Sausio 18d. Šeštadienis

Šiuolaikinių šildymo sistemų palyginimas

2013 Spalio 3d.
Peržiūrų skaičius: 28330
Šiuolaikinių šildymo sistemų palyginimas

Statant nuosavą būstą, sodo namą ar įsirengiant butą, kuriame ruošiates gyventi visus metus, šildymo sistemos pasirinkimas dažniausiai būna toks pat svarbus kaip ir sienų, stogo, apšiltinimo medžiagų pasirinkimo klausimas. Šiame straipsnyje pasistengsime apžvelgti visas teigiamas ir neigiamas šiuolaikinių šildymo sistemų puses.

Kaip žinoma, Lietuva yra vidutinio klimato zonoje, kur šildymo sezonas tęsiasi apie 6 - 7 mėn. Specialistų teigimu, šildymui išleidžiama apie 25-35 % visų energijos išteklių, o nuostoliai siekia net 30 %.

Visas šildymo sistemas galima sąlyginai suskirstyti į tradicinę (kuomet skystas šilumos nešėjas įšyla, o vėliau bėgant per vamzdžių ir radiatorių sistemą atiduoda šilumą šildomoms patalpoms), orinio šildymo (kada pagrindiniu šilumos nešėju yra oras, kuris po sušildymo yra paduodamas į patalpas) ir elektrinę (kai patalpos šildymas vyksta be šilumos nešėjo, ir elektros energija tiesiogiai verčiama į šilumos energiją).

Prie tradicinių šildymo sistemų galima priskirti visus katilinės įrenginius, veikiančius gamtinių dujų, kieto bei skysto kuro arba elektros pagrindu.

Šiuo metu gana populiaru šildytis gamtinėmis dujomis. Šis šildymo būdas išpopuliarėjo tuo metu, kai dujos kainavo dar ne taip brangiai. Pabandykite paskaičiuoti, kiek kainuos dujinės šildymo sistemos įrengimo darbai, medžiagos, namo prijungimas prie dujų tiekimo sistemos, šildymo kaštai ir sezoninis šildymo sistemos aptarnavimas šiai dienai. Susidaro ženkli suma.

Kalbant apie skysto kuro sistemas, reikia įvertinti nepatogumus, susijusius su jo pristatymu ir sandėliavimu. Skystas kuras gali būti skirtingos kokybės ir dėl to gali išaugti jo sąnaudos bei įrenginių aptarnavimo kaštai.

Kieto kuro katilai plačiai paplitę tarp Lietuvos gyventojų, ypatingai nuosavų namų savininkų. Apie šio šildymo neigiamas ir teigiamas puses matyt daugelis žino. Svarbiausia, reikėtų paminėti, jog reikalingas pastovus medienos krovimas į pakurą, sandėliavimas, džiovinimas. Tačiau šiai dienai tai pigiausias būdas šildyti patalpas.

Elektrinis patalpų šildymas taip pat turėtų būti skirstomas į dvi grupes, t. y.  konvekcinis ir tiesioginis. Nuo seno susiformavusi nuomonė, jog šildytis elektra brangu, neapsimoka. Taigi pabandykime šį teiginį paneigti. Konvekcinis patalpų šildymas vyksta oro šildymo principu, kuomet sušilęs oras įkaitina aplinkoje esančius žmones ir kitus paviršius. Šildant tokiu būdu – daugiausiai energijos  sunaudojama patalpų viršuje esančio oro šildymui. Dažniausiai temperatūros skirtumas palubėje ir virš grindų būna apie 5 laipsnius. Tai reiškia, kad norint palaikyti komfortišką 20-ties laipsnių temperatūrą apačioje, lubas turėsime šildyti iki 25-ių ar net daugiau laipsnių šilumos. Taigi šildant patalpas tokiu būdu, didelių sąnaudų – neišvengsime.

Tiesioginis objektų šildymas infraraudonaisiais spinduliais vyksta kitokiu principu.

Prie patalpos lubų yra montuojamos šildymo plokštės. Šildytuvų paviršius kaista iki 100°С ir spinduliuoja į aplinką infraraudonuosius spindulius, kurie maloniai šildo žmogų ir yra naudingi sveikatai. Tokiu būdu šyla ir kiti kūnai, esantys patalpoje. Sušilę objektai pamažu šildo orą. Pasirinkus tokį šildymo principą, Jūs galite sutaupyti iki 50% elektros energijos lyginant su konvekciniu elektriniu šildymu. Tai vyksta todėl, kad šildoma patalpų apatinė erdvė, o prie lubų oro temperatūra yra gerokai žemesnė. Iš viršaus yra sušildomos grindys ir kiti objektai, kurie spinduliuoja šilumą į patalpą, tokiu būdu suteikdami komfortišką aplinką.

