Rugpjūčio 18d. Sekmadienis

Ką reikia žinoti prieš renkantis statybinius blokus?

2013 Kovo 27d.
Peržiūrų skaičius: 43016
Ką reikia žinoti prieš renkantis statybinius blokus?

Kiekvienas norime turėti jaukius ir ilgaamžius namus. Todėl nusprendę pasistatyti savo gyvenamąjį būstą neabejotinai ieškosime tik patvarių ir kokybiškų medžiagų. Ypač tai svarbu renkantis statybines medžiagas sienų statybai, todėl būtina žinoti, kaip pasirinkti tinkamą statybinį gaminį, kad rezultatu liktumėte patenkinti tiek jūs, tiek jūsų šeima.

Blokų kokybė ir tvirtumas

ARKO blokus savo būsto statybose jau išbandę žmonės gali patvirtinti, jog blokai tikrai atitinka svarbiausius kriterijus, keliamus būtent nepriekaištingai sienų kokybei. Tai tvirtumas, ilgaamžiškumas, garso izoliacija. Be to, blokai gerai išlaiko šilumą, apsaugo nuo triukšmo, yra atsparūs tiek ugniai, tiek šalčiui.

Suprasdami, kad klientas visada ieško ne tik kokybiškos prekės, bet ir nori ją įsigyti už prieinamą kainą, orientuojamės ir į statybos sąnaudų mažinimą. Objektyvių tyrimų duomenimis, sienos iš ARKO blokų gali būti plonesnės, dėl to sutaupoma medžiagų. Dėl matmenų tikslumo mažiau lėšų teks išleisti vidaus apdailai, dėl blokų tvirtumo – tai vieni iš tvirčiausių rinkoje siūlomų blokų.

Nepriekaištingas statybos grandžių darbas

Namo statybos procese dalyvauja keletas grandžių, kurių kiekviena ir lemia, ar statomo namo sienos bus tvirtos ir ilgaamžės. Taigi, svarbiausios grandys yra:

  • projektuotojas,
  • pasirinktos statybinės medžiagos,
  • darbus vykdantis rangovas,
  • statomo objekto techninę priežiūrą atliekantis asmuo.

Jei kuri nors iš šių grandžių tinkamai neatliks savo funkcijų, pridarys klaidų arba nepastebės nukrypimų nuo projekto, galutinis rezultatas tikrai bus ne toks, kokio tikėjotės. Pavyzdžiui, jei projektuotojas neįvertins visų veikiančių apkrovų, tai padarytos klaidos atsilieps sienų būklei. Jeigu statybinė medžiaga bus užsakyta mažesnio stiprio – didelė tikimybė, kad namo sienose atsiras įtrūkimai. Jei rangovas nekokybiškai atliks darbą, tai anksčiau ar vėliau padarytos klaidos turės įtakos sienų ilgaamžiškumui. Ypač svarbu žinoti, kad tik nuo kvalifikuotos statomo objekto techninės priežiūros priklauso tai, ar statydami namą išvengsite nepageidaujamų pasekmių.

Teisingas stiprio klasės pasirinkimas

Jeigu Jūs statote namą ir statybines medžiagas bei gaminius užsakote pats, tiksliai įvardinkite, kokių techninių parametrų ARKO blokų pageidaujate ir būtinai patikrinkite, ar tai, ką užsakėte atitinka įrašus ant gauto gaminio pakuotės. Ant kiekvienos ARKO blokų pakuotės yra informacinė juosta, kur pateikiama ne tik stiprio klasė, blokų išmatavimai, bet ir visa kita reikalinga informacija apie blokus. Net ir tuo atveju, kai statybinių medžiagų paieška ir užsakymas patikėtas rangovui, techninę priežiūrą vykdantis specialistas (statybų užsakovas) turi būtinai patikrinti, ar pristatyti būtent reikiamų parametrų ir tinkamo stiprio klasės silikatiniai blokai, kurie ir numatyti projekte.

 

Pateikiame, kaip atrodo informacinė juosta ant ARKO blokelių paletės

Arko blokelių paletė

I eilutė

1397- CPD-0138 – gamybos kontrolės sistemos sertifikato numeris
AB SILIKATAS
– gamintojas
M18
– gaminio pavadinimas
340 x 180 x 198
– gaminio matmenys (ilgis, plotis, aukštis)
I KAT.
– gaminio kategorija
10 ST. KLASĖ
– stiprio klasė

II eilutė

LST EN 771-2 – Silikatinių mūro gaminių atitikties standartas
2012-08-29
– pagaminimo data
010
– partijos numeris
12,9 N/MM2
– vidutinis gniuždymo stipris
60 VNT
. – blokų skaičius ant padėklo
1 035 KG (- 3... + 5) %
– svoris (± paklaida)

Ir pabaigai: blokus rinkitės pagal stiprumą, nes jų funkcija – laikyti apkrovas. Kita vertus, visi darbai turi būti atlikti pagal projektą, statybinės medžiagos turi atitikti dokumentaciją, o statybininkai privalo nepriekaištingai atlikti savo darbą.

