Sausio 20d. Pirmadienis

Ką reikia žinoti renkantis katilą namams?

2020 Sausio 3d.

Namo šildymo sistema yra viena svarbiausių pastato sistemų, o šios sistemos pagrindas yra katilas, todėl jo pasirinkimas yra ypač svarbus sprendimas. Norint ne tik džiaugtis malonia šiluma šaltais žiemos vakarais, tačiau ir gauti mažas sąskaitas už energiją ar kurą, reikia žinoti, kaip išsirinkti tinkamą katilą. Šis straipsnis trumpai apžvelgia faktorius, į kuriuos būtina atsižvelgti renkantis šį šilumą generuojantį įrenginį.

Kuro rūšis

Kokiu kuru kūrenamą katilą pasirinksite, dažniausiai nulems kuro kaina. Žinoma, tam tikrais atvejais sudėtinga numatyti, koks ateityje bus galimas kuro kainos pokytis, tačiau tendencijos yra aiškios. Todėl rinkdamiesi dujinį, elektrinį, skysto kuro ar kietojo kuro katilą, gerai apsvarstykite, kokiomis kainomis planuojate ateityje pirkti šiam katilui kurą.

Kalbant apie šį faktorių, taip pat reikėtų atsižvelgti ir į kuro rūšies poveikį aplinkai, t.y. rinktis tą katilą, kuris kūrenamas kuo mažiau teršia aplinką.

Efektyvumas

Labai efektyvus katilas leis Jums taupyti kuro, energijos sąnaudas, neterš aplinkos. Tai ypač pasakytina apie žemos temperatūros dujinius arba kondensacinius katilus. Tokių katilų geriausią pasirinkimą siūlo Viessmann kompanija, kuri garsėja kaip viena geriausių katilų gamintojų pasaulyje.

Vieta Jūsų namuose

Renkantis katilą namams, būtina atsižvelgti į tai, kiek vietos jam galite skirti. Jei vietos yra labai mažai, pagalvokite apie katilus, kurie kabinami ant sienos. Tokius galima montuoti virtuvėje arba vonios kambaryje.

Karšto vandens poreikis

Veikiant katilui ir šildant patalpas, kartu energija gali būti panaudojama ir vandens šildymui, o tai energetiškai yra itin efektyvu. Rinkdamiesi katilą, apmąstykite, kiek karšto vandens Jums reikės ir kaip jį galėtumėte pašildyti, ar bus reikalinga papildoma vandens talpa.

Kaina

Pirkdami katilą, privalote atsižvelgti ne tik į jo kainą, tačiau ir į galimas montavimo, priežiūros ir kitas einamąsias išlaidas. Nepamirškite, kad už efektyvesnį katilą  (pavyzdžiui, kondensacinį) gali tekti mokėti brangiau, tačiau toks pirkinys Jums sutaupys kur kas daugiau pinigų ekonomiškai naudodamas kurą ir nereikalaudamas didelės priežiūros.

Esame įsitikinę, kad įsigysite katilą, kuris geriausiai atitiks Jūsų poreikius bei ilgai galės Jums tarnauti.


Kilnojamos krosnelės – momentams gryname ore

Kilnojamos krosnelės – momentams gryname ore

Gegužė, birželis, liepa, rugpjūtis… mėnesiai, kai norisi kuo ilgiau būti lauke ir mėgautis pavasariško, vasariško oro momentais. Vėsiais vakarais, o ir dienomis, kai norisi, ko nors pagaminto ant atviros ugnies praverčia laužavietė, o jei...


Apie lituotus plokštelinius šilumokaičius

Apie lituotus plokštelinius šilumokaičius

Lituotas plokštelinis šilumokaitis – modernių novatoriškų technologijų produktas. Lituotų šilumokaičių gamyba prasidėjo tik prieš 25 metus. Masinė gamyba ir pritaikymas – tik pastaruosius 15 metų. O per paskutiniuosius 3 metus įvyko...


Grindų šildymas geriausias ervioms patalpoms

Grindų šildymas geriausias ervioms patalpoms

Šis šildymo būdas sėkmingai naudojamas visuomeniniuose pastatuose, ligoninėse, darželiuose, komercinėse patalpose, salėse, bažnyčiose, lėktuvų angaruose, taip pat erdviose gyvenamosiose patalpose.


Širmos – apsaugai ir interjerui

Širmos – apsaugai ir interjerui

Paprastai, kai išgirstame žodį „širma“, jis mums asocijuojasi su tradicinėmis – popierinėmis, medžiaginėmis sulankstomomis kilnojamomis kambario ar kitų patalpų pertvaromis, skirtomis atitverti, padalinti erdves.


Karšto vandens ruošimo sistemos

Karšto vandens ruošimo sistemos

Esamos karšto vandens ruošimo sistemos sukonstruotos su arba be šilumokaičio, skirto atskirti šilumnešio nuo vandens tiekiamo į kriauklę.


Kietojo kuro katilai

Kietojo kuro katilai

Anglimis kūrenami katilai nuo kūrenamų malkomis skiriasi tuo, kad pakura ir degimo kamera yra santykinai mažesnės (malkomis skirtų kūrenti katilų pakura maždaug 2 kartus didesnė). Taip yra todėl, kad anglių kaitrumas yra žymiai (apie 1,5 karto)...


Židinys virš, šalia ar net lovoje? Jau įmanoma!

Židinys virš, šalia ar net lovoje? Jau įmanoma!

Viename savo straipsnių jau pristatėme Jums biožidinius, kurie suteikia unikalią galimybę tiems žmonėms, kurie neturi dūmtraukio ar didelių plotų tradiciniam židiniui įsirengti, mėgautis šia prabanga. Tik norime pabrėžti – ne namų, o sielos.


Ekologiški židinių ir krosnelių sprendimai

Ekologiški židinių ir krosnelių sprendimai

Smalsu, ar bet kuris sustabdytas gatvėje praeivis atsakytų, kas yra ekologija. Tarytume žinome, tarytum ne. Dažniau mūsų ausis pasiekia frazės „ekologiškas požiūris“, „ekologiškas gyvenimo būdas“, „ekologiškas...


Gilės inžinerija, UAB
Gilės inžinerija, UAB

Biokuro katilinės - projektavimas, komplektavimas, paleidimas eksploatacijai. Granulių kuro degiklių gamyba.

KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

Ketvertas, UAB
Ketvertas, UAB

Ketvertas.lt - prekyba šildymo ir vandentiekio sistemomis, vonios kambario įranga.

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

PAGIRIŲ KROSNYS
PAGIRIŲ KROSNYS

PAGIRIŲ KROSNYS

Karbonteko sistema, UAB
Karbonteko sistema, UAB

Carbontec - sumanesnis patalpų šildymo būdas.

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

Dumtra, MB
Dumtra, MB

Metaliniai kaminai (pristatomi kaminai), kaminų įdėklai, įvairios dalys, montavimas, priežiūra ir remontas.

Ekoklima, UAB
Ekoklima, UAB

Šilumos siurbliai - Geoterminis šildymas. Šiuo metu rinkai yra pristatomi naujos kartos NIBE šilumos siurbliai, pagaminti naudojant naujausias technologijas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.