Liepos 4d. Šeštadienis

Ką reikia žinoti renkantis katilą namams?

2020 Sausio 3d.

Namo šildymo sistema yra viena svarbiausių pastato sistemų, o šios sistemos pagrindas yra katilas, todėl jo pasirinkimas yra ypač svarbus sprendimas. Norint ne tik džiaugtis malonia šiluma šaltais žiemos vakarais, tačiau ir gauti mažas sąskaitas už energiją ar kurą, reikia žinoti, kaip išsirinkti tinkamą katilą. Šis straipsnis trumpai apžvelgia faktorius, į kuriuos būtina atsižvelgti renkantis šį šilumą generuojantį įrenginį.

Kuro rūšis

Kokiu kuru kūrenamą katilą pasirinksite, dažniausiai nulems kuro kaina. Žinoma, tam tikrais atvejais sudėtinga numatyti, koks ateityje bus galimas kuro kainos pokytis, tačiau tendencijos yra aiškios. Todėl rinkdamiesi dujinį, elektrinį, skysto kuro ar kietojo kuro katilą, gerai apsvarstykite, kokiomis kainomis planuojate ateityje pirkti šiam katilui kurą.

Kalbant apie šį faktorių, taip pat reikėtų atsižvelgti ir į kuro rūšies poveikį aplinkai, t.y. rinktis tą katilą, kuris kūrenamas kuo mažiau teršia aplinką.

Efektyvumas

Labai efektyvus katilas leis Jums taupyti kuro, energijos sąnaudas, neterš aplinkos. Tai ypač pasakytina apie žemos temperatūros dujinius arba kondensacinius katilus. Tokių katilų geriausią pasirinkimą siūlo Viessmann kompanija, kuri garsėja kaip viena geriausių katilų gamintojų pasaulyje.

Vieta Jūsų namuose

Renkantis katilą namams, būtina atsižvelgti į tai, kiek vietos jam galite skirti. Jei vietos yra labai mažai, pagalvokite apie katilus, kurie kabinami ant sienos. Tokius galima montuoti virtuvėje arba vonios kambaryje.

Karšto vandens poreikis

Veikiant katilui ir šildant patalpas, kartu energija gali būti panaudojama ir vandens šildymui, o tai energetiškai yra itin efektyvu. Rinkdamiesi katilą, apmąstykite, kiek karšto vandens Jums reikės ir kaip jį galėtumėte pašildyti, ar bus reikalinga papildoma vandens talpa.

Kaina

Pirkdami katilą, privalote atsižvelgti ne tik į jo kainą, tačiau ir į galimas montavimo, priežiūros ir kitas einamąsias išlaidas. Nepamirškite, kad už efektyvesnį katilą  (pavyzdžiui, kondensacinį) gali tekti mokėti brangiau, tačiau toks pirkinys Jums sutaupys kur kas daugiau pinigų ekonomiškai naudodamas kurą ir nereikalaudamas didelės priežiūros.

Esame įsitikinę, kad įsigysite katilą, kuris geriausiai atitiks Jūsų poreikius bei ilgai galės Jums tarnauti.


Grindų šildymas geriausias ervioms patalpoms

Grindų šildymas geriausias ervioms patalpoms

Šis šildymo būdas sėkmingai naudojamas visuomeniniuose pastatuose, ligoninėse, darželiuose, komercinėse patalpose, salėse, bažnyčiose, lėktuvų angaruose, taip pat erdviose gyvenamosiose patalpose.


Patarimai žadantiems įrengti kieto kuro katilinę

Patarimai žadantiems įrengti kieto kuro katilinę

1 patarimas. Ruoštis katilinės įrengimui būtina pradėti nuo klausimo – “o kuo gi kūrensime?”. Populiariausias mūsuose kuras – malkos, anglis, medžio pjuvenų ir durpių briketai, ateityje populiarės medžio ir spalių granulių...


Ugnis be dūmų

Ugnis be dūmų

Dabar ir tie gyventojai, kurių namuose niekada nebus kamino, namuose gali stebėti ugnelės šokį. Rinka siūlo gerai žinomus elektrinius židinius arba vis dar naujove Lietuvoje vadinamus židinius, kūrenamus skystu arba gelio pavidalo biokuru....


Šilumos taupymas.5 žingsnių programa

Šilumos taupymas.5 žingsnių programa

Nuolat augančios šilumos kainos daugelį iš mūsų verčia susimąstyti, kaip sumažinti išlaidas už šilumą. Bendradarbiaudami su savo namo vadybininku galite priimti Jums naudingiausią sprendimą. Siūlome prisijungti prie „5 žingsnių šilumos...


Elektrinės šildymo sistemos vonios kambariams įrengimas

Elektrinės šildymo sistemos vonios kambariams įrengimas

Įrengiant elektrinę šildymo sistemą vonios kambariuose, kad būtų išvengta nelaimių, svarbu pasirinkti tam pritaikytus elektrinius prietaisus ir tinkamai juos įrengti. Vonios kambariai yra suskirstyti į atskiras sritis, kuriose galima įrengti...


Ką verta žinoti prieš perkant židinį?

Ką verta žinoti prieš perkant židinį?

Židinys, tai ne tik puiki interjero detalė, pagyvininati ir suteikianti jaukumo namams, bet ir labai praktiškas daiktas. Visų pirma, naudodami židinį galite apšildyti visą namą - namai atrodys stilingai, o tuo pačiu, juose bus palaikoma tinkama...


Ugnikalnyje užgrūdinta „Isokern“ – idealiai tinka pirtims ir židiniams

Ugnikalnyje užgrūdinta „Isokern“ – idealiai tinka pirtims ir židiniams

Vienas akivaizdžiausių tobulos šiuolaikinių dūmtraukių sistemųkonstrukcijos pavyzdžių – „Schiedel“ modulinė sistema „Isokern“. Pastarosios elementai gaminami iš vulkaninės pemzos (išakijusi lava), specialiai gabenamos...


Atviro tipo židiniai atiduoda tik 15-20% šilumos

Atviro tipo židiniai atiduoda tik 15-20% šilumos

Be to, keičiantis orui, krentant slegiuj į patalpas patenka dūmai. Kur kas populiaresni ir efektyvesni uždaro tipo židiniai. Jų naudingumo koeficientas - 70-85 procentai. Degimo laikas - 6-14 valandų. Namuose įsirengusieji uždaro tipo židinius...


Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Dahlgera, UAB
Dahlgera, UAB

Šildymo, vėdinimo sistemos, santechnikos įranga, vidaus ir lauko kanalizacijų įranga - didmeninė prekyba.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

Gilės inžinerija, UAB
Gilės inžinerija, UAB

Biokuro katilinės - projektavimas, komplektavimas, paleidimas eksploatacijai. Granulių kuro degiklių gamyba.

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.