Mūsų įmonė atstovauja Čekijos gamintoją SAKUTUS. Tai firma, gaminanti infraraudonųjų spindulių šildymo plokštes ECORA.

Plokštės ECORA yra vienos iš populiariausių ir vienos iš saugiausių, o taip pat - ekonomiškiausių Europoje. Jos gaminamos nuo 1992 metų ir visą tą laiką buvo tobulinamos ir modernizuojamos.

Čekijos gamintojas savo produkcijai suteikia net 6-erių metų garantiją. ECORA gaminamos laikantis visų spinduliavimo intensyvumo reikalavimų, kad šildymas būtų saugus, šildymo lygis - malonesnis ir komfortiškesnis žmogui.

Plokštės ECORA yra vienos iš taupiausių Europoje. Taip yra todėl, kad jose sumontuotas gana storas (apie 2,5 cm) šilumos reflektorius, kuris susideda iš akmens vatos ir dviejų sluoksnių aliuminio plėvelės. Šis reflektorius beveik nepraleidžia šilumos, todėl šildymo elemento, pagaminto iš aukštos kokybės grafito ir sidabro mišinio,  gaminama šiluma nukreipiama tiesiai į patalpą. Šilumos energija panaudojama efektyviau, o elektros energijos sąnaudos – sumažėja. Plokščių ECORA bendras, patalpai reikalingas galingumas dažniausiai būna mažesnis nei plokščių be reflektoriaus arba su nekokybišku bei labai plonu. Dėl to plokštes ECORA siūloma montuoti tik ant lubų.

Kas vyksta, kuomet naudojamos plokštės be reflektoriaus? Tokiu atveju šildymo elemento gaminamą šilumą, plokštė skleidžia į abi puses, todėl net iki 40% šilumos sklinda per galinę šildytuvo sienelę ir atitenka lubų šildymui. Tai reiškia, kad nors ir šildymo elemento naudingumo koeficientas yra apie 99% - plokštės naudingumas gali siekti tik apie 60-70%. Tokių plokščių reikia daugiau, didesnio bendro galingumo, ir jas galima montuoti ant sienų – o tai šildymo infraraudonaisiais spinduliais atveju yra nesaugu ir neekonomiška.

Dar vienas svarbus aspektas – plokščių paviršiui gaminti panaudotos medžiagos. Jei konstrukcijoje panaudotas metalinis paviršius ir metalinis rėmas,  kaskart šildytuvui pradedant šilti, bus skleidžiamas traškesys, kuris labiausiai girdimas nakties metu, kuomet triukšmo lygis labai nedidelis. Plokštės ECORA su mediniu rėmu neturi jokių metalinių dalių, todėl niekada neskleidžia jokių pašalinių garsų.

Jei plokštės darbinis paviršius yra lygus, reflektorius visą šilumą nukreipia žemyn vertikaliai, ir tokiu atveju yra šildomas tik truputį didesnis plotas nei darbinis plokštės paviršius. Be abejo, galų gale įšyla visa patalpa, bet zona po šildytuvu yra šildoma intensyviau.

Plokščių ECORA darbinis paviršius yra padengtas natūraliu kvarciniu smėliu. Smėlio grūdeliai “išbarsto“ šilumos  srautą, todėl šių plokščių skleidžiama šiluma yra itin švelni ir maloni, o šildomas plotas padidėja kelis kartus lyginant su plokštės paviršiumi, dėl ko yra šildomas kiekvienas nutolęs patalpos kampelis.

Nesvarbu, kokią šildymo sistemą naudojate, visada, norint pasiekti aukščiausią komforto lygį, didžiausią energinį efektyvumą, reikia reguliuoti sistemos darbą, valdyti temperatūrą patalpoje. Tam reikalui siūlome AURATON programuojamus, laidinius ir bevielius termoreguliatorius. Juos galima montuoti prie dujinių arba granulinių katilų ir elektrinių šildymo sistemų. Termoreguliatoriai - tai nedideli įrenginiai, kurie komutuoja su šildymo įrenginiu ir gali jį įjunginėti, išjunginėti arba reguliuoti įrenginio galingumą priklausomai nuo temperatūros ir svarbiausiai – gali padėti sumažinti šildymo išlaidas iki 30%.

