityse, kur keliami ypatingi ir įvairiapusiai reikalavimai izoliacijai, pvz., laivų statybos pramonėje ir branduolinės energetikos objektuose.

“Paroc” akmens vata priskiriama aukščiausiai degumo Euro klasei A1

Staigus ugnies išplitimas arba ugnies pliūpsnis spontaniškai kyla užsidegus karštoms dujoms. Dėl tokių pliūpsnių ugnis ir gaisras gali nekontroliuojamai išplisti. Įvykus staigiam ugnies išplitimui rizika žmonių gyvybėms padidėja net 300 %. 

Medžiagų reakciją į gaisrą ir jų elgseną gaisro metu apibrėžia degumo euroklasės nuo A1 iki F. Ši klasifikacija yra pagrįsta medžiagų atsparumu staigiam ugnies išplitimui arba staigaus ugnies išplitimo skatinimui. Nedegios medžiagos ir gaminiai (A1 ir A2) nesukelia staigaus ugnies išplitimo. “Paroc” akmens vatos gaminiai be dangos yra priskiriami euroklasei A1, o su aliuminio folija ar stiklo pluošto audiniu – euroklasei A2- s1, d0 (EN 13501-1). Tokiai pat A2-s1, d0 klasei priskiriamos ir “Paroc” kompozicin4s (sandwich) plokštės. Priskirimas nedegioms klasėms reiškia, kad akmens vata neturi įtakos gaisro kilimui ir plitimui.

“Paroc” gaminiai atitinka griežčiausius priešgaisrinius reikalavimus dėl medžiagų užsidegamumo, liepsnos plitimo ar dūmų susidarymo, todėl jie gali būti naudojami visose pastato dalyse, taip pat koridoriuose ir techninėse patalpose.

“Paroc” akmens vata išlaiko savo savybes net 1000 ⁰C temperatūroje

Atsparumas ugniai parodo, kaip medžiaga yra atspari ugniai, po staigaus ugnies išplitimo iš vienos patalpos į kitą.

Išskirtinai aukšta “Paroc” akmens vatos lydymosi temperatūra (1000 ⁰C) užtikrina ilgesnę konstrukcijų apsaugą. Aukšta lydymosi temperatūra parodo, kad “Paroc” akmens vata yra idealus priešgaisrinis gaminys. Pavyzdžiui:

  • Labai apkrauta plieno struktūra praranda savo laikančiąsias savybes temperatūrai pakilus iki maždaug 550°C karščio, nepriklausomai nuo plieno klasės. Su “Paroc” priešgaisrine apsauga, tas pats plieninis karkasas gali atlaikyti gaisrą iki keturių valandų.
  • Gaisro atveju ugniasienė iš “Paroc” kompozicinių plokščių saugo gyvybes, turtą ir aplinką. “Paroc” kompozicinių plokščių struktūra atitinka priešgaisrinius atsparumo ugniai iki keturių valandų reikalavimus sienose ir iki vienos valandos lubose.
  • Sienos, pertvaros ar lubos turėtų apriboti ugnies prasiskverbimą iš vienos patalpos į kitą. Visų pastato vidinių pertvarų atsparumas gaisrui gali būti žymiai padidintas naudojant “Paroc” akmens vatos plokštes.
  • Kad būtų išvengta gaisro plitimo per pertvaras vamzdynai, ortakiai, instaliaciniai kanalai ir kitos ertmės turi atitikti tas pačias degumo klases, kaip ir visa pertvaros konstrukcija. Kad apsisaugotume nuo gaisro plitimo visus inžinerinius kanalus taip pat reikėtų izoliuoti nedegia akmens vata.

 

Statyboms gali būti naudojamas ir šviesai pralaidus betonas

Statyboms gali būti naudojamas ir šviesai pralaidus betonas

Praėjusių metų Šanchajaus Pasaulinėje parodoje Italijos paviljonas pristatė ne tik savo šalį, bet ir naują statybinės medžiagos tipą - peršviečiamą betoną. Šią inovaciją sukūrusi kompanija „Italcementi“ savo gaminį pavadino...


Elastingi, šalčiui atsparūs klijai - Tecmacol Flex

Elastingi, šalčiui atsparūs klijai - Tecmacol Flex

TECMACOL FLEX - lankstūs, vieno komponento cementinio pagrindo klijai, specialiai sukurti klijuoti natūralų akmenį, akmens masės bei keramikines plyteles ant įvairių paviršių.


Statybinių blokų matmenų privalumai ir trūkumai. KĄ būtina žinoti prieš pasirenkant?

Statybinių blokų matmenų privalumai ir trūkumai. KĄ būtina žinoti prieš pasirenkant?

Kiekvienas norime turėti jaukius ir ilgaamžius namus. Todėl nusprendę pasistatyti savo gyvenamąjį būstą neabejotinai ieškosime tik patvarių ir kokybiškų medžiagų. Ypač tai svarbu renkantis statybines medžiagas namo sienų statybai, todėl būtina...


PLASTILINE® savybės ir panaudojimo būdai

PLASTILINE® savybės ir panaudojimo būdai

Šiuolaikinė plastilino istorija prasidėjo 19 a. pabaigoje. Nuo to laiko yra gaminama keletas plastilino rūšių, kurių sudėtis nežymiai skiriasi. Plastilinas gaminamas iš stearino ir kalcio druskų, minkštojo parafino ir kitų cheminių medžiagų.


Atsargiai – degios statybinės medžiagos

Atsargiai – degios statybinės medžiagos

Tarptautinė organizacija Fire Safe Europe skelbia, kad per pastaruosius 50 metų laikas nuo gaisro pradžios iki staigaus ugnies išplitimo sutrumpėjo net kelis kartus. Ekspertų teigimu, pastatai greičiau užsiliepsnoja dėl vis dažniau naudojamų degių...


Stretch plėvelė daiktų pakavimui

Stretch plėvelė daiktų pakavimui

Norint saugiai pervežti įvairius daiktus iš taško A į tašką B, būtina juos kokybiškai supakuoti, kad kelionės metu nebūtų apgadinti, sulaužyti, sudaužyti ir pan. Sunkiausia užduotis – išsirinkti kokybišką bei tvirtą plėvelę, skirtą...


Į renovacijos darbų kokybę – akylu žvilgsniu

Į renovacijos darbų kokybę – akylu žvilgsniu

Nei vienas atnaujinamas daugiabutis nelieka be statybos valstybinės priežiūros inspektorių dėmesio. Į renovuojamus namus nuolat nukreiptas akylas Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) pareigūnų...


Verta žinoti

Verta žinoti

Dažniausiai jau pati gaminio žaliava puikiai nusako jau pagaminto gaminio savybes. Akmens vata yra gaminama iš vulkaninės kilmės uolienų: bazalto, gabro, olivino, dolomito. Akmens žaliava sudaro apie 96-98% gaminio masės, likę 2-4% –...


PREFABETA, UAB
PREFABETA, UAB

Gelžbetoninės perdangos, konstrukcijos, blokeliai, sąramos

PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus BETOMAX atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...