Spalio 17d. Ketvirtadienis

Gyvenimo kokybę užtikrina mediniai langų rėmai

Peržiūrų skaičius: 70348
Gyvenimo kokybę užtikrina mediniai langų rėmai

Langai - tai ryšys su pasauliu, tai pastato akys. Langas - tarsi savotiškas paveikslo rėmas, kuris, priklausomai nuo metų laiko, įrėmina kintantį peizažą. Jeigu savininkas pasirinko nuosavam namui ar butui medinius langų rėmus, tai įrodo, kad šis žmogus nori būti pusiausvyroje su aplinkiniu pasauliu, kad jam labi svarbi to pasaulio kokybė, kuriame gyvena jis ir jo šeima. Mediniai langų rėmai - tai nepabaigiama tema, nes medžiaga nesikeičia, keičiasi tiktai mados tendencijos ir technologijos.

Pasirenkant naujus langus savo būstui, reikėtų ne tiktai pagalvoti apie kainas, kurios labai skiriasi vienoms ir toms pačioms medžiagoms (pavyzdžiui, mediniams langų rėmams), bet taip pat įsigilinti ir į šių gaminių techninius niuansus. Jeigu vienintelis pasirinkimo kriterijus yra kaina, rūpestingai reikia pagalvoti, ar vieną kartą sutaupę, eksploatacijai ir priežiūrai per ilgesnį laikotarpį neprarasime daugiau.

Medžiui labai svarbu gamintojų sąžiningas požiūris – save gerbiantis gamintojas niekada lango profiliui nenaudos šakotos medžiagos ir profilius gamins iš sausos medienos. Jeigu lango profilis bus paruoštas iš šlapios, neišdžiovintos medienos, tai po kiek laiko jisai susitrauks ir praleis šilumą iš patalpos. Profiliai, kurie pagaminti iš neišdžiovintos medienos, vizualiai nesiskiria ir iš karto šis defektas nepastebimas, bet jie paprastai pigesni. Tai dažnai patraukia pirkėjus.

Langai - tai pagrindinis kanalas, per kurį į patalpas patenka dienos šviesa, o tai labai aktualu kiekvieno žmogaus savijautai. Tačiau jeigu langų konstrukcija bloga, jie gali tapti patalpos šiluminės izoliacijos silpnuoju tašku. Todėl labai svarbu pasirinkti pačius optimaliausius sprendimus iš visos pasiūlos, kad langas galėtų užtikrinti ir maksimalų saulės spindulių patekimą į patalpą, ir gerą šiluminę patalpos izoliaciją. Medinius langų rėmus pirkėjai paprastai pasirenka dėl estetinių bei ekologinių sumetimų. Medis tinka prie bet kurio stiliaus interjero. Mediniai rėmai - bet kurio pastato papuošalas. Medis turi gerų šiluminės ir garsinės izoliacijos savybių. Ir dar - medis vizualiai patraukli medžiaga.

Medinius langus reikia labai rūpestingai prižiūrėti eksploatacijos metu, nes jie jautrūs klimato kaprizams. Tačiau prižiūrimi jie gali tarnauti iki 100 metų.

Forma, faktūra ir stereotipai

Aukštos, eiliniam vartotojui neįkandamos medinių rėmų kainos - jau pasenęs stereotipas. Vis daugėja tų projektų, kuriuose jau pradinėje projektavimo stadijoje numatyti mediniai langų rėmų profiliai. Vis dažniau būstų šeimininkai, keisdami langus, pasirenka medinius rėmus. Viena iš tokio pasirinkimo priežasčių - tai galimybė užsakyti standartinius ir, jeigu tai būtina, originalius rėmus. Mediniai langų rėmai funkcionaliai naudojami labai įvairiuose projektuose- ir naujose statybose, ir restauruojant senus istorinės reikšmės pastatus, ir nuosavuose namuose bei butuose.

Medinių langų rėmų gamintojų Latvijoje gana daug. Rimtesni ir atsakingesni gamintojai naudoja šiuolaikines technologijas, dirba našiu produktyvumu, jų produkcija tiksli ir kokybiška. Apgalvotu ir kūrybiniu dialogu tarp užsakovo, architekto, dizainerio ir gamybinių technologijų tampa ne tik standartinių dydžių ir formų langai, bet ir dideli langai bei įvairiausios įstiklintų terasų konstrukcijos. Galima pagaminti beveik bet kokios konstrukcijos langų rėmus: arkos formos, trikampius ar visai apvalius, atidaromus į išorę, kad galima būtų sutaupyti patalpas, langų rėmus. Latvijoje į išorę atidaromi langai dar nėra labai populiarūs, bet ateityje tikrai turės paklausą.

