Gruodžio 3d. Penktadienis

Gyvenimo kokybę užtikrina mediniai langų rėmai

Peržiūrų skaičius: 70348
Gyvenimo kokybę užtikrina mediniai langų rėmai

Langai - tai ryšys su pasauliu, tai pastato akys. Langas - tarsi savotiškas paveikslo rėmas, kuris, priklausomai nuo metų laiko, įrėmina kintantį peizažą. Jeigu savininkas pasirinko nuosavam namui ar butui medinius langų rėmus, tai įrodo, kad šis žmogus nori būti pusiausvyroje su aplinkiniu pasauliu, kad jam labi svarbi to pasaulio kokybė, kuriame gyvena jis ir jo šeima. Mediniai langų rėmai - tai nepabaigiama tema, nes medžiaga nesikeičia, keičiasi tiktai mados tendencijos ir technologijos.

Pasirenkant naujus langus savo būstui, reikėtų ne tiktai pagalvoti apie kainas, kurios labai skiriasi vienoms ir toms pačioms medžiagoms (pavyzdžiui, mediniams langų rėmams), bet taip pat įsigilinti ir į šių gaminių techninius niuansus. Jeigu vienintelis pasirinkimo kriterijus yra kaina, rūpestingai reikia pagalvoti, ar vieną kartą sutaupę, eksploatacijai ir priežiūrai per ilgesnį laikotarpį neprarasime daugiau.

Medžiui labai svarbu gamintojų sąžiningas požiūris – save gerbiantis gamintojas niekada lango profiliui nenaudos šakotos medžiagos ir profilius gamins iš sausos medienos. Jeigu lango profilis bus paruoštas iš šlapios, neišdžiovintos medienos, tai po kiek laiko jisai susitrauks ir praleis šilumą iš patalpos. Profiliai, kurie pagaminti iš neišdžiovintos medienos, vizualiai nesiskiria ir iš karto šis defektas nepastebimas, bet jie paprastai pigesni. Tai dažnai patraukia pirkėjus.

Langai - tai pagrindinis kanalas, per kurį į patalpas patenka dienos šviesa, o tai labai aktualu kiekvieno žmogaus savijautai. Tačiau jeigu langų konstrukcija bloga, jie gali tapti patalpos šiluminės izoliacijos silpnuoju tašku. Todėl labai svarbu pasirinkti pačius optimaliausius sprendimus iš visos pasiūlos, kad langas galėtų užtikrinti ir maksimalų saulės spindulių patekimą į patalpą, ir gerą šiluminę patalpos izoliaciją. Medinius langų rėmus pirkėjai paprastai pasirenka dėl estetinių bei ekologinių sumetimų. Medis tinka prie bet kurio stiliaus interjero. Mediniai rėmai - bet kurio pastato papuošalas. Medis turi gerų šiluminės ir garsinės izoliacijos savybių. Ir dar - medis vizualiai patraukli medžiaga.

Medinius langus reikia labai rūpestingai prižiūrėti eksploatacijos metu, nes jie jautrūs klimato kaprizams. Tačiau prižiūrimi jie gali tarnauti iki 100 metų.

Forma, faktūra ir stereotipai

Aukštos, eiliniam vartotojui neįkandamos medinių rėmų kainos - jau pasenęs stereotipas. Vis daugėja tų projektų, kuriuose jau pradinėje projektavimo stadijoje numatyti mediniai langų rėmų profiliai. Vis dažniau būstų šeimininkai, keisdami langus, pasirenka medinius rėmus. Viena iš tokio pasirinkimo priežasčių - tai galimybė užsakyti standartinius ir, jeigu tai būtina, originalius rėmus. Mediniai langų rėmai funkcionaliai naudojami labai įvairiuose projektuose- ir naujose statybose, ir restauruojant senus istorinės reikšmės pastatus, ir nuosavuose namuose bei butuose.

