Rugpjūčio 18d. Sekmadienis

Ekologiški židinių ir krosnelių sprendimai

2013 Gegužės 15d.
Peržiūrų skaičius: 34212
Ekologiški židinių ir krosnelių sprendimai

Smalsu, ar bet kuris sustabdytas gatvėje praeivis atsakytų, kas yra ekologija. Tarytume žinome, tarytum ne. Dažniau mūsų ausis pasiekia frazės „ekologiškas požiūris“, „ekologiškas gyvenimo būdas“, „ekologiškas produktas“, „ekologiškas procesas“, o ką reiškia pati ekologija?  Iš tiesų, ekologija – tai mokslas, kuris nagrinėja organizmų ryšį su aplinka, o štai ekologiškas mąstymas ar  ekologiška elgsena jau kas kita. Tai žmogaus nuostata nedaryti neigiamo poveikio gamtai. Tačiau šis požiūris įmanomas tik  įsisąmoninus, jog net ir mažiausias mūsų žingsnis, pvz. prausimasis duše, šiukšlių nešimas, važiavimas transportu į darbą, įsigytas ar išmestas daiktas, daro jai įtaką.  Ir, deja, dažniausiai – kenksmingą.

Įdomu tai, kad jei tik leidžia mūsų išgalės, mes mielai renkamės ekologiškus maisto produktus – mums rūpi mūsų sveikata ir gerovė, mes nenorime valgyti jokių „E“. Tačiau paklauskime savęs, ar lygiai taip pat mes rūpinamės ir gamta, kuri taip motiniškai šimtmečių šimtmečius be jokio atlygio dalinasi savo resursais? Juk jai pakaktų ir to, jei kiekvienas iš mūsų pradėtume bent jau taupyti vandenį vonioje ir virtuvėje, mažinti išmetamųjų dujų kiekį ir vietoj automobilio rinktumėmės viešąjį transportą arba dviratį, rūšiuotumėme atliekas ir taupiai vartotume elektrą.  Žmogus –  unikali planetos būtybė, kuriai duota galimybė mąstyti, taigi ir rinktis. Tarp ko? Tarp „tik imti“  ir „duoti, taupyti, grąžinti“..

Sprendimą  tausoti aplinką ar ne, šiandien priima ir organizacijos, nes jos ne mažiau atsakingos už mūsų gamtos išsaugojimą. Organizacija gali tvirtinti esanti socialiai atsakinga, jei bent dalis jos produktų padeda apsaugoti planetą ir jos išteklius. Ne išimtis ir židinių bei krosnelių rinka, kurioje ypatingas dėmesys skiriamas produktų, kurie būtų draugiški aplinkai, kūrimui.  Kokias išeitis siūlo gamintojai?

Pirma, tai biožidiniai. Šie židiniai degimui naudoja ne malkas (mažiau iškertamų miškų), o specialų bekvapį, dūmų neskleidžiantį biokurą. Žinoma, šie židiniai yra labiau skirti interjerui papuošti ir atmosferai sukurti, o ne šildymui. Tuo pačiu verta užsiminti, kad gamtą tausojame ir tuomet, kai kaitriam šildymui renkamės įvairius augalinės kilmės perdirbtus produktus:  atliekų briketus, granules ir pan. Antra, prie gamtos išsaugojimo prisideda židiniai ir krosnelės su švaraus degimo sistema. Ši sistema sumažina išmetamų dujų į aplinką kiekį ir leidžia sunaudoti beveik 50 procentų mažiau malkų (o šilumos kiekis tas pats!). Trečia, rekomenduojama krosnių montavimui naudoti specialias nedegias plokštes, kurios ne tik užtikrina didesnę šilumos izoliaciją, bet yra ekologiškos, nekenksmingos aplinkai.

Taigi, apibendrindami galime teigti, kad krosnelių ir židinių gamintojai labiausiai prie gamtos išsaugojimo prisideda mažindami medienos suvartojimą ir mažindami oro taršą. O kuo prisidedate Jūs?

Žymės: Židiniai , krosnelės

Ar tikrai geoterminės katilinės įrengimas pigesnis už granulių ar malkines?

Ar tikrai geoterminės katilinės įrengimas pigesnis už granulių ar malkines?

Ieškote ekologiško ir ekonomiško būdo šiltai gyventi? Taip pat, turbūt, sutaupyti norite ir laiko, ir pinigų. Ar tai įmanoma? Kad būtų dar sunkiau patikėti, iš įprastinio vaizdo katilinėje atimkite gremėzdiškumą, dujų nuotėkį ir maksimaliai...