Galima užsakyti ir originalios konstrukcijos langų rėmus mansardoms, į šonus arba į aukštį stumdomus langus.
Taip pat yra galimybė užsakyti ir specifines istorinių elementų kopijas. Gaminant langų rėmus, naudojamos vietinės ir egzotinės medienos rūšys. Medinių profilių faktūra naudojama labai įvairiai, nes medis - tai tokia medžiaga, kuri „pasiduoda“ fantazijos skrydžiui. Galima eksponuoti natūralią, nepakartojamą faktūrą, padengiant profilius permatomu apsauginiu sluoksniu, tonuoti šviesesniu, tamsesniu arba natūraliu tonu. Jeigu to reikalauja stilius, galima paslėpti medžio natūralumą po dažų sluoksniu. Apsauginių medžio padengimo medžiagų yra labai daug, todėl ir pasirinkimas gana platus.

Šiuolaikiniai mediniai langų rėmai dažomi elektrostatiniu purškimo metodu. Naudojant šį būdą, dažai iš dalies įsigeria į medieną, todėl nesusidaro storas dažų sluoksnis. Patvarūs vandeniniai dažai ir speciali medienos apdirbimo technologija garantuoja, kad langai ilgai tarnaus netgi esant nepalankioms gamtinėms sąlygoms.
Mediniai langų rėmai dažniausiai komplektuojami su tokia furnitūra, kuri garantuoja tam tikrą saugos lygį. Galimas ir kitas sprendimas, pavyzdžiui, tinklai nuo moskitų , ventiliacijos įrengimai, tarp stiklų įtvirtintos žaliuzės ir kita.

Dvigubi langai
Dvigubi langai– du lygiagretūs langai, atidaromi į vidų– pati populiariausia medinių langų rūšis. Populiarumą ir pripažinimą pirkėjų tarpe jie įgavo dėl to, kad lengvai valomi, perdažomi ir eksploatuojami. Palyginti su PVC profiliais, šie langai garantuoja aukštesnius šiluminės izoliacijos parametrus. Jų rėmai yra apie 15 centimetrų storio. Tokie stori profiliai pasaugo ir nuo kondensato kaupimosi, kai patalpose būna vėsu.


Ypatingos konstrukcijos

Rinkoje prieinami ir ypatingos konstrukcijos mediniai langai, kurie turi sudėtinį rėmą: vidinę dalį sudaro jau įprasta dviejų stiklų konstrukcija, o išorinėje dalyje yra dar vienas stiklo rėmas, taip vadinamas – 2+1 profilis. Oras yra nuostabus šilumos izoliatorius, todėl kuo daugiau yra oro sluoksnių, tuo geriau langas izoliuos šilumą. Langai su sudėtiniais rėmais turi paklausą atliekant restauracijos darbus, nes toks langas iš fasado pusės primena tikslią istorinę formą, tačiau viduje - tai modernus stiklo paketų langas.

Medinių langų privalumai:
- medis yra ekologiška medžiaga;
- mediniai langai pasižymi aukštais garso izoliaciniais parametrais, tai užtikrina technologiškai tiksliai paruoštas ir apdirbtas profilis, dvigubas sandarinimasir tinkamai pasirinkti stiklo paketai. Tačiau reikia žinoti, kad medinių rėmų profiliai yra daug storesni, palyginti su PVC profiliais;
- mediniai langai patalpoje sukuria jaukumą;
- mediniai langai nesielektrina;
- medinių langų profilius galima dažyti bet kokiu tonu;
Mediniai langų rėmai - ne fonas, jie leidžia patalpai kvėpuoti. Jie ne tik pasižymi aukštais garso ir šiluminės izoliacijos parametrais, bet tokie langai paprasčiausiai yra gražūs. Medis gyva medžiaga, kuri nuramina ir suteikia patalpoms jaukumo, kurio taip trokšta žmonės.

Mediniai langai idealiai dera su mediniais baldais, medinėmis durimis, tačiau jie tinka ir kitų medžiagų – stiklo, granito, marmuro – kontekste. Mediniai langai ilgai džiugina savo šeimininką saugumu ir patalpoms suteikia harmonijos.


A+ klasės namas: langams keliami reikalavimai

A+ klasės namas: langams keliami reikalavimai

Netylant kalboms apie jau įsigaliojusį reikalavimą statyti ne žemesnės nei A+ klasės gyvenamuosius būstus, planuojantieji statybas tai padaryti turi suskubti per ateinančius trejus metus. Pagal statybos techninį reglamentą, jau nuo 2021 metų...


