Spalio 28d. Ketvirtadienis

Paprastai ir greitai montuojamas plieninis dūmtraukis

Peržiūrų skaičius: 68412
Paprastai ir greitai montuojamas plieninis dūmtraukis

Aplinkybės ne visada leidžia taikyti pažangiausias keraminių kaminų sistemas, be to, toks sprendimas ne visuomet racionaliausias. Būna atvejų, kai vieninteliu optimaliu sprendimu gali tapti plieninio kamino įrengimas, ypač kai ketinama atnaujinti pastatus arba reikia sumontuoti laikinus, pristatomus kaminus. Plieninį kaminą būtina įrengti tuomet, kai to reikia dėl konstrukcinių sprendimų, pavyzdžiui, kai svarbus kamino konstrukcijos svoris (kadangi keraminio kamino svoris didesnis, jį galima sumontuoti ne visur, kitaip nei dvisluoksnį plieninį kaminą).

Be to, jei kaminą tektų montuoti esant neigiamai temperatūrai, vienintelė alternatyva – nerūdijančio plieno dvisluoksniai kaminai. Dvisluoksnius plieninius kaminus paprastai siūloma rinktis tuomet, kai pastato sename kamine negalima sumontuoti keraminio įdėklo.

Pavyzdžiui, kai senasis mūrinis kaminas per siauras ir jame neįmanoma sumontuoti įdėklų, o visiškai jį nugriauti ir pakeisti nauju keraminiu moduliniu kaminu gana sudėtinga arba tam gali prireikti itin didelių investicijų (teks dar kartą atlikti apdailą ir panašiai).

Tokiais atvejais paprasčiausias ir veiksmingiausias sprendimas – sumontuoti dvisluoksnį plieninį dernių techninių dūmų šalinimo sprendimų dažnai atsisakoma dėl paprasčiausio nežinojimo. Specialistai pastebi, kad net pažangesnėmis keraminių dūmtraukių sistemomis besidomintys žmonės ne visiškai suvokia tokių sistemų sandaros ir veikimo principus. Pavyzdžiui, klausiama, ar „Schiedel“ siūlomose sistemose papildomai reikia montuoti plieninius įdėklus? Vienos populiariausių kokybiškų kaminų sistemų – nerūdijančio plieno kaminai.

Taip yra dėl to, kad šių kaminų konstrukcijos lengvos, universalios, paprastos, jas galima greitai sumontuoti. Šie kaminai gali būti įvairių formų, juos galima montuoti tiek namo viduje, tiek ir išorėje, nereikia pamato. Palyginti su keraminiais kaminais, pagrindinis plieninių kaminų pranašumas − juos galima nesudėtingai pritaikyti renovuojant pastatus. Neretai prireikia įrengti iki tol neplanuotą židinį. Pasirinkus modulinį kaminą, gali būti sudėtinga tinkamai išpjauti perdangas, stogą ir panašiai, o plieninį kaminą pritaikyti labai paprasta.

Jį lengva montuoti, nesudėtinga išlankstyti. Tačiau paskutinis žodis dūmtraukių rinkoje vis dėlto priklauso sistemoms su keraminiais įdėklais. Jų gamintojai vieninteliai gali pasiūlyti tokius sistemos duomenis ir gerokai ilgesnį garantinį laikotarpį − net iki trisdešimties metų. Moduliniuose kaminuose montuojami ypač patvarūs vidiniai keraminiai vamzdžiai, gaminami iš aukštos rūšies nedegios šamotinės keramikos. Jie atsparūs aukštai temperatūrai ir jos svyravimams. Šamotiniai vamzdžiai nejautrūs drėgmei, rūgščių poveikiui ir agresyviam kondensatui, atsparūs korozijai, yra itin Atsižvelgiant į tai, kur bus taikomos dūmtraukių sistemos, „Schiedel“ dūmtraukius skirsto į tris grupes: dūmtraukiai, kuriuos galima gerai suplanuoti ir įkomponuoti, kai pastatas dar tik projektuojamas. Tai gali būti tiek moduliniai, tiek metaliniai dūmtraukiai; renovacijai skirtos dūmtraukių sistemos, taikomos tuomet, kai nenorima ar nėra galimybės griauti dūmtraukio.

Jos pagerina dūmtraukio atsparumą ugniai ir išorinį patvarumą; dūmtraukiai, skirti keičiant nauja arba pertvarkant seną šildymo sistemą senuose namuose (pavyzdžiui, katilas arba židinys). dūmtraukį, tvirtinamą ant fasado ir prijungiamą prie šildymo įrenginio.

