Gruodžio 6d. Penktadienis

Sauga gaisro atveju

2012 Gruodžio 20d.
Peržiūrų skaičius: 36224
Sauga gaisro atveju

Storas šilumos izoliacijos sluoksnis ne tik padidina pastato energinį efektyvumą, bet ir gali padidinti pastato atsparumą ugniai. Šiltinimo medžiagų pasirinkimas turi labai didelį poveikį viso pastato priešgaisriniam saugumui.

„Paroc“ akmens vata yra nedegi

„Paroc“ akmens vatos gaminiai yra pagaminti iš natūralaus akmens (96–98%), o gamybos procese naudojamas tik labai mažas kiekis organinių rišamųjų medžiagų (~2–4%). Akmens vata nedega, nes pagaminta iš akmens.

„Paroc“ akmens vata yra unikalus puikių šilumos ir garso izoliavimo savybių bei nedegių medžiagų derinys. Ji naudojama tokiose srityse, kur keliami ypatingi ir įvairiapusiai reikalavimai izoliacijai, pvz., laivų statybos pramonėje ir branduolinės energetikos objektuose.

“Paroc” akmens vata priskiriama aukščiausiai degumo Euro klasei A1

Staigus ugnies išplitimas arba ugnies pliūpsnis spontaniškai kyla užsidegus karštoms dujoms. Dėl tokių pliūpsnių ugnis ir gaisras gali nekontroliuojamai išplisti. Įvykus staigiam ugnies išplitimui rizika žmonių gyvybėms padidėja net 300 %. 

Medžiagų reakciją į gaisrą ir jų elgseną gaisro metu apibrėžia degumo euroklasės nuo A1 iki F. Ši klasifikacija yra pagrįsta medžiagų atsparumu staigiam ugnies išplitimui arba staigaus ugnies išplitimo skatinimui. Nedegios medžiagos ir gaminiai (A1 ir A2) nesukelia staigaus ugnies išplitimo. “Paroc” akmens vatos gaminiai be dangos yra priskiriami euroklasei A1, o su aliuminio folija ar stiklo pluošto audiniu – euroklasei A2- s1, d0 (EN 13501-1). Tokiai pat A2-s1, d0 klasei priskiriamos ir “Paroc” kompozicin4s (sandwich) plokštės. Priskirimas nedegioms klasėms reiškia, kad akmens vata neturi įtakos gaisro kilimui ir plitimui.

“Paroc” gaminiai atitinka griežčiausius priešgaisrinius reikalavimus dėl medžiagų užsidegamumo, liepsnos plitimo ar dūmų susidarymo, todėl jie gali būti naudojami visose pastato dalyse, taip pat koridoriuose ir techninėse patalpose.

“Paroc” akmens vata išlaiko savo savybes net 1000 ⁰C temperatūroje

Atsparumas ugniai parodo, kaip medžiaga yra atspari ugniai, po staigaus ugnies išplitimo iš vienos patalpos į kitą.

Išskirtinai aukšta “Paroc” akmens vatos lydymosi temperatūra (1000 ⁰C) užtikrina ilgesnę konstrukcijų apsaugą. Aukšta lydymosi temperatūra parodo, kad “Paroc” akmens vata yra idealus priešgaisrinis gaminys. Pavyzdžiui:

  • Labai apkrauta plieno struktūra praranda savo laikančiąsias savybes temperatūrai pakilus iki maždaug 550°C karščio, nepriklausomai nuo plieno klasės. Su “Paroc” priešgaisrine apsauga, tas pats plieninis karkasas gali atlaikyti gaisrą iki keturių valandų.
  • Gaisro atveju ugniasienė iš “Paroc” kompozicinių plokščių saugo gyvybes, turtą ir aplinką. “Paroc” kompozicinių plokščių struktūra atitinka priešgaisrinius atsparumo ugniai iki keturių valandų reikalavimus sienose ir iki vienos valandos lubose.
  • Sienos, pertvaros ar lubos turėtų apriboti ugnies prasiskverbimą iš vienos patalpos į kitą. Visų pastato vidinių pertvarų atsparumas gaisrui gali būti žymiai padidintas naudojant “Paroc” akmens vatos plokštes.
  • Kad būtų išvengta gaisro plitimo per pertvaras vamzdynai, ortakiai, instaliaciniai kanalai ir kitos ertmės turi atitikti tas pačias degumo klases, kaip ir visa pertvaros konstrukcija. Kad apsisaugotume nuo gaisro plitimo visus inžinerinius kanalus taip pat reikėtų izoliuoti nedegia akmens vata.

