Rugpjūčio 12d. Trečiadienis

Gyvenimo kokybę užtikrina mediniai langų rėmai

Peržiūrų skaičius: 70348
Gyvenimo kokybę užtikrina mediniai langų rėmai

Langai - tai ryšys su pasauliu, tai pastato akys. Langas - tarsi savotiškas paveikslo rėmas, kuris, priklausomai nuo metų laiko, įrėmina kintantį peizažą. Jeigu savininkas pasirinko nuosavam namui ar butui medinius langų rėmus, tai įrodo, kad šis žmogus nori būti pusiausvyroje su aplinkiniu pasauliu, kad jam labi svarbi to pasaulio kokybė, kuriame gyvena jis ir jo šeima. Mediniai langų rėmai - tai nepabaigiama tema, nes medžiaga nesikeičia, keičiasi tiktai mados tendencijos ir technologijos.

Pasirenkant naujus langus savo būstui, reikėtų ne tiktai pagalvoti apie kainas, kurios labai skiriasi vienoms ir toms pačioms medžiagoms (pavyzdžiui, mediniams langų rėmams), bet taip pat įsigilinti ir į šių gaminių techninius niuansus. Jeigu vienintelis pasirinkimo kriterijus yra kaina, rūpestingai reikia pagalvoti, ar vieną kartą sutaupę, eksploatacijai ir priežiūrai per ilgesnį laikotarpį neprarasime daugiau.

Medžiui labai svarbu gamintojų sąžiningas požiūris – save gerbiantis gamintojas niekada lango profiliui nenaudos šakotos medžiagos ir profilius gamins iš sausos medienos. Jeigu lango profilis bus paruoštas iš šlapios, neišdžiovintos medienos, tai po kiek laiko jisai susitrauks ir praleis šilumą iš patalpos. Profiliai, kurie pagaminti iš neišdžiovintos medienos, vizualiai nesiskiria ir iš karto šis defektas nepastebimas, bet jie paprastai pigesni. Tai dažnai patraukia pirkėjus.

Langai - tai pagrindinis kanalas, per kurį į patalpas patenka dienos šviesa, o tai labai aktualu kiekvieno žmogaus savijautai. Tačiau jeigu langų konstrukcija bloga, jie gali tapti patalpos šiluminės izoliacijos silpnuoju tašku. Todėl labai svarbu pasirinkti pačius optimaliausius sprendimus iš visos pasiūlos, kad langas galėtų užtikrinti ir maksimalų saulės spindulių patekimą į patalpą, ir gerą šiluminę patalpos izoliaciją. Medinius langų rėmus pirkėjai paprastai pasirenka dėl estetinių bei ekologinių sumetimų. Medis tinka prie bet kurio stiliaus interjero. Mediniai rėmai - bet kurio pastato papuošalas. Medis turi gerų šiluminės ir garsinės izoliacijos savybių. Ir dar - medis vizualiai patraukli medžiaga.

Medinius langus reikia labai rūpestingai prižiūrėti eksploatacijos metu, nes jie jautrūs klimato kaprizams. Tačiau prižiūrimi jie gali tarnauti iki 100 metų.

Forma, faktūra ir stereotipai

Aukštos, eiliniam vartotojui neįkandamos medinių rėmų kainos - jau pasenęs stereotipas. Vis daugėja tų projektų, kuriuose jau pradinėje projektavimo stadijoje numatyti mediniai langų rėmų profiliai. Vis dažniau būstų šeimininkai, keisdami langus, pasirenka medinius rėmus. Viena iš tokio pasirinkimo priežasčių - tai galimybė užsakyti standartinius ir, jeigu tai būtina, originalius rėmus. Mediniai langų rėmai funkcionaliai naudojami labai įvairiuose projektuose- ir naujose statybose, ir restauruojant senus istorinės reikšmės pastatus, ir nuosavuose namuose bei butuose.

Medinių langų rėmų gamintojų Latvijoje gana daug. Rimtesni ir atsakingesni gamintojai naudoja šiuolaikines technologijas, dirba našiu produktyvumu, jų produkcija tiksli ir kokybiška. Apgalvotu ir kūrybiniu dialogu tarp užsakovo, architekto, dizainerio ir gamybinių technologijų tampa ne tik standartinių dydžių ir formų langai, bet ir dideli langai bei įvairiausios įstiklintų terasų konstrukcijos. Galima pagaminti beveik bet kokios konstrukcijos langų rėmus: arkos formos, trikampius ar visai apvalius, atidaromus į išorę, kad galima būtų sutaupyti patalpas, langų rėmus. Latvijoje į išorę atidaromi langai dar nėra labai populiarūs, bet ateityje tikrai turės paklausą.