Kokia turi būti gaminio pakuotė

ARKO blokai yra supakuoti į tvirtą, informatyvią bei blokus nuo aplinkos poveikio saugančią pakuotę.

AB "Specializuota komplektavimo valdyba"

Tel. + 370 5 232 24 98
El. paštas info@arko.lt

Betonas, betonų klasės

Betonas, betonų klasės

Betonas - dirbtinis akmuo, gaunamas kietėjant rišamųjų medžiagų (cemento), užpildo (smėlio, žvyro) ir vandens mišiniui. Betonas turi būti pakankamai stiprus, gerai sukibti su armatūra, pakankamai tankus.


Medinio namo pamatai

Medinio namo pamatai

Montuojant namą vietoje, labai svarbu kad gerai būtų padaryti pamatai. Atkreipkite dėmesį į tai, kad pamato viršus būtų lygus, kad apatinis rąstas visu pagrindu priglustų prie pamato. Paviršiaus nelygumai ir aukščių skirtumas tarp pamatų kampų...


Šilto namo statybos pradžia – patikimi pamatai

Šilto namo statybos pradžia – patikimi pamatai

Pamatai - tai beveik nematoma, bet svarbiausia ir pirma statinio dalis. Kaip žinia pamatus reikia kruopščiai suprojektuoti, parinkti pagal grunto sąlygas, būsimo namo apkrovų ir šilumos laidumo savybes. Dažniausiai išsamūs skaičiavimai bei...


Perdanga “Teriva” – genialu tai, kas paprasta

Perdanga “Teriva” – genialu tai, kas paprasta

Beveik šešis dešimtmečius daugelio Europos šalių statybų aikštelių taikoma perdangos sistema „Teriva“ netruko pelnyti ir Lietuvos statytojų pripažinimą. Šiai perdangai įrengti nereikia krano ar sudėtingos klojinių sistemos. Jos...


Skandinavų inovacijos – paprasta, efektyvu, ekonomiška

Skandinavų inovacijos – paprasta, efektyvu, ekonomiška

Norint sumažinti šilumos nuostolius kasmet atvėsus orams tiek individualių, tiek daugiabučių namų gyventojai susirūpina šilumos taupymu, o pirmas žingsnis siekiant užtikrinti patalpų šildymo efektyvumą – patalpų sandarinimas.


Pamatų įrengimas iš betono blokelių

Pamatų įrengimas iš betono blokelių

HAUS įdiegti klojiniai pamatams ir sienoms yra geriausias sprendimas gyvenamuojų namų pamatams įrengti. Tai yra pigiausias ir lengviausias būdas organizuoti ir vykdyti pamatų įrengimo darbus. Nereikia nuomoti arba gaminti klojinių – pamatų...


Akytojo betono gaminiai pasaulyje

Akytojo betono gaminiai pasaulyje

Akytojo betono, kuris yra akytos struktūros dirbtinė akmens medžiaga, gamybos technologiniai principai buvo atrasti tik 1920 – 1930 metais Suomijoje ir Švedijoje. Dvi pirmosios akytojo betono gaminių gamyklos buvo atidarytos Švedijoje iš kur...


Nauja Dūmtraukių sistema HELUZ DUO – aukštos kokybės ir žemos kainos derinys

Nauja Dūmtraukių sistema HELUZ DUO – aukštos kokybės ir žemos kainos derinys

Kompanija HELUZ plytų pramonė OTO sukūrė du naujos dūmtraukio sistemos HELUZ DUO variantus – HELUZ DUO su vidiniu vamzdžiu, pagamintu iš naujos kartos plonesnės izoliacinės keramikos, ir HELUZ MULTI DUO su vidiniu vamzdžiu iš plonasienės...


Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

Ukmergės gelžbetonis, AB
Ukmergės gelžbetonis, AB

Statybinių, izoliacinių medžiagų gamyba. Prekyba putų polistirenu, betonu ir gelžbetonio gaminiais. Betono, gelžbetonio gaminiai - gamyba.

TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB
TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB

Termoizoliacinės apdailos plokštės KL klinkerio plytelės 245x65 mm pagrindu. Šiltinimas putų poliuretanu bei technine izoliacija putų poliuretanu. Rąstinių namų statyba.

Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus BETOMAX atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

PREFABETA, UAB
PREFABETA, UAB

Gelžbetoninės perdangos, konstrukcijos, blokeliai, sąramos

Karkasa, UAB
Karkasa, UAB

Karkasinių namų projektavimas ir statyba iki rakto.

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Superstal
Superstal

Skardinių garažų, voljerų, garažo vartų ir angarų gamintojas. - SUPERSTAL

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

Serfas, UAB
Serfas, UAB

Stogų dangos, medžiagos. Metalo gaminiai, dirbiniai ir konstrukcijos

Tvirtinimo centras, UAB
Tvirtinimo centras, UAB

Mūsų sprendimai bei šilumos izoliacinės medžiagos padeda pasiekti geriausių rezultatų bei naudos.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai
Mes jau čia Mes jau čia