Medinių langų rėmų gamintojų Latvijoje gana daug. Rimtesni ir atsakingesni gamintojai naudoja šiuolaikines technologijas, dirba našiu produktyvumu, jų produkcija tiksli ir kokybiška. Apgalvotu ir kūrybiniu dialogu tarp užsakovo, architekto, dizainerio ir gamybinių technologijų tampa ne tik standartinių dydžių ir formų langai, bet ir dideli langai bei įvairiausios įstiklintų terasų konstrukcijos. Galima pagaminti beveik bet kokios konstrukcijos langų rėmus: arkos formos, trikampius ar visai apvalius, atidaromus į išorę, kad galima būtų sutaupyti patalpas, langų rėmus. Latvijoje į išorę atidaromi langai dar nėra labai populiarūs, bet ateityje tikrai turės paklausą.

Galima užsakyti ir originalios konstrukcijos langų rėmus mansardoms, į šonus arba į aukštį stumdomus langus.
Taip pat yra galimybė užsakyti ir specifines istorinių elementų kopijas. Gaminant langų rėmus, naudojamos vietinės ir egzotinės medienos rūšys. Medinių profilių faktūra naudojama labai įvairiai, nes medis - tai tokia medžiaga, kuri „pasiduoda“ fantazijos skrydžiui. Galima eksponuoti natūralią, nepakartojamą faktūrą, padengiant profilius permatomu apsauginiu sluoksniu, tonuoti šviesesniu, tamsesniu arba natūraliu tonu. Jeigu to reikalauja stilius, galima paslėpti medžio natūralumą po dažų sluoksniu. Apsauginių medžio padengimo medžiagų yra labai daug, todėl ir pasirinkimas gana platus.

Šiuolaikiniai mediniai langų rėmai dažomi elektrostatiniu purškimo metodu. Naudojant šį būdą, dažai iš dalies įsigeria į medieną, todėl nesusidaro storas dažų sluoksnis. Patvarūs vandeniniai dažai ir speciali medienos apdirbimo technologija garantuoja, kad langai ilgai tarnaus netgi esant nepalankioms gamtinėms sąlygoms.
Mediniai langų rėmai dažniausiai komplektuojami su tokia furnitūra, kuri garantuoja tam tikrą saugos lygį. Galimas ir kitas sprendimas, pavyzdžiui, tinklai nuo moskitų , ventiliacijos įrengimai, tarp stiklų įtvirtintos žaliuzės ir kita.

Dvigubi langai
Dvigubi langai– du lygiagretūs langai, atidaromi į vidų– pati populiariausia medinių langų rūšis. Populiarumą ir pripažinimą pirkėjų tarpe jie įgavo dėl to, kad lengvai valomi, perdažomi ir eksploatuojami. Palyginti su PVC profiliais, šie langai garantuoja aukštesnius šiluminės izoliacijos parametrus. Jų rėmai yra apie 15 centimetrų storio. Tokie stori profiliai pasaugo ir nuo kondensato kaupimosi, kai patalpose būna vėsu.


Ypatingos konstrukcijos

Rinkoje prieinami ir ypatingos konstrukcijos mediniai langai, kurie turi sudėtinį rėmą: vidinę dalį sudaro jau įprasta dviejų stiklų konstrukcija, o išorinėje dalyje yra dar vienas stiklo rėmas, taip vadinamas – 2+1 profilis. Oras yra nuostabus šilumos izoliatorius, todėl kuo daugiau yra oro sluoksnių, tuo geriau langas izoliuos šilumą. Langai su sudėtiniais rėmais turi paklausą atliekant restauracijos darbus, nes toks langas iš fasado pusės primena tikslią istorinę formą, tačiau viduje - tai modernus stiklo paketų langas.

Medinių langų privalumai:
- medis yra ekologiška medžiaga;
- mediniai langai pasižymi aukštais garso izoliaciniais parametrais, tai užtikrina technologiškai tiksliai paruoštas ir apdirbtas profilis, dvigubas sandarinimasir tinkamai pasirinkti stiklo paketai. Tačiau reikia žinoti, kad medinių rėmų profiliai yra daug storesni, palyginti su PVC profiliais;
- mediniai langai patalpoje sukuria jaukumą;
- mediniai langai nesielektrina;
- medinių langų profilius galima dažyti bet kokiu tonu;
Mediniai langų rėmai - ne fonas, jie leidžia patalpai kvėpuoti. Jie ne tik pasižymi aukštais garso ir šiluminės izoliacijos parametrais, bet tokie langai paprasčiausiai yra gražūs. Medis gyva medžiaga, kuri nuramina ir suteikia patalpoms jaukumo, kurio taip trokšta žmonės.

Mediniai langai idealiai dera su mediniais baldais, medinėmis durimis, tačiau jie tinka ir kitų medžiagų – stiklo, granito, marmuro – kontekste. Mediniai langai ilgai džiugina savo šeimininką saugumu ir patalpoms suteikia harmonijos.

Optimalūs balkonų stiklinimo sprendimai

Optimalūs balkonų stiklinimo sprendimai

Kylant dujų ir šildymo kainoms bei lėtėjant ekonomikai viena aktualiausių užduočių tapo privačių ir daugiabučių būstų, patiriančių didžiulius šilumos nuostolius, renovacija. Tačiau teigiamų rezultatų galima pasiekti tik kokybiškai atliekant...


Roletų ir žaliuzių istorija

Roletų ir žaliuzių istorija

Yra daugybė roletų tipų, šiais laikais jie gaminami iš milijonų skirtingų medžiagų. Yra įrodymų, kad roletai buvo naudojami nuo labai senų laikų. Tiesa, jie buvo kitokių formų, tačiau jų paskirtis buvo tokia pati.


GENEO® - naujas matmuo langų gamyboje

GENEO® - naujas matmuo langų gamyboje

GENEO® energetiniu požiūriu yra geriausia šiuo metu rinkoje esančių 86mm gylio langų profilių sistema. Iš GENEO profilių galima realizuoti labiausiai energiją sulaikančius langus savo klasėje. Jie sukuria tą jaukumo atmosferą, kurios Jūs visad...


Aliuminio langai ir durys – nuo šiol ir privačioms valdoms

Aliuminio langai ir durys – nuo šiol ir privačioms valdoms

Besistatantiems namus, ko gero, jau nebekyla klausimų, kodėl verta statytis būtent naujos kartos „pasyvų“ namą. Juk visi norime gyventi namuose, kuriuose būtų šilta ir jauku, ramybės nedrumstų išorinio pasaulio triukšmas ir orų kaita....


GENEO® – pilnai armuotas langų profilis iš aukštos technologijos medžiagos RAU-FIPRO®

GENEO® – pilnai armuotas langų profilis iš aukštos technologijos medžiagos RAU-FIPRO®

Už standartinius langus be plieno armuotės. REHAU pristato pirmą pilnai armuotą PVC profilį. Vokietijos koncernas iš Bavarijos REHAU jau šešiasdešimt metų gamina polimerinius produktus statybų, baldų ir automobilių pramonei. O dukterinė įmonė UAB...


Kaip reikėtų rinktis langus?

Kaip reikėtų rinktis langus?

Jūsų name ar bute langai taip susidėvėjo, kad remontuoti jų jau neapsimoka? Statotės naują namą ar rekonstruojate butą ir jums reikalingi nauji langai? Iškyla klausimas nuo ko pradėti, kaip teisingai pasirinkti gerus langus? Keli patarimai kaip...


„RAU-FIPRO X“ – pakylėkite mintis į naują lygį

„RAU-FIPRO X“ – pakylėkite mintis į naują lygį

Su "RAU‑FIPRO" 2008 m. „REHAU“ pradėjo langų revoliuciją. Pluoštu sutvirtintų jungiamųjų medžiagų principas – iki šiol visų pirma žinoma iš lenktynių sporto ir lėktuvų gamybos sričių – pirmą kartą pritaikytas...


Atsakingai pasirinktos įėjimo durys – Jūsų „vizitinė kortelė”

Atsakingai pasirinktos įėjimo durys – Jūsų „vizitinė kortelė”

Kuriant namus ar biurą tenka priimti sprendimus, susijusius tiek su interjeru, tiek su eksterjeru. Bendraujant su projektuotojais ir dizaineriais tampa aišku, kad nėra vieno kelio, tinkančio kurti šeimininkų poreikius ir viziją atitinkančias...


Apertura, UAB
Apertura, UAB

LLumar gali patobulinti bet kurios stiklo konstrukcijos savybes, leidžia sutaupyti energijos, padidina naudotojų komfortą ir saugumą, suteikia pastatui naujus dizaino akcentus

REHAU UAB
REHAU UAB

Modernūs sprendimai statyboms

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...