Galima užsakyti ir originalios konstrukcijos langų rėmus mansardoms, į šonus arba į aukštį stumdomus langus.
Taip pat yra galimybė užsakyti ir specifines istorinių elementų kopijas. Gaminant langų rėmus, naudojamos vietinės ir egzotinės medienos rūšys. Medinių profilių faktūra naudojama labai įvairiai, nes medis - tai tokia medžiaga, kuri „pasiduoda“ fantazijos skrydžiui. Galima eksponuoti natūralią, nepakartojamą faktūrą, padengiant profilius permatomu apsauginiu sluoksniu, tonuoti šviesesniu, tamsesniu arba natūraliu tonu. Jeigu to reikalauja stilius, galima paslėpti medžio natūralumą po dažų sluoksniu. Apsauginių medžio padengimo medžiagų yra labai daug, todėl ir pasirinkimas gana platus.

Šiuolaikiniai mediniai langų rėmai dažomi elektrostatiniu purškimo metodu. Naudojant šį būdą, dažai iš dalies įsigeria į medieną, todėl nesusidaro storas dažų sluoksnis. Patvarūs vandeniniai dažai ir speciali medienos apdirbimo technologija garantuoja, kad langai ilgai tarnaus netgi esant nepalankioms gamtinėms sąlygoms.
Mediniai langų rėmai dažniausiai komplektuojami su tokia furnitūra, kuri garantuoja tam tikrą saugos lygį. Galimas ir kitas sprendimas, pavyzdžiui, tinklai nuo moskitų , ventiliacijos įrengimai, tarp stiklų įtvirtintos žaliuzės ir kita.

Dvigubi langai
Dvigubi langai– du lygiagretūs langai, atidaromi į vidų– pati populiariausia medinių langų rūšis. Populiarumą ir pripažinimą pirkėjų tarpe jie įgavo dėl to, kad lengvai valomi, perdažomi ir eksploatuojami. Palyginti su PVC profiliais, šie langai garantuoja aukštesnius šiluminės izoliacijos parametrus. Jų rėmai yra apie 15 centimetrų storio. Tokie stori profiliai pasaugo ir nuo kondensato kaupimosi, kai patalpose būna vėsu.


Ypatingos konstrukcijos

Rinkoje prieinami ir ypatingos konstrukcijos mediniai langai, kurie turi sudėtinį rėmą: vidinę dalį sudaro jau įprasta dviejų stiklų konstrukcija, o išorinėje dalyje yra dar vienas stiklo rėmas, taip vadinamas – 2+1 profilis. Oras yra nuostabus šilumos izoliatorius, todėl kuo daugiau yra oro sluoksnių, tuo geriau langas izoliuos šilumą. Langai su sudėtiniais rėmais turi paklausą atliekant restauracijos darbus, nes toks langas iš fasado pusės primena tikslią istorinę formą, tačiau viduje - tai modernus stiklo paketų langas.

Medinių langų privalumai:
- medis yra ekologiška medžiaga;
- mediniai langai pasižymi aukštais garso izoliaciniais parametrais, tai užtikrina technologiškai tiksliai paruoštas ir apdirbtas profilis, dvigubas sandarinimasir tinkamai pasirinkti stiklo paketai. Tačiau reikia žinoti, kad medinių rėmų profiliai yra daug storesni, palyginti su PVC profiliais;
- mediniai langai patalpoje sukuria jaukumą;
- mediniai langai nesielektrina;
- medinių langų profilius galima dažyti bet kokiu tonu;
Mediniai langų rėmai - ne fonas, jie leidžia patalpai kvėpuoti. Jie ne tik pasižymi aukštais garso ir šiluminės izoliacijos parametrais, bet tokie langai paprasčiausiai yra gražūs. Medis gyva medžiaga, kuri nuramina ir suteikia patalpoms jaukumo, kurio taip trokšta žmonės.

Mediniai langai idealiai dera su mediniais baldais, medinėmis durimis, tačiau jie tinka ir kitų medžiagų – stiklo, granito, marmuro – kontekste. Mediniai langai ilgai džiugina savo šeimininką saugumu ir patalpoms suteikia harmonijos.

Langų tarpinės

Langų tarpinės

Keturios auksinės taisyklės, kaip nusipirkti tinkamą tarpinę ir naudingi patarimai kaip ją priklijuoti, kad tarnautų kuo ilgiau. Žiema jau ne už kalnų. O sena lietuvių liaudies patarlė byloja "ruošk roges vasarą...". Jei pas jus langai...