Montavimo etapai

Įsigijus dvisluoksnį plieninį dūmtraukį kartu jums bus įteikta jo montavimo instrukcija, kurioje išsamiai nurodyta montavimo darbų eiga.

Montuojant dūmtraukį, būtina laikytis visų instrukcijoje išdėstytų rekomendacijų ir Lietuvoje galiojančių gaisrinės saugos reikalavimų, nes tai – garantijos, suteiktos gaminiui, galiojimo sąlyga. Montuojant atskiros kamino sistemos dalys tiesiog suneriamos ir sutvirtinamos sąvaržomis, nereikia klijuoti, kniedyti ar atlikti kitų panašių darbų. Be to, „Schiedel“ plieninius kaminus derinant su įdėklų sistema „Prima Plus“, suteikiamos visos reikiamos alkūnės, jungiamieji elementai ir kitos dalys.

Dūmtraukio moduliai, alkūnės, jungiamieji ir kiti elementai jungiami paprastomis ir rankomis prispaudžiamomis sąvaržomis, papildomai fiksuojami atitinkamais jungiamaisiais gnybtais. Dūmtraukiui ir šildymo įrenginiui sujungti naudokite šildymo įrenginio jungiamąjį adapterį. Turėkite omenyje, kad jungiamojo vamzdžio negalima įtvirtinti tvirti ir patvarūs, atitinka visas šiuo metu tokiems gaminiams galiojančias griežčiausias normas ir priešgaisrinės saugos reikalavimus.

Renkantis modulinį kaminą svarbu atsižvelgti į keraminių įdėklų ypatybes: porėtumą, įgertį, sienelės storį, atsparumą staigiems temperatūros pokyčiams. Užtenka paminėti, kad, pavyzdžiui, „Schiedel“ daugiasluoksniai kaminai gali būti montuojami net 5 cm atstumu nuo degių objektų, o, projektuojant plytinius kaminus su metaliniu įdėklu, pagal reikalavimus tarp metalinio įdėklo ir degių konstrukcijų būtina išlaikyti ne mažesnį kaip 38 cm atstumą.

Be to, plytiniai kaminai paprastai būna didesnių matmenų. Juos montuojant mediniuose namuose, turi būti skiriama dar daugiau vietos papildomam nedegių medžiagų sluoksniui. Taigi, pasirinkus „Schiedel“ siūlomus sprendimus, sutaupoma nemažai erdvės. Be to, šios įmonės gaminami kaminai gali būti montuojami kartu su vėdinimo kanalais.

Renovacijai naudojamų plieninių kaminų sistemos, kaip ir keraminių, – dvisluoksnės. Jas sudaro plieninis cilindras, sandarinamasis sluoksnis ir nerūdijančio plieno įdėklas. Kaip alternatyvą „Schiedel“ siūlo kaminų sistemą „Kerastar“, kurios išorinis sluoksnis gaminamas iš nerūdijančio plieno, o viduje yra ir sandarinamasis sluoksnis, ir keraminis įdėklas.

Tokia sistema tinka renovuojant, be to, išsaugomi visi geriausi keraminio kamino techniniai duomenys. Turint omenyje, kad tokie kaminai gali būti montuojami net 5 cm atstumu nuo degių objektų, galima teigti – toks sprendimas suteikia daugiau galimybių, nei šiuo metu renovacijai dažnai taikomi nerūdijančio plieno kaminai.
Be to, kaip ir kiti „Schiedel“ gaminiai, „Kerastar“ – kompleksinis pasiūlymas, visos sudedamosios dalys suderintos tarpusavyje, todėl montavimo darbai gerokai spartesni ir paprastesni. Tai ne vien funkcijos, bet ir dizaino prasme patrauklus pasiūlymas, nes pasirinkusieji šią sistemą gali suderinti iš išorės matomą estetišką nerūdijančio plieno paviršių su viduje įmontuotu šiandien geriausiu keraminiu įdėklu.

žemiau šildymo įrenginiui jungti skirtos ertmės. Be to, būtina nepamiršti – norint užtikrinti tinkamą trauką, būtina įsitikinti, kad dūmtraukis sumontuotas kiek galima vertikaliau. Įsitikinkite, kad atstumas tarp dūmtraukio ir degių medžiagų atitinka gaisrinės saugos reikalavimus. „Schiedel“ nerūdijančiojo plieno dūmtraukiams taikomas saugus atstumas iki degių medžiagų – 50 mm, perdangose ir stogo konstrukcijoje atstumas iki degių konstrukcijų nurodomas montavimo instrukcijoje.

