Rugpjūčio 19d. Pirmadienis

Sauga gaisro atveju

2012 Gruodžio 20d.
Peržiūrų skaičius: 36224
Sauga gaisro atveju

Storas šilumos izoliacijos sluoksnis ne tik padidina pastato energinį efektyvumą, bet ir gali padidinti pastato atsparumą ugniai. Šiltinimo medžiagų pasirinkimas turi labai didelį poveikį viso pastato priešgaisriniam saugumui.

„Paroc“ akmens vata yra nedegi

„Paroc“ akmens vatos gaminiai yra pagaminti iš natūralaus akmens (96–98%), o gamybos procese naudojamas tik labai mažas kiekis organinių rišamųjų medžiagų (~2–4%). Akmens vata nedega, nes pagaminta iš akmens.

„Paroc“ akmens vata yra unikalus puikių šilumos ir garso izoliavimo savybių bei nedegių medžiagų derinys. Ji naudojama tokiose srityse, kur keliami ypatingi ir įvairiapusiai reikalavimai izoliacijai, pvz., laivų statybos pramonėje ir branduolinės energetikos objektuose.

“Paroc” akmens vata priskiriama aukščiausiai degumo Euro klasei A1

Staigus ugnies išplitimas arba ugnies pliūpsnis spontaniškai kyla užsidegus karštoms dujoms. Dėl tokių pliūpsnių ugnis ir gaisras gali nekontroliuojamai išplisti. Įvykus staigiam ugnies išplitimui rizika žmonių gyvybėms padidėja net 300 %. 

Medžiagų reakciją į gaisrą ir jų elgseną gaisro metu apibrėžia degumo euroklasės nuo A1 iki F. Ši klasifikacija yra pagrįsta medžiagų atsparumu staigiam ugnies išplitimui arba staigaus ugnies išplitimo skatinimui. Nedegios medžiagos ir gaminiai (A1 ir A2) nesukelia staigaus ugnies išplitimo. “Paroc” akmens vatos gaminiai be dangos yra priskiriami euroklasei A1, o su aliuminio folija ar stiklo pluošto audiniu – euroklasei A2- s1, d0 (EN 13501-1). Tokiai pat A2-s1, d0 klasei priskiriamos ir “Paroc” kompozicin4s (sandwich) plokštės. Priskirimas nedegioms klasėms reiškia, kad akmens vata neturi įtakos gaisro kilimui ir plitimui.

“Paroc” gaminiai atitinka griežčiausius priešgaisrinius reikalavimus dėl medžiagų užsidegamumo, liepsnos plitimo ar dūmų susidarymo, todėl jie gali būti naudojami visose pastato dalyse, taip pat koridoriuose ir techninėse patalpose.

“Paroc” akmens vata išlaiko savo savybes net 1000 ⁰C temperatūroje

Atsparumas ugniai parodo, kaip medžiaga yra atspari ugniai, po staigaus ugnies išplitimo iš vienos patalpos į kitą.

Išskirtinai aukšta “Paroc” akmens vatos lydymosi temperatūra (1000 ⁰C) užtikrina ilgesnę konstrukcijų apsaugą. Aukšta lydymosi temperatūra parodo, kad “Paroc” akmens vata yra idealus priešgaisrinis gaminys. Pavyzdžiui:

  • Labai apkrauta plieno struktūra praranda savo laikančiąsias savybes temperatūrai pakilus iki maždaug 550°C karščio, nepriklausomai nuo plieno klasės. Su “Paroc” priešgaisrine apsauga, tas pats plieninis karkasas gali atlaikyti gaisrą iki keturių valandų.
  • Gaisro atveju ugniasienė iš “Paroc” kompozicinių plokščių saugo gyvybes, turtą ir aplinką. “Paroc” kompozicinių plokščių struktūra atitinka priešgaisrinius atsparumo ugniai iki keturių valandų reikalavimus sienose ir iki vienos valandos lubose.
  • Sienos, pertvaros ar lubos turėtų apriboti ugnies prasiskverbimą iš vienos patalpos į kitą. Visų pastato vidinių pertvarų atsparumas gaisrui gali būti žymiai padidintas naudojant “Paroc” akmens vatos plokštes.
  • Kad būtų išvengta gaisro plitimo per pertvaras vamzdynai, ortakiai, instaliaciniai kanalai ir kitos ertmės turi atitikti tas pačias degumo klases, kaip ir visa pertvaros konstrukcija. Kad apsisaugotume nuo gaisro plitimo visus inžinerinius kanalus taip pat reikėtų izoliuoti nedegia akmens vata.

