Rugsėjo 18d. Trečiadienis

Šiuolaikinių šildymo sistemų palyginimas

2013 Spalio 3d.
Peržiūrų skaičius: 28330
Šiuolaikinių šildymo sistemų palyginimas

Statant nuosavą būstą, sodo namą ar įsirengiant butą, kuriame ruošiates gyventi visus metus, šildymo sistemos pasirinkimas dažniausiai būna toks pat svarbus kaip ir sienų, stogo, apšiltinimo medžiagų pasirinkimo klausimas. Šiame straipsnyje pasistengsime apžvelgti visas teigiamas ir neigiamas šiuolaikinių šildymo sistemų puses.

Kaip žinoma, Lietuva yra vidutinio klimato zonoje, kur šildymo sezonas tęsiasi apie 6 - 7 mėn. Specialistų teigimu, šildymui išleidžiama apie 25-35 % visų energijos išteklių, o nuostoliai siekia net 30 %.

Visas šildymo sistemas galima sąlyginai suskirstyti į tradicinę (kuomet skystas šilumos nešėjas įšyla, o vėliau bėgant per vamzdžių ir radiatorių sistemą atiduoda šilumą šildomoms patalpoms), orinio šildymo (kada pagrindiniu šilumos nešėju yra oras, kuris po sušildymo yra paduodamas į patalpas) ir elektrinę (kai patalpos šildymas vyksta be šilumos nešėjo, ir elektros energija tiesiogiai verčiama į šilumos energiją).

Prie tradicinių šildymo sistemų galima priskirti visus katilinės įrenginius, veikiančius gamtinių dujų, kieto bei skysto kuro arba elektros pagrindu.

Šiuo metu gana populiaru šildytis gamtinėmis dujomis. Šis šildymo būdas išpopuliarėjo tuo metu, kai dujos kainavo dar ne taip brangiai. Pabandykite paskaičiuoti, kiek kainuos dujinės šildymo sistemos įrengimo darbai, medžiagos, namo prijungimas prie dujų tiekimo sistemos, šildymo kaštai ir sezoninis šildymo sistemos aptarnavimas šiai dienai. Susidaro ženkli suma.

Kalbant apie skysto kuro sistemas, reikia įvertinti nepatogumus, susijusius su jo pristatymu ir sandėliavimu. Skystas kuras gali būti skirtingos kokybės ir dėl to gali išaugti jo sąnaudos bei įrenginių aptarnavimo kaštai.

Kieto kuro katilai plačiai paplitę tarp Lietuvos gyventojų, ypatingai nuosavų namų savininkų. Apie šio šildymo neigiamas ir teigiamas puses matyt daugelis žino. Svarbiausia, reikėtų paminėti, jog reikalingas pastovus medienos krovimas į pakurą, sandėliavimas, džiovinimas. Tačiau šiai dienai tai pigiausias būdas šildyti patalpas.

Elektrinis patalpų šildymas taip pat turėtų būti skirstomas į dvi grupes, t. y.  konvekcinis ir tiesioginis. Nuo seno susiformavusi nuomonė, jog šildytis elektra brangu, neapsimoka. Taigi pabandykime šį teiginį paneigti. Konvekcinis patalpų šildymas vyksta oro šildymo principu, kuomet sušilęs oras įkaitina aplinkoje esančius žmones ir kitus paviršius. Šildant tokiu būdu – daugiausiai energijos  sunaudojama patalpų viršuje esančio oro šildymui. Dažniausiai temperatūros skirtumas palubėje ir virš grindų būna apie 5 laipsnius. Tai reiškia, kad norint palaikyti komfortišką 20-ties laipsnių temperatūrą apačioje, lubas turėsime šildyti iki 25-ių ar net daugiau laipsnių šilumos. Taigi šildant patalpas tokiu būdu, didelių sąnaudų – neišvengsime.

Tiesioginis objektų šildymas infraraudonaisiais spinduliais vyksta kitokiu principu.

Prie patalpos lubų yra montuojamos šildymo plokštės. Šildytuvų paviršius kaista iki 100°С ir spinduliuoja į aplinką infraraudonuosius spindulius, kurie maloniai šildo žmogų ir yra naudingi sveikatai. Tokiu būdu šyla ir kiti kūnai, esantys patalpoje. Sušilę objektai pamažu šildo orą. Pasirinkus tokį šildymo principą, Jūs galite sutaupyti iki 50% elektros energijos lyginant su konvekciniu elektriniu šildymu. Tai vyksta todėl, kad šildoma patalpų apatinė erdvė, o prie lubų oro temperatūra yra gerokai žemesnė. Iš viršaus yra sušildomos grindys ir kiti objektai, kurie spinduliuoja šilumą į patalpą, tokiu būdu suteikdami komfortišką aplinką.