Montuojant taikoma speciali izoliacinio sluoksnio pildymo technologija – sunėrus vamzdžius atsiradęs tarpas užpildomas izoliacine medžiaga, pasitelkus vadinamąjį užpylimo principą. Taip izoliacinis sluoksnis užpildomas tolygiai ir itin sandariai, be to, priešingai nei dažnai nutinka montuojant tradicinius plieninius kaminus, nesukrinta. Kamino dalių jungtys pagamintos taip, kad sunėrus vamzdžius susijungtų ir skirtingos izoliacinės dalys, todėl nelieka jokių izoliacinio sluoksnio spragų.

Tai ypač aktualu esant monolitiniams trišakiams. Nors tai, kad jie yra monolitiniai – pranašumas, tačiau įprastai izoliuojant juos akmens vata nepavyksta jų tolygiai užpildyti. Jie dažnai išdega, tampa gaisrų priežastimi, ypač kietojo kuro katilų sistemose. „Schiedel“ specialistai apgalvojo ir tai – šiuose kaminuose trišakiai tolygiai užpučiami izoliaciniu sluoksniu ir nesukrinta, nes medžiaga „Superwool“ labai tanki.

„Schiedel“ plieninių kaminų (vidinis plienas – 316 L, išorinis – 304 L) jungtys ne tik užtikrina sistemos patvarumą, bet ir vidinės plieno dalies judėjimą esant aukštai temperatūrai. Atskiri kamino elementai užleidžiami vienas ant kito ir užtikrina, kad kondensatas nepatektų į sistemą ir nutekėtų žemyn, o esant aukštai temperatūrai (pavyzdžiui, suodžių gaisro metu), kamino elementai plečiasi neprarasdami sandarumo.

Paprastai kalbant, kaminas apsaugomas nuo to, kad, esant per didelei temperatūrai, kai kamino elementai plečiasi vertikalia kryptimi, o viršuje kaminą laikančios gembės tam priešinasi, vidinis įdėklas negalėtų judėti ir nebūtų suardytas. Kitaip kyla dar didesnis gaisro pavojus.

„Schiedel“ plieniniai dūmtraukiai lengvesni nei tradiciniai: „ICS 25“ kaminų 25 mm izoliacinis sluoksnis atstoja 32–35 mm mineralinės akmens vatos sluoksnį. O kalbant apie kietojo kuro katilams skirtą sistemą „ICS 50“, reikėtų pabrėžti, kad tokio storio izoliacinio sluoksnio, išsiskiriančio minėtomis ypatybėmis, analogų mūsų šalies rinkoje nėra. Tačiau bendras plieninio dūmtraukio svoris palyginti didelis, todėl jį reikia tvirtinti atskirai. Šildymo įrenginiui gali tekti tik minimali apkrova. Tvirtinama turi būti ant nešančiosios sienos konstrukcijos.

Židiniai

Židiniai

Nesvarbu, ar židinys naudojamas ar ne, perdarykite senąjį arba pastatykite naują ir paverskite jį patrauklia, dėmesio verta vieta. Tai puikus būdas atnaujinti kambario interjerą. Įkurti dekoratyvų židinį labai paprasta. Galite nusipirkti...


Termovizija - Jūsų namo ligų diagnostika

Termovizija - Jūsų namo ligų diagnostika

Pristatomas būdas pastato šiltinimo defektams nustatyti – termovizinė diagnostika, padedanti nustatyti problematiškas statinio vietas bei gelbstinti priimant sprendimus dėl renovacijos ar būsto įsigijimo.


Geoterminis šildymas

Geoterminis šildymas

Geoterminis šildymas – pastatų šildymo sistema, naudojanti Žemės gelmių šilumą. Šalyse, kuriose gausu karštųjų versmių, šildymui dažnai naudojama jų energija. Tačiau didžiojoje pasaulio dalyje naudojama paviršiniuose žemės sluoksniuose...


Vandeniu šildomos grindys

Vandeniu šildomos grindys

Dažnai šildomų grindų įrengimas paaiškinamas efektyviai naudojama energija ir komfortinėmis sąlygomis patalpoje. Patalpą šildant radiatoriais, aukščiausia temperatūra būna prie lubų, o kojos tuo metu šąla. Taip neatsitiks įrengus šildomas grindis....


Kieto kuro katilai

Kieto kuro katilai

Turbūt visi žinome kuo kurenami kieto kuro katilai, tačiau nevisi galime tinkamai juos apibrėžti. Vieni sako, tai yra „purvina“ alternatyva „švariems“ dujų, ar elektriniams katilams. Kiti teigia, kad kieto kuro katilai yra...


