Spalio 23d. Šeštadienis

Kaip naudoti neaustinės medžiagos abrazyvus

2020 Balandžio 28d.

Mūsų dažnai klausia: ką reiškia „neaustinė abrazyvinė medžiaga“ (non-woven abrasive)?

Atsakome – neaustinė abrazyvinė medžiaga yra sudaryta iš nailono pluošto tinklo, kuris yra sujungtas tarpusavyje ir prisotintas abrazyviniais grūdais. Taip gaunama minkšta, lanksti, 3D struktūros medžiaga. Kitaip tariant, nėra skirtumo, kuria puse ar briauna dirbsite, neaustinė abrazyvinė medžiaga yra lanksti ir labai ilgaamžė.

Abrazyviniai šlifavimo produktai yra skirstomi į dvi pagrindines grupes: „bonded abrasives“ – surišti abrazyvai, – šlifavimo diskai ir „coated abrasives“ – padengti abrazyvai – fibro diskai, lapeliniai diskai, šlifavimo juostos ir t.t.

Tradiciškai dirbant kampiniu šlifuokliu, naudojami abrazyviniai šlifavimo diskai, fibro diskai, lapeliniai diskai ir vieliniai šepečiai. Neaustinės abrazyvinės medžiagos diskai yra kaip dar viena atskira rūšis, kuri skirta specialiam darbui baigiant šlifuoti gaminio paviršių, kada gaminio išvaizda gali labai pakeisti.

Kam abrazyvinės medžiagos produktai yra skirti?

Norint tinkamai užbaigti metalinio paviršiaus apdirbimą, reikia suprasti, kaip neaustinės abrazyvinės medžiagos produktai yra gaminami ir kam naudojami.

Sąlyginai ne agresyvus neaustinės abrazyvinės medžiagos diskas yra puikus paviršiaus užbaigimo įrankis. Neaustinės abrazyvinės medžiagos produktai yra skirti paviršiaus valymui, lyginimui, užbaigimui ir blizginimui.

Šiuos abrazyvus galima naudoti:

 • Rūdžių valymui;
 • Lyginimui;
 • Gražiam užbaigimui;
 • Valymui;
 • Poliravimui;
 • Šveitimui;
 • Rašto išryškinimui;
 • Satininiam užbaigimui;
 • Paviršiaus šviesinimui;

Neaustinės abrazyvinės medžiagos panaudojimo gidas.

Ant kokių paviršių galima naudoti neaustinės abrazyvinės medžiagos produktus?

Šiuos produktus galima naudoti ant visokių paviršių:

 • Aliuminis;
 • Chromas;
 • Tantalas;
 • Stiklo pluoštas;
 • Žalvaris;
 • Nerūdijantis plienas;
 • Keramika;
 • Medis;
 • Bronza;
 • Cinkas;
 • Stiklas;
 • Fanera;
 • Nikelis;
 • Titanas;
 • Plastikas.

Kokie neaustinės abrazyvinės medžiagos naudojimo privalumai?

 • Atsparumas vandeniui – gali būti naudojami šlifuojant sausai arba šlapiai;
 • Paviršiaus užbaigimas vienodas ir tolygus;
 • Neteršia ir nekaitina ruošinio – šiluma išsisklaido per tinklinę struktūrą;
 • Atsparūs spaudimui, rūdims, nelaidūs (greitai nekaista);
 • Lengva naudoti ir nereikia specialių apmokymų;
 • Reikia mažiau priežiūros;
 • Saugesnis šlifavimo būdas;
 • Puikiai tinka netaisyklingiems paviršiams.

Kurie Norton produktai yra pagaminti iš neaustinės abrazyvinės medžiagos?

Šiuos „Norton“ gaminius sudaro nailono pluošto konstrukcija, ir jie patenka į „neaustinių“ gaminių asortimentą:

BearTex lapelinis diskas

Atvira tinklinė struktūra. Tobulai tinka netaisyklingų formų paviršių užbaigimui tiek metalui, tiek medžiui, plastikui ir kompozitinėms medžiagoms.

Blaze Rapid Strip šlifavimo diskas


Atvira tinklinė struktūra leidžia pakankamai agresyviai šlifuoti, tuo pačiu struktūra neleidžia diskui užsiteršti ir nekaitina paviršiaus.  Ploni ir stiprūs sintetinio pluošto siūlai ir itin agresyvus silicio karbido abrazyvas lengvai šalina rūdis, dažus, virinimo purslus bei lygina paviršių. Tinkamas naudoti prieš ir po suvirinimo, paviršiaus paruošimui ir valymui.