Mūsų įmonė atstovauja Čekijos gamintoją SAKUTUS. Tai firma, gaminanti infraraudonųjų spindulių šildymo plokštes ECORA.

Plokštės ECORA yra vienos iš populiariausių ir vienos iš saugiausių, o taip pat - ekonomiškiausių Europoje. Jos gaminamos nuo 1992 metų ir visą tą laiką buvo tobulinamos ir modernizuojamos.

Čekijos gamintojas savo produkcijai suteikia net 6-erių metų garantiją. ECORA gaminamos laikantis visų spinduliavimo intensyvumo reikalavimų, kad šildymas būtų saugus, šildymo lygis - malonesnis ir komfortiškesnis žmogui.

Plokštės ECORA yra vienos iš taupiausių Europoje. Taip yra todėl, kad jose sumontuotas gana storas (apie 2,5 cm) šilumos reflektorius, kuris susideda iš akmens vatos ir dviejų sluoksnių aliuminio plėvelės. Šis reflektorius beveik nepraleidžia šilumos, todėl šildymo elemento, pagaminto iš aukštos kokybės grafito ir sidabro mišinio,  gaminama šiluma nukreipiama tiesiai į patalpą. Šilumos energija panaudojama efektyviau, o elektros energijos sąnaudos – sumažėja. Plokščių ECORA bendras, patalpai reikalingas galingumas dažniausiai būna mažesnis nei plokščių be reflektoriaus arba su nekokybišku bei labai plonu. Dėl to plokštes ECORA siūloma montuoti tik ant lubų.

Kas vyksta, kuomet naudojamos plokštės be reflektoriaus? Tokiu atveju šildymo elemento gaminamą šilumą, plokštė skleidžia į abi puses, todėl net iki 40% šilumos sklinda per galinę šildytuvo sienelę ir atitenka lubų šildymui. Tai reiškia, kad nors ir šildymo elemento naudingumo koeficientas yra apie 99% - plokštės naudingumas gali siekti tik apie 60-70%. Tokių plokščių reikia daugiau, didesnio bendro galingumo, ir jas galima montuoti ant sienų – o tai šildymo infraraudonaisiais spinduliais atveju yra nesaugu ir neekonomiška.

Dar vienas svarbus aspektas – plokščių paviršiui gaminti panaudotos medžiagos. Jei konstrukcijoje panaudotas metalinis paviršius ir metalinis rėmas,  kaskart šildytuvui pradedant šilti, bus skleidžiamas traškesys, kuris labiausiai girdimas nakties metu, kuomet triukšmo lygis labai nedidelis. Plokštės ECORA su mediniu rėmu neturi jokių metalinių dalių, todėl niekada neskleidžia jokių pašalinių garsų.

Jei plokštės darbinis paviršius yra lygus, reflektorius visą šilumą nukreipia žemyn vertikaliai, ir tokiu atveju yra šildomas tik truputį didesnis plotas nei darbinis plokštės paviršius. Be abejo, galų gale įšyla visa patalpa, bet zona po šildytuvu yra šildoma intensyviau.

Plokščių ECORA darbinis paviršius yra padengtas natūraliu kvarciniu smėliu. Smėlio grūdeliai “išbarsto“ šilumos  srautą, todėl šių plokščių skleidžiama šiluma yra itin švelni ir maloni, o šildomas plotas padidėja kelis kartus lyginant su plokštės paviršiumi, dėl ko yra šildomas kiekvienas nutolęs patalpos kampelis.

Nesvarbu, kokią šildymo sistemą naudojate, visada, norint pasiekti aukščiausią komforto lygį, didžiausią energinį efektyvumą, reikia reguliuoti sistemos darbą, valdyti temperatūrą patalpoje. Tam reikalui siūlome AURATON programuojamus, laidinius ir bevielius termoreguliatorius. Juos galima montuoti prie dujinių arba granulinių katilų ir elektrinių šildymo sistemų. Termoreguliatoriai - tai nedideli įrenginiai, kurie komutuoja su šildymo įrenginiu ir gali jį įjunginėti, išjunginėti arba reguliuoti įrenginio galingumą priklausomai nuo temperatūros ir svarbiausiai – gali padėti sumažinti šildymo išlaidas iki 30%.