Paprastai ir greitai montuojamas plieninis dūmtraukis

Paprastai ir greitai montuojamas plieninis dūmtraukis

Aplinkybės ne visada leidžia taikyti pažangiausias keraminių kaminų sistemas, be to, toks sprendimas ne visuomet racionaliausias. Būna atvejų, kai vieninteliu optimaliu sprendimu gali tapti plieninio kamino įrengimas, ypač kai ketinama atnaujinti...


Taupymas: 70 proc. gyventojų rinktųsi grindinį šildymą

Taupymas: 70 proc. gyventojų rinktųsi grindinį šildymą

Nuolat brangstant energijos ištekliams, o sąskaitoms už šildymą siekiant rekordines aukštumas, gyventojai vis aktyviau dairosi ekonomiškesnių ir aplinkai mažiau kenksmingų šildymo būdų. Trys ketvirtadaliai Lietuvos gyventojų, įsigydami naują ar...


Nuo ko priklauso energijos sunaudojimas?

Nuo ko priklauso energijos sunaudojimas?

Tiekiama į pastatą šiluma yra skirta padengti šilumos nuostoliams pastate ir padeda palaikyti reikalingą komforto lygį patalpose.


Srauto per radiatorius nustatymo svarba

Srauto per radiatorius nustatymo svarba

Radiatorių ventiliai reguliuoja šilumos spinduliavimą iš radiatoriaus į aplinką. Iš radiatoriaus šiluminės galios priklausomybės nuo srauto matosi, kad padidinus srautą per radiatorių virš projektinio iki 300% galią padidėja tiktai iki 110%.


Šilumos taupymas.5 žingsnių programa

Šilumos taupymas.5 žingsnių programa

Nuolat augančios šilumos kainos daugelį iš mūsų verčia susimąstyti, kaip sumažinti išlaidas už šilumą. Bendradarbiaudami su savo namo vadybininku galite priimti Jums naudingiausią sprendimą. Siūlome prisijungti prie „5 žingsnių šilumos...


Židiniai – svarbi ne tik interjero detalė

Židiniai – svarbi ne tik interjero detalė

Židinys – archaiškiausias būsto elementas, vienas iš seniausių patalpų šildymo būdų, - nuolat keitėsi. Ne tik naujos technologijos, bet ir įvairių epochų stilistiniai motyvai lėmė šiuolaikinio židinio įvaizdį. Žiūrėjimas į židinį kiekvienam...


Kamino reikšmė kuriant saugius ir stilingus namus

Kamino reikšmė kuriant saugius ir stilingus namus

Dažniausiai namuose sugalvoję įrengti židinį visą dėmesį ir sutelkiame jam – į jo dizainą, medžiagas, žiūrime, kaip jis derės interjere. Tačiau neretai pamirštame apie kitą svarbų elementą, kuris užtikrina saugų mėgavimąsi ugnimi.


Ekonomiškos šildymo sistemos

Ekonomiškos šildymo sistemos

Šildymo galimybės yra aktualios visiems žmonėms. Daugiabučių namų gyventojai yra priklausomi nuo name įrengtos sistemos, tad ją pakeisti yra pakankamai sudėtinga. Visgi, tie kas stato nuosavus namus, patys apsisprendžia kaip ir kokiu būdu šildyti...


Racionalus saulės energijos naudojimas mažina šildymo kaštus

Racionalus saulės energijos naudojimas mažina šildymo kaštus

Planuojant pastato klimato sistemą nėra stebuklingų sprendimų. Nepanašu, kad atrasime naujų pigių iškastinių resursų, todėl, žiūrint į ateitį, neturime kitos išeities, kaip tik optimaliai panaudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, kurie yra...


Amorfinio metalo juosta – unikali AHT technologija Jūsų šildomoms grindims

Amorfinio metalo juosta – unikali AHT technologija Jūsų šildomoms grindims

AHT ADVANCED HEATING TECHNOLOGIES, LTD АНТ Ltd yra viena iš OPUS Group (Kipras) įmonių grupės narių. Taip pat, šildymo...


Kodėl rinktis joninus šildymo katilus?

Kodėl rinktis joninus šildymo katilus?

Kaskart išgirdę frazę “šiuolaikiškas, inovatyvus ir neįprastas būdas sutaupyti šildymui” - susiraukiame ir abejingai klausome, kuo gi DAR ruošiamasi mus nustebinti, KĄ DAR naujo išgirsime... Kompanija BERIL, siūlo abejingumą atidėti į...


Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...