 

Į renovacijos darbų kokybę – akylu žvilgsniu

Į renovacijos darbų kokybę – akylu žvilgsniu

Nei vienas atnaujinamas daugiabutis nelieka be statybos valstybinės priežiūros inspektorių dėmesio. Į renovuojamus namus nuolat nukreiptas akylas Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) pareigūnų...


RR - RAL spalvininkas

RR - RAL spalvininkas

RR -> RAL spalvų paletė, pagal RUUKKI, Suomija


Pakavimo medžiagos - nepakeičiamas pagalbininkas statybose

Pakavimo medžiagos - nepakeičiamas pagalbininkas statybose

Statybose naudojamas ir pūstas polietilenas. Jis patogus sujungimų bei siūlių izoliavimui, turi atsparumo cheminėms medžiagoms. Gerai sulaiko vandenį, šilumą, garsą. Polipropileninė juosta naudojama įvairių krovinių, taip pat ir dėžių, statybinių...


Energiškai efektyvūs, ekologiški, pasyvūs namai: ar visi jie reiškia tą patį?

Energiškai efektyvūs, ekologiški, pasyvūs namai: ar visi jie reiškia tą patį?

Pradėjus domėtis šiuolaikiškų namų statybomis, nuo namus apibūdinančių sąvokų, rodos, gali net galva susisukti: taupus, energiškai efektyvus, pasyvus (arba aktyvus), ekologiškas ar net „išmanus“ namas. Nors iš pirmo žvilgsnio šie...


Vakuminio formavimo/laminavimo (įtraukimo) metodas

Vakuminio formavimo/laminavimo (įtraukimo) metodas

Ši technologija leidžia dirbti ir su mažais (iki 1m2), ir didelius gabaritus turinčiais gaminiais, pvz. jachtų ar katerių korpusais. Bet ji daugiau yra skirta vienetiniams ar mažo tiražo gaminiams gaminti.


Statybiniai mišiniai„MITTO“ – rinkitės kokybę už patrauklią kainą

Statybiniai mišiniai„MITTO“ – rinkitės kokybę už patrauklią kainą

Šiuolaikiniai vidaus ir išorės statybos darbai neįsivaizduojami be sausųjų statybinių mišinių. Sausieji statybiniai mišiniai – tai gamykloje darbui paruošti miltelių pavidalo mišiniai, kuriuos prieš naudojimą tereikia sumaišyti su vandeniu....


Kaip pasistatyti nebrangų, bet šiltą ir ekologišką namą

Kaip pasistatyti nebrangų, bet šiltą ir ekologišką namą

Kiekvienas, statydamasis naujus namus, galvoja kaip juos pastatyti kuo šiltesnius, gražesnius ir pigesnius. Tačiau prie šių esminių klausimų reikėtų pridėti ir dar vieną – ar mano namas pastatytas atsakingai? Laikai, kai vartojome išteklius...


Rankinis formavimas/laminavimas

Rankinis formavimas/laminavimas

Rankinis medžiagos išklojimas į atvirą gaminio formą naudojamas gaminant įvairaus dydžio gaminius, kurių plotas yra 150m2 ir daugiau. Dirbant šia technologija tik viena gaminio pusė turės lygų paviršių, kuris atkartoja formos paviršių. Ji...


Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

Visakasnamams.lt
Visakasnamams.lt

Viskasnamams.lt - elektroninė statybinių medžiagų parduotuvė.

PREFABETA, UAB
PREFABETA, UAB

Gelžbetoninės perdangos, konstrukcijos, blokeliai, sąramos

Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus BETOMAX atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

ALTIS LTD, UAB
ALTIS LTD, UAB

Specializuojamės hidroizoliacijos srityje ir siūlome platų hidroizoliacinių medžiagų asortimentą. Tiekiame remontines medžiagas tiek pramoniniams ir specialiosios paskirties objektams, tiek privačiai statybai.

Blokelių centras, UAB
Blokelių centras, UAB

Blokelių Centras – statybinėmis medžiagomis prekiaujanti įmonių grupė.

PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

Izoforma, MB
Izoforma, MB

Lanksčios fasadinės plytelės Izoflex

Lorensa, UAB
Lorensa, UAB

UAB "Lorensa" - tik patikrinti triukšmo valdymo sprendimai.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai
Mes jau čia Mes jau čia