„REHAU Smart Guard“ – apsauga nuo įsilaužimo

„REHAU Smart Guard“ – apsauga nuo įsilaužimo

Įsijungus įprastai signalizacijai žala paprastai jau būna padaryta. Nes ji suveikia tik įsibrovėliui patekus į vidų – paprastai langas arba durys jau būna sugadinti. Nukentėjusieji praranda ne tik pinigus ir kitus vertingus daiktus, bet ir...


Medinių langų atnaujinimas

Medinių langų atnaujinimas

Nuo drėgmės dažniausiai pūva minkštos medienos palangės, apatinė langų rėmų dalis, kur kaupiasi lietaus vanduo. Jei pažeidimai rimti, vienintelė išeitis - pakeisti rėmus. Jeigu laiku susiimsite, pažeidimus galėsite pašalinti ir patys, naudodami...


Langų montavimas

Langų montavimas

Langų gamyboje per paskutiniuosius metus įvyko didelis kokybės lūžis. Kai kurie mūsų gaminiai jau niekuo nenusileidžia svarbiausių Vakarų Europos firmų produktams. Tačiau tebėra didelių skirtumų tarp Europos Sąjungos standartų ir tų standartų,...


Šiltas ir sandarus langas - montavimo nuopelnas

Šiltas ir sandarus langas - montavimo nuopelnas

Šiais laikais langai ir durys gaminami laikantis aukščiausių technologinių standartų, naudojamos aukščiausios kokybės medžiagos. Tačiau dėl montavimo metu padarytų klaidų net ir aukščiausios kokybės energiją ir šilumą tausojantys langai ar durys...


Pasyvių namų langams sukurti išmanūs stiklai

Pasyvių namų langams sukurti išmanūs stiklai

Tai, kad pasyvūs – energijos beveik nenaudojantys – namai turėtų būti su kuo mažesniais langais yra mitas, sako specialistai. Tačiau stiklai tokių namų langams turi būti parenkami išskirtiniai, laužantys įprastus fizikos dėsnių...


Namai "prausiasi" patys

Namai "prausiasi" patys

Lekiame, skubame ir vis mažiau laiko skiriame namų priežiūrai, o norisi, kad jie būtų švarūs ir kvapnūs. Šiuolaikinės technologijos padeda sumažinti mūsų laiko sąnaudas, skiriamas namų priežiūrai, iki minimumo.


Kodėl verta vis tik rinktis plastikinius langus?

Kodėl verta vis tik rinktis plastikinius langus?

Šį klausimą dažnai užduoda klientai, kurie nori pasikeisti langus butui, renovuojamam namui, ar naujos statybos būstui. Plastiko istorija skaičiuojama nuo 1839m. Jis buvo išrastas 1813m. Anglijoje. Nuo tada jis buvo pradėtas plačiai vartoti...


Megamas, UAB
Megamas, UAB

Natūralaus medžio langai, vidaus ir lauko durys, terasų sistemos, gamyba, montavimas

Alinvita
Alinvita

Kokybiški plastikiniai langai, mediniai langai, plastikinės durys ir medinės durys - puiki investicija Jūsų namams. Tel 8-602-70386

Megavalda, UAB
Megavalda, UAB

Kokybiškai ir profesionaliai atliekame langų ir durų išnešimo karkaso montavimą, naudojant sutankinto poliuretano Warmotech termoprofilius. Nepagailėkit investicijai į langų išnešimą su Warmotech sistema, tai tikrai atsipirks su kaupu.

SUMEDA, UAB
SUMEDA, UAB

Medinių ir plastikinių langų sistemos. UAB „Sumeda“- saugesnė, gražesnė, patogesnė ir šilumos taupymo aspektu efektyvesnė aplinka!

Langų servisas, UAB
Langų servisas, UAB

Visų tipų durų ir langų remontas, taisymas, stiklų keitimas

GEALAN BALTIC, Bendra Lietuvos ir Vokietijos UAB
GEALAN BALTIC, Bendra Lietuvos ir Vokietijos UAB

GEALAN yra viena iš langų ir durų plastikinių profilių gamybos lyderių Europoje. Sužinokite daugiau!

Nefas, UAB
Nefas, UAB

Langų remontas, langų remontų tarpinių keitimas, langų rankenos, sulūžo langas, stiklo paketų keitimas, langų reguliavimas, lango reguliavimas, langų taisymas

AKMETA, VšĮ
AKMETA, VšĮ

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

TIKS LANGAI, UAB AVEPLAST
TIKS LANGAI, UAB AVEPLAST

"TIKS langai" - "Greiti kaip Jūsų norai

Apertura, UAB
Apertura, UAB

LLumar gali patobulinti bet kurios stiklo konstrukcijos savybes, leidžia sutaupyti energijos, padidina naudotojų komfortą ir saugumą, suteikia pastatui naujus dizaino akcentus

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.