Kieto kuro katilas? Ar Lietuvoje pagamintas ESKA GEO geoterminis šilumos siurblys!!!?

Kieto kuro katilas? Ar Lietuvoje pagamintas ESKA GEO geoterminis šilumos siurblys!!!?

Įsirenginėjant namus, bene svarbiausias momentas - tinkamai pasirinkti šilumos sistemą? Tikrai nemažai informacijos galite rasti apie visas šildymo galimybes, o tarp jų, ir geoterminį šildymo būdą. Pripažinkime, kad susimąsčius apie tokią šildymo...


Pažinkite istoriją malonioje aplinkoje „Uponor“ užtikrina komfortą hidroplanų uosto salėje

Pažinkite istoriją malonioje aplinkoje „Uponor“ užtikrina komfortą hidroplanų uosto salėje

Po ilgos rekonstrukcijos 2012 m. gegužės mėnesį atidarytas naujas Estijos laivybos muziejaus hidroplanų uostas, kurio didžiulėje ekspozicijoje galima apžiūrėti istorinius laivus. Milžinišką uosto angarą Estijos sostinėje Taline šildo efektyviai...


Orinis šildymas ar įprastinis?

Orinis šildymas ar įprastinis?

Kiek ankščiau jau rašėme apie ORINĮ ŠILDYMĄ, jo daugiafunkcines savybes ir efektyvumą. Šįkart nusprendėme pratęsti aktualią temą ir palyginti orinio bei įprastinio šildymo savybes, pasirinkimo sąlygas ir ekonomizavimo galimybes.


Karšto vandens ruošimas

Karšto vandens ruošimas

Prieš keletą metų dar buvo populiaru naudoti dujinius šildymo katilus su momentiniu vandens ruošimu. Jie buvo įrengiami dėl mažos kainos, lengvo pajungimo ir nekreipiant dėmesio kiek ir kokios temperatūros vandens jie gali paruošti. Vartotojai...


Kaminų valymas

Kaminų valymas

Patariama kaminą periodiškai valyti, geriausia bent du kartus per metus. Jei yra galimybė užlipti ant stogo, valyti galima ir patiems, bet ne su bet kuo, o naudojant specialiai tam skirtus šepečius bei kitus įrankius.


WARMUP Grindinio šildymo privalumai

WARMUP Grindinio šildymo privalumai

Kasdieninė prabanga - ne vien tiktai jūsų kojų šiluma. Tai taip pat komforto temperatūra jūsų kambaryje, siekiant mažiausio galimo energijos suvartojimo. Jūs galite tai pasiekti instaliuodami elektrinį grindų šildymą. Bendra šiluma susidaranti...


Šildymas apie kurį nereikia galvoti - jį reikia jausti

Šildymas apie kurį nereikia galvoti - jį reikia jausti

Kaip ir kuo šildyti savo namus renkasi kiekvienas. Lietuvoje vis dar nemažai žmonių šildosi naudodami anglis, malkas, granules ar kitą kuro rūšį. Turtingesni renkasi gerokai brangesnį geoterminio šildymo įrengimą. Tačiau šiandien kalbėsime apie...


KOMFORTAS, UAB EVA SAT
KOMFORTAS, UAB EVA SAT

Įmonė EVA SAT užsiima mažmenine ir didmenine prekyba santechnikos ir šildymo įrenginiais.

EcoAkadis
EcoAkadis

Ecoakadis – dirbti bus lengviau!

Visakasnamams.lt
Visakasnamams.lt

Viskasnamams.lt - elektroninė šildymo įrangos parduotuvė

ecosiluma.lt
ecosiluma.lt

Perkame miškus | Malkos | Miško priežiūra

Gerunda, UAB
Gerunda, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba santechnikos prekėmis

KROSNYS IR KROSNELĖS, UAB
KROSNYS IR KROSNELĖS, UAB

Krosnelės, židiniai ir krosnys aukšto energinio efektyvumo klasė A+ namams,
malkinės, židinių įrankiai ir aksesuarai...

PLUMBERA, MB
PLUMBERA, MB

mechanikos darbai-pastatų vandentiekis bei nuotekų šalinimas, šildymas (vandens iki 115 laipsnių temperatūros), vėdinimas ir oro kondicionavimas.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

IDV Group, UAB
IDV Group, UAB

Oro kondicionavimo,vėdinimo sistemų, centrinių dulkių siurblių projektavimas, pardavimas ir įrengimas. Esame oficialūs atstovai INVENTOR oro kondicionierių, Polypipe vėdinimo sistemų, DrainVac centrinių dulkių siurblių.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai
Mes jau čia Mes jau čia