Balandžio 4d. Šeštadienis

Ką reikia žinoti renkantis katilą namams?

2020 Sausio 3d.

Namo šildymo sistema yra viena svarbiausių pastato sistemų, o šios sistemos pagrindas yra katilas, todėl jo pasirinkimas yra ypač svarbus sprendimas. Norint ne tik džiaugtis malonia šiluma šaltais žiemos vakarais, tačiau ir gauti mažas sąskaitas už energiją ar kurą, reikia žinoti, kaip išsirinkti tinkamą katilą. Šis straipsnis trumpai apžvelgia faktorius, į kuriuos būtina atsižvelgti renkantis šį šilumą generuojantį įrenginį.

Kuro rūšis

Kokiu kuru kūrenamą katilą pasirinksite, dažniausiai nulems kuro kaina. Žinoma, tam tikrais atvejais sudėtinga numatyti, koks ateityje bus galimas kuro kainos pokytis, tačiau tendencijos yra aiškios. Todėl rinkdamiesi dujinį, elektrinį, skysto kuro ar kietojo kuro katilą, gerai apsvarstykite, kokiomis kainomis planuojate ateityje pirkti šiam katilui kurą.

Kalbant apie šį faktorių, taip pat reikėtų atsižvelgti ir į kuro rūšies poveikį aplinkai, t.y. rinktis tą katilą, kuris kūrenamas kuo mažiau teršia aplinką.

Efektyvumas

Labai efektyvus katilas leis Jums taupyti kuro, energijos sąnaudas, neterš aplinkos. Tai ypač pasakytina apie žemos temperatūros dujinius arba kondensacinius katilus. Tokių katilų geriausią pasirinkimą siūlo Viessmann kompanija, kuri garsėja kaip viena geriausių katilų gamintojų pasaulyje.

Vieta Jūsų namuose

Renkantis katilą namams, būtina atsižvelgti į tai, kiek vietos jam galite skirti. Jei vietos yra labai mažai, pagalvokite apie katilus, kurie kabinami ant sienos. Tokius galima montuoti virtuvėje arba vonios kambaryje.

Karšto vandens poreikis

Veikiant katilui ir šildant patalpas, kartu energija gali būti panaudojama ir vandens šildymui, o tai energetiškai yra itin efektyvu. Rinkdamiesi katilą, apmąstykite, kiek karšto vandens Jums reikės ir kaip jį galėtumėte pašildyti, ar bus reikalinga papildoma vandens talpa.

Kaina

Pirkdami katilą, privalote atsižvelgti ne tik į jo kainą, tačiau ir į galimas montavimo, priežiūros ir kitas einamąsias išlaidas. Nepamirškite, kad už efektyvesnį katilą  (pavyzdžiui, kondensacinį) gali tekti mokėti brangiau, tačiau toks pirkinys Jums sutaupys kur kas daugiau pinigų ekonomiškai naudodamas kurą ir nereikalaudamas didelės priežiūros.

Esame įsitikinę, kad įsigysite katilą, kuris geriausiai atitiks Jūsų poreikius bei ilgai galės Jums tarnauti.


Vandeniu šildomos grindys

Vandeniu šildomos grindys

Dažnai šildomų grindų įrengimas paaiškinamas efektyviai naudojama energija ir komfortinėmis sąlygomis patalpoje. Patalpą šildant radiatoriais, aukščiausia temperatūra būna prie lubų, o kojos tuo metu šąla. Taip neatsitiks įrengus šildomas grindis....


Lauko kepsninės – meno kūriniai iš Florencijos

Lauko kepsninės – meno kūriniai iš Florencijos

Dažniausiai išgirdus žodį „grilis“ (lietuviškai turėtume sakyti keptuvas arba kepsninė) prieš mūsų akis iškyla įvairiausio dizaino, didesni arba mažesni, bet paprastai – ketaus, nerūdijančio plieno prietaisai maisto gaminimui...


Šildymo sistemų valdymas

Šildymo sistemų valdymas

Lietuvoje kaip Rytų Europoje anksčiau naudotos ir dar daug kur tebenaudojamos šildymo sistemos pritaikytos pastoviam srautui. Tačiau, be abejo, galima pastebėti kai kuriuos skirtumus karšto vandens ir šildymo dalyje, o taip pat galima rasti ir...


Karšto vandens ruošimas

Karšto vandens ruošimas

Prieš keletą metų dar buvo populiaru naudoti dujinius šildymo katilus su momentiniu vandens ruošimu. Jie buvo įrengiami dėl mažos kainos, lengvo pajungimo ir nekreipiant dėmesio kiek ir kokios temperatūros vandens jie gali paruošti. Vartotojai...


Geoterminis šildymas privalumai

Geoterminis šildymas privalumai

75 % nemokamos saulės šilumos ir 25 % elektros Jūs galite pasigaminti 100 % šilumos savo būsto šildymui. Šilumos siurblys yra vienas iš efektyviausių ir ekologiškai pasiteisinusių technologijų atsinaujinančios energijos srytyje. Jūs galite naudoti...


Naujausi modulinės kaminų sistemos „Rondo Plus“ sprendimai

Naujausi modulinės kaminų sistemos „Rondo Plus“ sprendimai

Šiuolaikinė statyba atveria naujų galimybių optimizuoti šildymo išlaidas ir pasitelkti alternatyvius energijos šaltinius. Didelio energinio efektyvumo namai susilaukia vis daugiau teigiamų vertinimų tiek iš statybos specialistų, tiek iš gyventojų....


Naujiena Lietuvoje – šildomos grindys WARMUP

Naujiena Lietuvoje – šildomos grindys WARMUP

Turbūt Jūs jau galvojate apie grindinį šildymą, bet nesate tikri dėl jo privalumų. Galbūt Jums tai atrodo per brangu ar pernelyg sudėtinga instaliuoti? Mes padėsime priimti reikiamą sprendimą. Elektrinis grindų šildymas yra šildymas, kuris...


Ekonomiškos šildymo sistemos

Ekonomiškos šildymo sistemos

Šildymo galimybės yra aktualios visiems žmonėms. Daugiabučių namų gyventojai yra priklausomi nuo name įrengtos sistemos, tad ją pakeisti yra pakankamai sudėtinga. Visgi, tie kas stato nuosavus namus, patys apsisprendžia kaip ir kokiu būdu šildyti...


Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

Deguva, UAB
Deguva, UAB

Suskystintų dujų tiekimas individualių, pramoninių objektų šildymui ir technologiniams procesams. Suskystintų dujų cisterninių įrenginių techninis aptarnavimas.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

E-santechnika.lt
E-santechnika.lt

Internetinėje svetainėje www.e-santechnika.lt įsigysite visų reikiamų prekių, medžiagų, įrankių, priedų, įrangų, įrengimų ir kita.

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.