 

Atsargiai – degios statybinės medžiagos

Atsargiai – degios statybinės medžiagos

Tarptautinė organizacija Fire Safe Europe skelbia, kad per pastaruosius 50 metų laikas nuo gaisro pradžios iki staigaus ugnies išplitimo sutrumpėjo net kelis kartus. Ekspertų teigimu, pastatai greičiau užsiliepsnoja dėl vis dažniau naudojamų degių...


Stretch plėvelė daiktų pakavimui

Stretch plėvelė daiktų pakavimui

Norint saugiai pervežti įvairius daiktus iš taško A į tašką B, būtina juos kokybiškai supakuoti, kad kelionės metu nebūtų apgadinti, sulaužyti, sudaužyti ir pan. Sunkiausia užduotis – išsirinkti kokybišką bei tvirtą plėvelę, skirtą...


21-oji tarptautinė statybų ir remonto paroda RESTA 2014

21-oji tarptautinė statybų ir remonto paroda RESTA 2014

Įsibėgėjus pavasariui, atšyla ne tik orai – atgyja ir statybų sektorius. Nauji produktai, inovatyvūs sprendimai, ekologiškos medžiagos ar absoliučiai nestandartiniai pasiūlymai Jums ir Jūsų būstui. Ar norėtumėte išvysti viską vienoje...


BRIKO: dekoratyvinio tinko pasirinkimas pagal pastato tipą

BRIKO: dekoratyvinio tinko pasirinkimas pagal pastato tipą

Tikriausiai ne vienam yra kilęs klausimas, kaip dekoratyvinių tinkų gausybėje išsirinkti tinkamą produktą. Kokį pasirinkti: silikatinį, silikoninį, o gal akrilinį? Konsultuojamės su prekių ženklo BRIKO atstovais, kurie išdėstys, kuo skiriasi...


Įvairios paskirties dėžės, dėžutės

Įvairios paskirties dėžės, dėžutės

Norint efektyviai supakuoti dovanas, kitos paskirties daiktus, reikalingos kokybiškos, patvarios bei stilingos dėžutės. Į šią universalią pakuotę galima sudėti ne tik lengvai pasimetančius smulkius daiktus ar didesnius objektus, bet taip pat...


KTU ekspertas Andrius Jurelionis: sąskaitas už buto šildymą galime sumažinti per pusę

KTU ekspertas Andrius Jurelionis: sąskaitas už buto šildymą galime sumažinti per pusę

Artėjant šaltajam sezonui, neišvengiamai kyla diskusijos apie didžiules sąskaitas už būsto šildymą. Pasak KTU eksperto, jas galima sumažinti beveik perpus, tačiau tam reikia nebijoti ne tik renovacijos, bet pagalvoti ir apie dar neišnaudotas...


Tarptautinė statybų ir remonto paroda

Tarptautinė statybų ir remonto paroda (1)

Balandžio 24–27 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančioje didžiausioje Baltijos šalyse statybų tematikos parodoje „Resta 2014“ bus pristatomos naujausios šiuo metu rinkoje esančios šildymo sistemos....


Statybiniai mišiniai„MITTO“ – rinkitės kokybę už patrauklią kainą

Statybiniai mišiniai„MITTO“ – rinkitės kokybę už patrauklią kainą

Šiuolaikiniai vidaus ir išorės statybos darbai neįsivaizduojami be sausųjų statybinių mišinių. Sausieji statybiniai mišiniai – tai gamykloje darbui paruošti miltelių pavidalo mišiniai, kuriuos prieš naudojimą tereikia sumaišyti su vandeniu....


Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus BETOMAX atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

Lorensa, UAB
Lorensa, UAB

UAB "Lorensa" - tik patikrinti triukšmo valdymo sprendimai.

PREFABETA, UAB
PREFABETA, UAB

Gelžbetoninės perdangos, konstrukcijos, blokeliai, sąramos

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

ALTIS LTD, UAB
ALTIS LTD, UAB

Specializuojamės hidroizoliacijos srityje ir siūlome platų hidroizoliacinių medžiagų asortimentą. Tiekiame remontines medžiagas tiek pramoniniams ir specialiosios paskirties objektams, tiek privačiai statybai.

PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

Visakasnamams.lt
Visakasnamams.lt

Viskasnamams.lt - elektroninė statybinių medžiagų parduotuvė.

Izoforma, MB
Izoforma, MB

Lanksčios fasadinės plytelės Izoflex

Blokelių centras, UAB
Blokelių centras, UAB

Blokelių Centras – statybinėmis medžiagomis prekiaujanti įmonių grupė.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Mes jau čia Mes jau čia