Visuomet verta gerai apgalvoti, kokią šildymo sistemą pasirinkti, kaip ją valdyti, kiek investuoti, lyginti šildymo ir aptarnavimo sąnaudas ir atsiperkamumą. Gyvename geografinėje zonoje, kur šildymo sezonas dažniausiai trunka septynis mėnesius, todėl būtina skirti didelį dėmesį klausimui, iš kur gausite šilumą ir kaip ją panaudosite. Nuo viso to priklauso Jūsų gyvenimo sąlygos, komforto lygis, patalpų mikroklimatas ir be abejo – finansinės išlaidos.

UAB Verslo vizija

+37067455156
+37069872077

viktor@verslovizija.lt

www.ekosildymas.eu
www.visisildytuvai.lt
www.termoreguliatoriai.ltKietojo kuro katilai

Kietojo kuro katilai

Anglimis kūrenami katilai nuo kūrenamų malkomis skiriasi tuo, kad pakura ir degimo kamera yra santykinai mažesnės (malkomis skirtų kūrenti katilų pakura maždaug 2 kartus didesnė). Taip yra todėl, kad anglių kaitrumas yra žymiai (apie 1,5 karto)...


Muilo akmens kepsninės

Muilo akmens kepsninės

Šį kartą mūsų akiratyje – ne židiniai ir krosnys, bet vis viena su ugnimi susijusi medžiaga. Tai muilo akmuo, kuris kartais dėl savo savybių dar yra vadinamas ugnies akmeniu. Tai ypatinga ekologiška gamtos dovana žmonių naudojama nuo...


Šilumos įrenginių atjungimas nuo šilumos perdavimo tinklų vartotojų iniciatyva

Šilumos įrenginių atjungimas nuo šilumos perdavimo tinklų vartotojų iniciatyva

Lietuvos Respublikos Energetikos ministras 2010-10-25 įsakymu Nr. I-297 patvirtino naujas Šilumos tiekimo ir vartojimo taisykles (2011-07-29 įsigaliojo šio įsakymo pakeitimai), kuriose reglamentuojamas šilumos įrenginių atjungimas nuo šilumos...


WARMUP Grindinio šildymo privalumai

WARMUP Grindinio šildymo privalumai

Kasdieninė prabanga - ne vien tiktai jūsų kojų šiluma. Tai taip pat komforto temperatūra jūsų kambaryje, siekiant mažiausio galimo energijos suvartojimo. Jūs galite tai pasiekti instaliuodami elektrinį grindų šildymą. Bendra šiluma susidaranti...


Biožidiniai

Biožidiniai

Biožidiniai – tai iššūkis tradiciniams židiniams. Kokybe visiškai nenusileidžiantys visuotinai priimtiems židinių standartams. Biožidiniai, tai naujovė, kuri davė pradžią netradiciniams sprendimams. Tai paprastumas, grožis, komfortabilumas,...


ABC arba nuo ko pradėti židinio įrengimą

ABC arba nuo ko pradėti židinio įrengimą

Dažniausiai gyvenime būna taip – užsimanome vieno ar kito dalyko, bet didžiausias „pagalys ratuose“ būna tai, kad nežinome nuo ko pradėti. Klausimų daug, atsakymų mažai, neaišku, ko pirmiau imtis. Panašiai yra ir pradėjus ieškoti...


Kas geriau anglys ar malkos?

Kas geriau anglys ar malkos?

Šaltasis metų sezonas kelia rūpesčius dėl kainų, todėl daugiabučių ir nuosavų namų gyventojai žiemą stengiasi taupyti. Neretai žmogus, išsikeldamas gyventi iš buto į namą nenumano, kokia kuro rūšis jam labiausiai tinkama. Ruošiantis namuose...


Daugiau kaip 80 kartų aplink Žemės rutulį

Daugiau kaip 80 kartų aplink Žemės rutulį

„Uponor PE-X“ vamzdžių sėkmės istorija ypatinga. Pirmuosius vamzdžius iš aukštu slėgiu susiūtojo polietileno prieš 40 metų pristatė Švedijos bendrovė „WirsboBruks AB“. „Uponor“ 1988 metais įsigijo...


Gilės inžinerija, UAB
Gilės inžinerija, UAB

Biokuro katilinės - projektavimas, komplektavimas, paleidimas eksploatacijai. Granulių kuro degiklių gamyba.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.