Birželio 4d. Ketvirtadienis

Plytinis kaminas šiandien – tik muziejaus eksponatas

Peržiūrų skaičius: 52908
Plytinis kaminas šiandien – tik muziejaus eksponatas

Sparčiai besivystanti statybinių medžiagų ir technologijų rinka šiandien, statant ir renovuojant būstus, leidžia taikyti pažangiausias priemones, užtikrinančias funkcionalumą, komfortą ir, kas svarbiausia – saugumą.

Tačiau, kad ir kaip būtų keista, atgyvenę statybiniai sprendimai, šiandien tegalintys atlikti muziejų eksponatų vaidmenį, vis dar bandomi diegti. Pavyzdžiui, iki šiol Lietuvoje populiariausia atgyvenusi kaminų sistema − mūrinis kaminas su plieniniu įdėklu. Natūralu, kad kyla klausimas, kodėl susiklostė tokia paradoksali situacija?

„Senas geras“ – nebetinka Specialistų teigimu, modernūs techniniai dūmų šalinimo sprendimai, įrengiant šildymo sistemą, nenaudojami dėl paprasčiausio nežinojimo ir naujovių baimės. Senajam plytiniam kaminui suteikiama pirmenybė tik dėl to, kad neva jis naudotas jau anksčiau ir, atrodo, puikiai patenkino šeimininko poreikius. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad šiandien rinkai siūlomi židiniai ir krosnys stipriai skiriasi nuo naudotų prieš kelis dešimtmečius. Būtina atsižvelgti ir į didesnę šiuolaikinių kaminų darbo temperatūrą bei slėgį, nes tai tampa dažna kamino sienelės įtrūkimų, deformacijų ir gaisrų priežastimi.

Sandarumas – vienas svarbiausių kriterijų

Itin svarbus dūmtraukio sistemos elementas – sandarinamoji medžiaga mineralinė vata, o tradiciniame kamine tokios karštį sugeriančios medžiagos nėra. Tradicinį plytinį kaminą sudaro tik sienelė. Kamino viduje karštis paprastai siekia nuo 150 iki 400 ºC temperatūrą (o pirtyse gali viršyti net 600 ºC), kuri, palyginti su išorės temperatūra, yra labai aukšta. Kadangi tradiciniame kamine nėra karštį sugeriančios medžiagos, deformacinės jėgos, veikiančios dėl didelio temperatūrų skirtumo, tenka plytinio kamino sienelei, kuri ilgainiui ima trūkinėti, deformuotis ir panašiai. Taigi konstrukcija tampa nesandari.

Šiuolaikinių modulinių kaminų elementai sudaro vieną darnią sistemą – taip užtikrinamas visų konstrukcijos modulių vientisumas. Modulinę kamino konstrukciją sudaro keraminis vamzdis, mineralinė vata ir išorinė blokelių konstrukcija. Kamino įdėklas įtvirtinamas su mineraline vata, todėl gali laisvai plėstis į plotį ir, kas ypač svarbu, į aukštį. Taip išvengiama dūmtraukio deformacijos.

Kainų skirtumas nedidelis

Dažnai modernūs kaminai senosioms sistemoms priešinami kainos aspektu. Tačiau, apskaičiavus visas išlaidas kartu su sistemos montavimo darbais, paaiškėja, kad nuo tradicinių sprendimų jos skiriasi tik keliais šimtais litų. Statant kaminą, nereikėtų taupyti, nes jis sudaro mažiau nei vieną procentą visos namo kainos. Juolab kad bandydami šitaip sutaupyti, greičiausiai negalėsime tinkamai pasidžiaugti, patirti jaukumą ir patogumą, o juk dėl to dažniausiai ir renkamės židinį.


Židinių ir kaminų montavimas

Židinių ir kaminų montavimas

Jokiu būdu negalima patikėti židinių montavimo darbų, mažai patirties turintiems specialistams ar montavimo darbus atlikti patiems. Tai pagrindine taisyklė, kurios jokiu būdu negalima laužyti. Kaip taisyklė, židinio montavimo darbai sudaro pusę...


Geoterminis šildymas

Geoterminis šildymas

Geoterminis šildymas – pastatų šildymo sistema, naudojanti Žemės gelmių šilumą. Šalyse, kuriose gausu karštųjų versmių, šildymui dažnai naudojama jų energija. Tačiau didžiojoje pasaulio dalyje naudojama paviršiniuose žemės sluoksniuose...


Kaip pasirinkti granulinį katilą

Kaip pasirinkti granulinį katilą

Visi granuliniai katilai komplektuojami kartu su automatika, kuri leidžia valdyti kuro padavimą, uždegimą, degimo procesą, temperatūrinius režimus katile, valdyti kelis kontūrus šildymo sistemoje, kontroliuoti akumuliacinės talpos darbą ir karšto...


Savamokslis entuziastas seną televizorių pavertė +2000°F saulės krosnimi

Savamokslis entuziastas seną televizorių pavertė +2000°F saulės krosnimi

Ar galima saulės spinduliais lydyti monetas, pradeginti skylę betone, per kelias sekundes užvirinti vandenį ar per tiek pat laiko pelenais paversti medinę lentą? Galima, jei turite nebenaudojamą plačiaekranį projekcinį televizorių – prireiks...


Racionalus saulės energijos naudojimas mažina šildymo kaštus

Racionalus saulės energijos naudojimas mažina šildymo kaštus

Planuojant pastato klimato sistemą nėra stebuklingų sprendimų. Nepanašu, kad atrasime naujų pigių iškastinių resursų, todėl, žiūrint į ateitį, neturime kitos išeities, kaip tik optimaliai panaudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, kurie yra...


Širmos – apsaugai ir interjerui

Širmos – apsaugai ir interjerui

Paprastai, kai išgirstame žodį „širma“, jis mums asocijuojasi su tradicinėmis – popierinėmis, medžiaginėmis sulankstomomis kilnojamomis kambario ar kitų patalpų pertvaromis, skirtomis atitverti, padalinti erdves.


Susimažinkime keliskart šilumos kainas!

Susimažinkime keliskart šilumos kainas!

Daugelį Lietuvos miestų daugiabučių namų gyventojų į neviltį varo vis didėjančios sąskaitos už šildymą ir karštą vandenį. Jos pasiekė tokias aukštumas, kad ne tik pensininkai, bet ir dirbantys žmonės yra nebepajėgūs jų apmokėti.Tai - absurdiška...


Ką reikia žinoti renkantis katilą namams?

Ką reikia žinoti renkantis katilą namams?

Namo šildymo sistema yra viena svarbiausių pastato sistemų, o šios sistemos pagrindas yra katilas, todėl jo pasirinkimas yra ypač svarbus sprendimas. Norint ne tik džiaugtis malonia šiluma šaltais žiemos vakarais, tačiau ir gauti mažas sąskaitas...


PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.