Visuomet verta gerai apgalvoti, kokią šildymo sistemą pasirinkti, kaip ją valdyti, kiek investuoti, lyginti šildymo ir aptarnavimo sąnaudas ir atsiperkamumą. Gyvename geografinėje zonoje, kur šildymo sezonas dažniausiai trunka septynis mėnesius, todėl būtina skirti didelį dėmesį klausimui, iš kur gausite šilumą ir kaip ją panaudosite. Nuo viso to priklauso Jūsų gyvenimo sąlygos, komforto lygis, patalpų mikroklimatas ir be abejo – finansinės išlaidos.

UAB Verslo vizija

+37067455156
+37069872077

viktor@verslovizija.lt

www.ekosildymas.eu
www.visisildytuvai.lt
www.termoreguliatoriai.lt



Židinys yra vienas iš seniausių šildymo būdų

Židinys yra vienas iš seniausių šildymo būdų

ŽIDINYS YRA VIENAS IŠ SENIAUSIŲ šildymo būdų, daugelis tautų židinį laikė šventa ir neliečiama vieta. žiloje senovėje židinyje buvo gaminamas maistas. Mūsų laikais statomės židinį būstui apšildyti, interjerui papuošti. Gera po darbo dienos...


Vakarų Europoje naudojamos šildymo sistemos

Vakarų Europoje naudojamos šildymo sistemos

Centralizuoto šildymo sistemos Vakarų Europoje ir vis plačiau naudojamos Lietuvoje iš principo sukonstruotos taip pat. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad pirminis ir antrinis kontūrai atskiriami šilumokaičiu, o pirminis kontūras dirba su kintamu...


Elektrinės šildymo sistemos vonios kambariams įrengimas

Elektrinės šildymo sistemos vonios kambariams įrengimas

Įrengiant elektrinę šildymo sistemą vonios kambariuose, kad būtų išvengta nelaimių, svarbu pasirinkti tam pritaikytus elektrinius prietaisus ir tinkamai juos įrengti. Vonios kambariai yra suskirstyti į atskiras sritis, kuriose galima įrengti...


Radiatorių sistemos

Radiatorių sistemos

Vienvamzdės sistemos naudojamos siekiant supaprastinti vamzdynus ir naudoti visą šilumnešio srautą kiekviename radiatoriuje. Naudojant šią sistemą, šilumnešio temperatūra šildymo kontūre mažėja tolstant nuo padavimo linijos pradžios. Temperatūros...


Alytiškių patirtis su geoterminiu šildymu

Alytiškių patirtis su geoterminiu šildymu

Iš Alytuje esančių beveik 600 daugiabučių geoterminį šildymą, kai panaudojama žemės šiluma, yra įsirengęs vienintelis, esantis miesto centre, Pulko g. 34. Jį valdo bendrija „Šerkšnas“. Alternatyvų šildymą bendrija įsirengė pernai...


Ugnikalnyje užgrūdinta „Isokern“ – idealiai tinka pirtims ir židiniams

Ugnikalnyje užgrūdinta „Isokern“ – idealiai tinka pirtims ir židiniams

Vienas akivaizdžiausių tobulos šiuolaikinių dūmtraukių sistemųkonstrukcijos pavyzdžių – „Schiedel“ modulinė sistema „Isokern“. Pastarosios elementai gaminami iš vulkaninės pemzos (išakijusi lava), specialiai gabenamos...


Židinių ir kaminų montavimo darbai

Židinių ir kaminų montavimo darbai

Jokiu būdu negalima patikėti židinių montavimo darbų, mažai patirties turintiems specialistams ar montavimo darbus atlikti patiems. Tai pagrindine taisyklė, kurios jokiu būdu negalima laužyti. Kaip taisyklė, židinio montavimo darbai sudaro pusę...


Geoterminis šildymas daugiabučiuose, arba Kas bendra tarp žemės energijos ir šaldytuvo?

Geoterminis šildymas daugiabučiuose, arba Kas bendra tarp žemės energijos ir šaldytuvo?

Daugeliui individualių namų gyventojų milžiniškos sąskaitos už šildymą – tik blogas sapnas arba prasti prisiminimai. Pasirūpinę alternatyviu šildymosi būdu, dažnas jų per visą šildymo sezoną išleidžia tiek, kiek daugiabučio gyventojas yra...


PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Visakasnamams.lt
Visakasnamams.lt

Viskasnamams.lt - elektroninė šildymo įrangos parduotuvė

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai