Sausio 21d. Ketvirtadienis

Metalo kirpimas

2013 Gegužės 21d.
Peržiūrų skaičius: 56896
Metalo kirpimas

Skardos kirpimas ir įrankiai

Skarda kerpama metalo žirklėmis. Tai rankinis skardos kirpimų įrankis. Pramonės įmonėse, gamyklose, dirbtuvėse dideli skardos ir plono metalo lakštai karpomi specialiomis staklėmis, kurios vadinamos giljotinomis. Skardos kirpimas yra toks darbas, kai panaudojant kirpimo įrankį, skardos lakštas sukarpomas į dalis iš kurių vėliau lankstomis ir kitais būdais gaminami įvairūs dirbiniai.

Rankinės metalo kirpimo žirklės. Jų yra įvairių dydžių ir rūšių. Žirklės rūšiuojamos pagal jų kirpimo žiaunų formas. Tiesių žiaunų metalo kirpimo žirklės  naudojamos kirpti metalo lakštą tiesiomis linijomis ir dideliais lankais.Jų būna įvairaus dydžio. Lenktų žiaunų žirklės naudojamos  kirpti sudėtingus išorinius būsimojo  dirbinio kontūrus ir iškirpti vidines jo dalis . Šios rūšies žirklėmis galima kirpti  keičiant kirpimo kryptį ir nesulankstant  lakšto.Jos panašios į sodininkų žirkles. Šios rūšies žirklių būna kairinių ir dešininių. Kairinės žirklės naudojamos, kai kerpama lanku prieš laikrodžio rodyklę,o dešininės, kai kerpant jos sukamos pagal laikrodžio rodyklę. Dar būna universalios metalo kirpimo žirklės. Jomis galima skardą kirpti įvairiomis kryptimis.

Kirpimas tiesia linija

Išsirinkite tiesių žiaunų metalo kirpimo žirkles. Patikrinkite ,ar jos lengvai varstosi, ar rankenos nejuda į šonus, ar neatsiranda tarpas tarp žiaunų ašmenų. Jeigu pastebėjote tarp žiaunų ašmenų nors mažą tarpelį, jei rankenos ,kad ir nedaug, bet juda į šonus, tai priveržkite žiaunų jungimo varžtą. Daug veržti negalima. Žirklių rankenos, darant kirpimo judesį , turi judėti  be pasipriešinimo. Jeigu kirpsite nesutvarkytomis žirklėmis, tai skarda kirpimo vietoje sulinks ir įstrigs tarp žirklių žiaunų. Patikrinkite ar žirklės yra aštrios. Jeigu, žiūrint į žiaunų ašmenis iš viršaus , jos blizga ,tai žirkles reikia galąsti. Aštrios ir gerai  sutvarkytos metalo žirklės kerpa laikraštį. Kerpant  tokiomis žirklėmis skardą,  atkirptų dalių briaunos būna tiesios , o pati skarda kerpasi lengvai. Kirpdami tiesiai, dėkite skardos lapo kraštą tarp žiaunų ties pažymėta linija ir kirpkite ,spausdami žirklių rankenas. Vienu paspaudimu įkirpkite per pusę, ar ketvirtadalį žiaunų .Kirpdami stebėkite, kad žymėjimo linija būtų ties kirpimo kraštu. Kerpant ilgus lakštus atkirptoji dalis trukdo stumti žirkles pirmyn. Ją truputį palenkite nuo kirpimo linijos į šoną, arba aukštyn. Geriau, jei kirpsite užsimovę pirštines. Taip saugiau: aštrios atkirptos briaunos nesužeis rankų.

Išorinių lenktų kontūrų kirpimas

Šiam darbui išsirinkite žirkles lenktomis žiaunomis. Patogiausia kirpti, kai žirklių žiaunos atitinka lenktos  kirpimo linijos kryptį. Taip kerpant  lanką, žirklės kreipiamos iš dešinės į kairę, todėl tiktų kairiųjų žiaunų žirklės, bet galima kirpti ir universaliomis žirklėmis.

Kirpdami imkite skardos lakštą į kairę ranką, o žirkles, į dešinę.Praskėtę žirkles, jų žiaunas dėkite prie lakšto krašto, arčiausiai žymėjimo linijos. Įkirpkite iki linijos taip, kad ji liktų matoma iš vidinės žirklių pusės ir ,nedideliais rankenų judesiais, kirpkite ,stebėdami, kad kirpimo briauna būtų ties žymėjimo linija. Vieno žirklių paspaudimo įkarpa turėtų būti lygi  ketvirtadaliui žiaunų, o ,kerpant mažu lanku, gali būti dar mažesnė. Jeigu iš nedidelio skardos lakšto reikia iškirpti mažą apvalų dugnelį, tai , iš pradžių galite apkarpyti lakšto kampus . Po to bus lengviau kirpti lenkta linija.

Vidinių lenktų kontūrų kirpimas

Vidinis kontūras kerpamas priešinga kryptini nei išorinis, todėl žirkles reikia imti dešiniųjų žiaunų, arba universalias. Dirbkite panašiai, kaip kirpdami išorinį kontūrą. Iš pradžių, vidinėje dalyje, kurią turėsite pašalinti, toliau nuo žymėjimo linijos, kirstuku įkirskite skardą žirklių žiaunoms įstatyti. Po to lakštą imkite į kairę ranką, o žirkles, į dešinę . Įstatę žiaunas į prakirstą vietą , iškirpkite vidinę dalį, toliau nuo žymėjimo linijos. Taip pašalinsite didžiąją vidinę dalį ir ji netrukdys kirpti ties žymėjimo linija.

Elektrinės rankinės metalo kirpimo žirklės. Tai elektrinis mechaninis kirpimo įrankis, veikiantis panašiai, kaip elektrinis rankinis gręžtuvas. Šio įrankio gale įtaisytas mechanizmas, kurio pagalba judinamos kirpimo žiaunos.Žiaunos labai trumpos ir juda labai dažnai. Jomis lengva kirpti tiesiomis ir lenktomis linijomis. Jeigu kirpsite šiomis žirklėmis, tai metalo lakštą padėkite ant stalo taip, kad pažymėtoji kirpimo linija būtų 15-20 mm nuo stalo krašto. Dėkite žiaunas ties linija, kaire ranka laikykite lakšto kraštą, o dešine įjunkite žirkles ir kirpkite.

Metalo kirpimo žirklės su įtvirtinta rankena. Šios rūšies žirklės turi vieną judančią žiauną. Kita įtvirtinta į spaustuvus, arba pritvirtinta prie pagrindo. Dar viena metalo kirpimo įrankių rūšis yra svertinės žirklės. Jos prie darbastalio tvirtinamos varžtais, arba įtvirtinamos spaustuvuose. Kirpimo žiaunos sujungtos varžtu. Rankena spaudžia judančiąją žiauną, kuri ,slinkdama pro nejudančiąją, kerpa tarp jų įdėtą lakštą.Kuo rankena ilgesnė, tuo kirpti lengviau.

Mechaninės metalo lakštų kirpimo staklės naudojamos didelėse gamybinėse dirbtuvėse. Jomis galima kirpti didelius metalo lakštus .Jos turi ilgas kirpimo žiaunas. Įdėtas kirpimui lakštas prispaudžiamas specialiu mechanizmu.Turi dvigubą jungiklį, kurį reikia spausti abiem rankomis. Taip apsaugoma, kad ranka atsitiktiniai nepatektų tarp kirpimo žiaunų.

Šaltinis: www.basteel.lt

"Norton Speedlok" šlifavimo diskai

"Norton Speedlok" šlifavimo diskai

"Norton Speedlok" šlifavimo diskai yra pagaminti iš aukščiausios kokybės abrazyvinių grūdų, kurie pasižymi greitu šlifavimu ir ilgiau tarnauja. Idealiai tinka lengvam ir vidutiniam spaudimo šlifavimui.


Abrazyvai. Patikimiausias būdas į tobulą paviršių.

Abrazyvai. Patikimiausias būdas į tobulą paviršių.

Be abrazyvų (medžiagų, naudojamų metalams, medienai apdirbti) nebūtu namų, baldų, automobilių, kompiuterių ir kitų įrenginių, kurie patogios mūsų kasdienybės dalis. Abrazyvai buvo ir yra nuolat tobulinami – bandoma kuo geriau patenkinti...


Dažų šalinimas nuo metalo

Dažų šalinimas nuo metalo

Domitės, kaip pašalinti dažus nuo metalo sunkiai pasiekiamose vietose? Štai keletas patarimų, kurie palengvins darbą. Norton mini šlifuoklis yra pakankamai galingas kad greitai nuimtų dažus. Jis taip pat pritaikytas pasiekti sunkiai pasiekiamas...


Metalų virinimas elektros lanku

Metalų virinimas elektros lanku

Darbą pradėkite mokydamiesi virinti elektros lanku. Paimkite metalo ruošinį, padėkite ant nedegios medžiagos pagrindo. Jeigu jūsų suvirinimo aparate yra elektros srovės matavimo regiliatorius, tai nustatykite jį 100 , 110 A srovei ir naudokite 3...


Metalo pramonė plečiasi ir gamina užsienio užsakovams

Metalo pramonė plečiasi ir gamina užsienio užsakovams

Lietuvos inžinerijos pramonė, kurios dalis yra ir metalo apdirbimas, pagal indėlį į šalies bendrąjį vidaus produktą (BVP) sudaro reikšmingą dalį šalies ekonomikoje. Šiam sektoriui per metus tenka 21–23 proc. sukuriamo Lietuvos BVP. Lietuvos...


Kodėl pasirinkti lapelinius “flap” metalo šlifavimo diskus dirbant su kampiniu šlifuokliu?

Kodėl pasirinkti lapelinius “flap” metalo šlifavimo diskus dirbant su kampiniu šlifuokliu?

Lapeliniai šlifavimo diskai yra labai universalus abrazyvinis įrankis, kuris gali būti naudojamas labai skirtingiems darbams: nuo metalo pašalinimo iki metalo paviršiaus suvienodinimo.


Apipjauk ir dirbk toliau su šiais ilgaamžiais lapeliniais diskais

Apipjauk ir dirbk toliau su šiais ilgaamžiais lapeliniais diskais

Specialus Norton EasyTrim lapelinių diskų apipjaustomas nailoninis pagrindas suteikia itin ilgą darbo laiką ir apčiuopiamą ekonominę naudą. Pristatome naujuosius EasyTrim lapelinius diskus iš Norton Abrasives. Pagrindinis šio Norton EasyTrim...


Ypač plonas pjovimo diskas visiems jūsų pjovimo poreikiams! Norton "Multi Material"

Ypač plonas pjovimo diskas visiems jūsų pjovimo poreikiams! Norton "Multi Material"

Ypač plonas pjovimo diskas visiems jūsų pjovimo poreikiams! Norton "Multi Material" vienintelis pjovimo diskas, kurio jums prireiks.


Serfas, UAB
Serfas, UAB

Didmeninė prekyba statybinėmis medžiagomis, mažmeninė prekyba statybinėmis medžiagomis.

Plieno kalvė, UAB
Plieno kalvė, UAB

Mūsų imonė gamina ir montuoja įvairius dekoratyvinius gaminius iš metalo

Šelterus, UAB
Šelterus, UAB

PJOVIMO, ŠLIFAVIMO, POLIRAVIMO SPRENDIMAI!

Alfa metalas, MB
Alfa metalas, MB

Metalo tekinimo bei frezavimo darbai, suvirinimas, pjovimas, gręžimas ir sriegimas.

Dekeris, UAB
Dekeris, UAB

Juodųjų ir spalvotų metalų suvirinimas, metalo apdirbimas, metalinių paviršių padengimas, miltelinis dažymas, metalo dažymas industriniais dažais ir lakavimas.

Skardos sprendimai, UAB
Skardos sprendimai, UAB

Dirbame su nerūdijančiu plienu, lankstome, valcuojame vamzdžius, gaminame parapeto kronšteinus, skardos kasetes bei montažinius profilius.

Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus BETOMAX atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.