Vortex Rapid Blend diskai


Šie diskai turi vientisą tinklinę struktūrą – nuo atviros, nesuspaustos, iki suspaustos ir beveik uždaros. Puikiai tinka šalinti suvirinimo žymes ir purslus, valymui ir netgi siūlių apšlifavimui bei balinimui. Be to, puikiai šlifuoja aliuminį ir pašiaušia paviršių.

Vortex Rapid Prep diskai


Atviros struktūros diskai skirti užbaigimui bei poliravimui.Atsparūs spaudimui – paviršiaus užbaigimas faktiškai nepriklauso nuo meistro patirties.

Teisingo grubumo pasirinkimas

Norint pasirinkti tinkamą diską darbui, reiktų nepamiršti, kad kuo mažesnis abrazyvinio grūdo skaičius (P16, P24, P36, P40) – tuo didesni abrazyvo grūdeliai yra gaminyje, ir tai gali paveikti Jūsų ruošinio kokybę. Nors P60 ar P80 grubumo abrazyvai standartiškai laikomi pakankamai švelnūs, neaustinės abrazyvinės medžiagos skalėje tai yra pakankamai grubūs diskai. Todėl reikia nepamiršti, kad šlifuojant P60 disku, paviršius bus grublėtas, bei jei naudosite atitikmenį iš neaustinės medžiagos „CRS – coarse“, paviršiaus užbaigimas nebus toks grublėtas, ir siūlės su tokiu disku negalėsite išlyginti.

Šaltinis: https://www.nortonabrasives.com

Neaustinės abrazyvinės medžiagos grūdas yra labai svarbus renkantis tinkamą produkto agresyvumą. Labiau suspaustas produktas šlifuos greičiau, tarnaus ilgiau, ir paviršius labiau blizgės, nei dirbant su mažiau suspaustu produktu. Mažiau suspaustas produktas yra patogesnis dirbti, be to mažiau šansų yra perkaitinti paviršių bei jį pažeisti.

Pažinkite savo produktą

Tipinę neaustinės abrazyvinės medžiagos specifikaciją galite rasti ant šlifavimo disko ir ji atrodys taip: 8 A/O MED.

Šiame pavyzdyje pirmas skaičius 8 reiškia produkto tankumąį, suspaudimą. Toks suspaudimas gali svyruoti nuo 2 (mažiausiai suspaustas, atvira struktūra) iki 9 (labiausiai suspaustas, uždara struktūra).

Antrasis sutrumpinimas, kaip šiame pavyzdyje „A/O“ nurodo abrazyvo tipą. Šiuo atveju tai yra Aliuminio Oksidas.

Paskutinis sutrumpinimas „MED“ nurodo grubumą. Šiuo atveju tai yra vidutinio grubumo abrazyvas – „MEDium“.

Šaltinis: https://www.nortonabrasives.com

Kaip maksimaliai išnaudoti neaustinės abrazyvinės medžiagos diską

Norėdami maksimaliai išnaudoti neaustinės abrazyvinės medžiagos diską ir prailginti jo tarnavimo laiką, rekomenduojame vadovautis šiais nurodymais:

Disko sukimosi kryptis: dauguma neaustinės abrazyvinės medžiagos diskų turi pažymėtą sukimosi kryptį, todėl ja reiktų ir vadovautis. Jei žymėjimo nėra, reiškia, diskas gali suktis į bet kurią pusę.

Disko greitis: apsukos labai svarbu naudojant neaustinės abrazyvinės medžiagos diskus. Nuo greičio priklauso disko agresyvumas, darbo laikas ir paviršiaus užbaigimas. Kuo greičiau diskas sukasi, tuo agresyviau jis dirba ir geriau lygina paviršių. O mažesniu greičiu dirbančio disko agresyvumas mažėja, ir paviršiaus užbaigimas tampa grubesnis. Būtinai naudokitės gamintojo nurodomu rekomenduojamu greičiu.

Rekomenduojamas  SFPM (surface feed per minute) – paviršiaus padavimas per minutę dažniausioms aplikacijoms:

 • Valymas ir paviršiaus sušiaušimas: 2200-6000 SFPM.
 • Pjautų paviršių valymas: 6500-8000 SFPM.
 • Apšlifavimas: 5500-8000 SFPM.
 • Dekoratyvinis užbaigimas: 500-3000 SFPM.

Oksido šalinimas: 3500-6500 SFPM.

Prispaudimas: daugumai operacijų rekomenduojame mažą arba vidutinį prispaudimą. Lapeliniai diskai reikalauja mažesnio spaudimo, kai neaustinė abrazyvinė medžiaga yra suspausta, gali tekti spausti diską smarkiau. Atkreipkite dėmesį, kaip kinta paviršius priklausomai nuo disko prispaudimo. Bet kokiu atveju, venkite spausti stipriai.