Saulės kontrolė

Saulės kontrolė

Langai – pagrindinis į Jūsų namus patenkančios šviesos šaltinis. Kas rytą pro langus vidun besiveržianti šviesa pakelia nuotaiką. Bet karšta vasara primena, kad intensyvi kaitra ne tik prikaitina patalpas, bet ir negailestingai blukina...


Erdvė ir šviesa pastogėje - kaip įgyvendinti savo svajonę?

Erdvė ir šviesa pastogėje - kaip įgyvendinti savo svajonę?

Svarbiausi Roto stogo langų privalumai – tai aukščiausia gaminių kokybė, naujausi techniniai sprendimai, saugumas ir patogumas vartotojui. Galimybė pasirinkti langus pagamintus iš medžio arba plastikinius. Standartiškai gamyboje naudojami du...


Kaip pasirinkti langus

Kaip pasirinkti langus

Jūsų name ar bute langai taip susidėvėjo, kad remontuoti jų jau neapsimoka? Statotės naują namą ar rekonstruojate butą ir jums reikalingi nauji langai? Iškyla klausimas nuo ko pradėti, kaip teisingai pasirinkti gerus langus? Keli patarimai kaip...


Ką reikia žinoti apie langus

Ką reikia žinoti apie langus (1)

Artėjant žiemai vis daugiau senų butų ir namų savininkų susimąsto apie galimybę keisti langus. Šiuolaikinį langą sudaro rėmas, kuris gali būti pagamintas iš plastiko, medžio arba aliuminio, stiklo paketas ir įvairūs priedai, pavyzdžiui,...


Klausiate – atsakome. Kodėl rasoja plastikiniai langai?

Klausiate – atsakome. Kodėl rasoja plastikiniai langai?

Plastikiniai langai rasoti gali dėl prasto jų projektavimo ar montavimo. Drėgmės atsiradimui įtakos turi ir netinkamas patalpos temperatūrų skirtumas bei oro judėjimas. Taip sako Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Gaminių kontrolės...


Pasyvių namų langams sukurti išmanūs stiklai

Pasyvių namų langams sukurti išmanūs stiklai

Tai, kad pasyvūs – energijos beveik nenaudojantys – namai turėtų būti su kuo mažesniais langais yra mitas, sako specialistai. Tačiau stiklai tokių namų langams turi būti parenkami išskirtiniai, laužantys įprastus fizikos dėsnių...


Kaip pasirinkti langų profilį

Kaip pasirinkti langų profilį

Lietuvoje galime rinktis įsigyti medinius, plastikinius (PVC) ar aliuminius langus. Turime ir kompozicinių variantų kuomet medinis arba PVC langas dengiamas aliuminiu iš lauko. Taip pat yra ir retai sutinkamų medinių langų sujungtų su specialiu...


Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

TIKS LANGAI, UAB AVEPLAST
TIKS LANGAI, UAB AVEPLAST

"TIKS langai" - "Greiti kaip Jūsų norai

Skrema, UAB
Skrema, UAB

Mediniai langai, slenkančios sistemos, plastiko langai REHAU, stogo langai

Raidenis, UAB
Raidenis, UAB

Langai, statybinės paslaugos, pastatų remontas

Megamas, UAB
Megamas, UAB

Natūralaus medžio langai, vidaus ir lauko durys, terasų sistemos, gamyba, montavimas

Alinvita
Alinvita

Kokybiški plastikiniai langai, mediniai langai, plastikinės durys ir medinės durys - puiki investicija Jūsų namams. Tel 8-602-70386

Apertura, UAB
Apertura, UAB

LLumar gali patobulinti bet kurios stiklo konstrukcijos savybes, leidžia sutaupyti energijos, padidina naudotojų komfortą ir saugumą, suteikia pastatui naujus dizaino akcentus

Nefas, UAB
Nefas, UAB

Langų remontas, langų remontų tarpinių keitimas, langų rankenos, sulūžo langas, stiklo paketų keitimas, langų reguliavimas, lango reguliavimas, langų taisymas

Serfas, UAB
Serfas, UAB

Stogų dangos, medžiagos. Metalo gaminiai, dirbiniai ir konstrukcijos

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka: Roletai Kaune, Žaliuzės Kaune, Roletai diena naktis Kaune.

AKMETA, VšĮ
AKMETA, VšĮ

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

SUMEDA, UAB
SUMEDA, UAB

Medinių ir plastikinių langų sistemos. UAB „Sumeda“- saugesnė, gražesnė, patogesnė ir šilumos taupymo aspektu efektyvesnė aplinka!

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre