Birželio 2d. Antradienis

Oro kokybės svarba

2014 Liepos 8d.
Peržiūrų skaičius: 22218
Oro kokybės svarba

PSO duomenimis žmogus daugiau nei 80 % savo laiko praleidžia uždarose patalpose, iš jo – 60 % gyvenamosiose. Vidaus patalpų oro kokybė kasmet tampa aktualesne problema, nuo kurios priklauso žmonių sveikata ir komfortas. Vekiant įprastiniam šildymui, oras patalpose išsausėja, o nešildant, dėl mažo oro judėjimo, kaupiasi drėgmė – drėgsta sienos, plinta pelėsis, grybelis,kambariuose būna nemaloniai drėgna, tvanku.

Esant tokioms sąlygoms, norint pagerinti komfortą ir neinvestuoti papildomų lėšų, stengiamasi panaudoti gravitacinę ventiliaciją – paliekamos vėdinimo angos, orlaidės,  atidaromi langai. Šaltu metų laiku, šiltas oras per atviras angas veržiasi lauk – ir taip taupoma šiluma vėdinamose patalpose išeina į lauką. Šiltu metų laikotarpiu, kai temperatūrų skirtumas lauke ir viduje minimalus – oro judėjimas patalpose praktiškai nevyksta arba, intensyviai vėdinant, susidaro skersvėjai. Susidariusios sąlygos gali nemaloniai nustebinti varvančia nosimi ar perštinčia gerkle…

Dažnai dėl šilumos taupymo ar blogai įrengtos šildymo bei vėdinimo sistemos, patalpos apskritai mažai vėdinamos Tokiu būdu sandariuose namuose maksimaliai sumažinamas oro judėjimas. Veikiant šilumai skatinamas cheminių junginių išsiskyrimas. Jis išsiskiria iš statybinių medžiagų, baldų ar net kilimų, tai gali gerokai padidinti oro taršą būste ir sukelti alergines reakcijas. Netinkamas patalpų vėdinimas bei nevykusi drėgmė sudaro ganėtinas sąlygas kauptis dulkėms, skatinti įvairių bakterijų bei grybelių augimą, išlikti nemaloniems kvapams.

Rezultate matome nuovargį, galvos skausmą, mieguistumą bei alerginius susirgimus.

Pagrindiniai patalpų ore esantys teršalai:

TERŠALAI

ŠALTINIS

Dulkės, žiedadulkės

Lauko oras, kambariniai augalai

Vabzdžiai

Lauko oras

Karbonas – formaldehidas

Kai kurių tipų kilimų danga, baldai, tekstilė, paneliai, plokštės

Radonas

Purvinas ir požeminis vanduo, būsto aplinka

Tabako dūmai

Rūkymas

Namų ūkio chemikalai (garai, dujos)

Valymo priemonės, dažai, tirpikliai, aerozoliai

Kvapai, virusai, bakterijos

Žmonės ir naminiai gyvūnai, virtuvė, tualetas

Degimo produktai (CO, CO2, azoto oksidai, kietosios dalelės)

Kuro deginimo įrenginiai, dujiniai drabužių džiovintuvai, židiniai, viryklės.

 

Stengiantis pagerinti gyvenimo komfortą, eksploatuojant tradicinį šildymą, įrengiami papildomų funkcijų įrengimai – orlaidės, priverstinė ventiliacija, oro drėkintuvai, rekuperatoriai, kondicionieriai ir t.t. Tačiau visi minėti įrengimai veikia kiekvienas atskirai ir yra sudėtinga pasiekiamas reikiamas efektyvumo ir komforto derinys.

Siūlome plačiau susipažinti su vieningu šios problemos sprendimu.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės:

MB “GDG”
+370 606 101 89
www.gdg.lt
info@gdg.lt

GDG, UAB


Oro tarša: dūmai išduos, „Kaminukas“ patikrins

Oro tarša: dūmai išduos, „Kaminukas“ patikrins

Nuo gruodžio visoje Lietuvoje vyksta akcija „Kaminukas“. Jos metu jau atlikta dešimtys reidų ir patikrinti keli šimtai objektų. Tokie patikrinimai tęsis bent iki kovo.


Apie lituotus plokštelinius šilumokaičius

Apie lituotus plokštelinius šilumokaičius

Lituotas plokštelinis šilumokaitis – modernių novatoriškų technologijų produktas. Lituotų šilumokaičių gamyba prasidėjo tik prieš 25 metus. Masinė gamyba ir pritaikymas – tik pastaruosius 15 metų. O per paskutiniuosius 3 metus įvyko...


Krosnelių su stiklinėmis durelėmis priežiūra

Krosnelių su stiklinėmis durelėmis priežiūra

Nenusakomas malonumas mėgautis ugnies liepsna ir kai ji atvirai dega krosnelėje, ir tuomet, kai ji už stiklinių krosnelės durelių. Kartą rašėme, jog šis stiklas ypatingas, specialiai pagamintas taip, kad atlaikytų net aukščiausią temperatūrą (žr....


Švarios ugnies samprata senovėje

Švarios ugnies samprata senovėje

Šiandien kalbėdami apie švarią ugnį dažnai mintyje turime tai, kad ji nėra kenksminga, neskleidžia toksinių medžiagų (ypač tai aktualu kalbant apie biožidinius, kuriuose naudojamas specialus augalinės kilmės kuras).


Katilas neįšildo sistemos, netraukia, neveža, ką daryti?

Katilas neįšildo sistemos, netraukia, neveža, ką daryti?

Kai parsivežate pilną bagažinę prekių, nė nebandote nešti visas iš karto vienu glėbiu, nes kad ir kiek energijos ir pastangų išeikvotumėt, prekės taip ir liktų ten kur buvo, tik išbarstytos. Todėl visi elgiamės protingai – nešame nedideliais...


Pamąstymai apie būsto šildymui naudojamus radiatorius

Pamąstymai apie būsto šildymui naudojamus radiatorius

Nuo seno sakoma, kad namuose šilumos yra tiek, kiek jų šeimininko širdyje meilės savo artimiesiems, vis dėlto nerimą kelia ne ši sąlyginė, o reali būsto šiluma. Prireikus pagalbinio šilumos šaltinio, dažniausiai dairomasi į elektrinius radiatorius.


Ką reikia žinoti renkantis katilą namams?

Ką reikia žinoti renkantis katilą namams?

Namo šildymo sistema yra viena svarbiausių pastato sistemų, o šios sistemos pagrindas yra katilas, todėl jo pasirinkimas yra ypač svarbus sprendimas. Norint ne tik džiaugtis malonia šiluma šaltais žiemos vakarais, tačiau ir gauti mažas sąskaitas...


Lauko kepsninės – meno kūriniai iš Florencijos

Lauko kepsninės – meno kūriniai iš Florencijos

Dažniausiai išgirdus žodį „grilis“ (lietuviškai turėtume sakyti keptuvas arba kepsninė) prieš mūsų akis iškyla įvairiausio dizaino, didesni arba mažesni, bet paprastai – ketaus, nerūdijančio plieno prietaisai maisto gaminimui...


ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Gilės inžinerija, UAB
Gilės inžinerija, UAB

Biokuro katilinės - projektavimas, komplektavimas, paleidimas eksploatacijai. Granulių kuro degiklių gamyba.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.