Padavimo greitis: sumažintas greitis sumažina ir paruoštų gaminių skaičių, bei padaro raštą su trumpais įrėžimais. Mažesnis greitis leidžia geriau ir kokybiškiau apdirbti gaminį. Priešingai – padidintas greitis, raštą daro su ilgais įrėžiais bei padidina produktyvumą, bet nebūtinai kokybę.

Vibracija: vibracija gali būti naudojama panaikinti vienodas išilgines įrėžas ir formuoja tolygesnį užbaigimą.

Tepimas: naudojant lubrikantus, tokius, kaip vanduo ar vandenyje tirpus aliejus, sumažėja paviršiaus kaitimas bei užtikrinamas tolygesnis paviršiaus užbaigimas.

Tikimės, kad ši informacija Jums padės praplėsti akiratį apie abrazyvus, bei surasti kiek kitokius sprendimus paviršiaus užbaigimui.

Daugiau informacijos: www.selterus.lt

Apipjauk ir dirbk toliau su šiais ilgaamžiais lapeliniais diskais

Apipjauk ir dirbk toliau su šiais ilgaamžiais lapeliniais diskais

Specialus Norton EasyTrim lapelinių diskų apipjaustomas nailoninis pagrindas suteikia itin ilgą darbo laiką ir apčiuopiamą ekonominę naudą. Pristatome naujuosius EasyTrim lapelinius diskus iš Norton Abrasives. Pagrindinis šio Norton EasyTrim...


Metalinės konstrukcijos

Metalinės konstrukcijos

Metalinės konstrukcijos – tai konstrukcijos, kurios naudojamos įvairių objektų statybai. Šiame straipsnyje kalbėsime apie tai, kodėl įvairiems statiniams pasirenkamos būtent metalo konstrukcijos? Kokie yra jų didžiausi privalumai?


Revoliucinė kova su korozija

Revoliucinė kova su korozija

Unikalaus ir seno Lietuvių festivalio “Dainų dainelė” simboliu laikoma 30 m. aukščio 1965 m. gražiame Vilniaus miesto vingio parko centre pastatyta arena. Per tiek daug metų šios arenos arka buvo dažoma daugelį kartų, kol arenos...


"Norton Flap" lapeliniai metalo šlifavimo diskai

"Norton Flap" lapeliniai metalo šlifavimo diskai

"Norton Flap" lapeliniai metalo šlifavimo diskai, pagaminti iš aukščiausios kokybės aliuminio oksido grūdų ir lankstaus audinio pagrindo. Idealiai tinka vidinių skylių ir kontūrų metalo apnašų šalinimui ir dailinimui. Dirbant su mažu...


Kaip pašalinti mažas suvirinimo siūles

Kaip pašalinti mažas suvirinimo siūles

Tradicinis 7 mm storio šlifavimo diskas yra idealus sunkioms šlifavimo procedūroms, kai darbuotojas turi pašalinti didelį metalo kiekį. Bet, jei siūlė nėra didelė, arba reikia pašalinti ne visą siūlę, gali būti, kad naudotis 7 mm storio šlifavimo...


Kaip tinkamai apdirbti metalo suvirinimo siūlę

Kaip tinkamai apdirbti metalo suvirinimo siūlę

Jei Jūs suvirinote metalo ruošinį, ir yra reikalavimas, kad suvirinimo siūlės nesimatytų, paruošėme trumpą gidą, kaip tinkamai apdirbti suvirintą vietą.


Metalinių angarų ir fasadų renovacijos sistema

Metalinių angarų ir fasadų renovacijos sistema

Per paskutinius keturiasdešimt metų, daugeliui komercinių, gamybinių ar sandėliavimo pastatų fasadų apdailai buvo naudojamos metalinės fasadų dangos. Nors šių laikų metalinės fasadų dangos smarkiai patobulėjo, ankščiau ar vėliau jas tenka keisti...


Metalo dekoratyvinių dirbinių gaminimas

Metalo dekoratyvinių dirbinių gaminimas

Šios rūšies dirbiniai spaudžiami iš plono metalo skardos lakšto. Jau žinote, kaip spausti metalą rankiniu būdu, norint padaryti reljefinį paveikslėlį. Atsiradus medžio, o vėliau metalo tekinimo staklėms, imta galvoti, kaip jas panaudoti...


Šelterus, UAB
Šelterus, UAB

PJOVIMO, ŠLIFAVIMO, POLIRAVIMO SPRENDIMAI!

Plieno kalvė, UAB
Plieno kalvė, UAB

Mūsų imonė gamina ir montuoja įvairius dekoratyvinius gaminius iš metalo

Dekeris, UAB
Dekeris, UAB

Juodųjų ir spalvotų metalų suvirinimas, metalo apdirbimas, metalinių paviršių padengimas, miltelinis dažymas, metalo dažymas industriniais dažais ir lakavimas.

Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus BETOMAX atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...