Kovo 29d. Sekmadienis

Aliuminio profiliai: įgyvendinkite visas savo idėjas

2013 Kovo 2d.
Peržiūrų skaičius: 46864
Aliuminio profiliai: įgyvendinkite visas savo idėjas

Aliuminis – plačiausiai paplitęs žemės plutos metalas. Jo lydiniai išsiskiria lengvumu (iki trijų kartų lengvesnis už plieną), elektros ir šilumos laidumu, atsparumu korozijai, lengvu apdirbimu. Šis metalas gali pakeisti plieną, varį, plastiką, medį ir pan., o profiliai – liejinius ir kitus konstrukcinius elementus. Mažas svoris ir išskirtinis tvirtumas, atsparumas korozijai ir visapusis profilio išbaigimas – tai tik kelios ypatybės, užtikrinančios, kad galutinis rezultatas atitiks visus užsakovo keliamus reikalavimus.
Be to, aliuminis – labai ekologiška medžiaga, nes yra itin lengvai perdirbama ir vėl naudojama gamyboje. Perdirbant aliuminį, energijos sąnaudos sudaro 5 proc. visos energijos, kurios reikia pirminei aliuminio gamybai.
Šiuo metu 25 proc. pasaulyje naudojamo aliuminio sudaro perdirbtas (antrinis) aliuminis. Dėl šių ypatybių aliuminis plačiai naudojamas statybų, inžinerijos, baldų gamybos ir kituose pramonės sektoriuose.

Pasaulinėje rinkoje vertinamas gamintojas

„Sapa“ – švedų bendrovė, jau daugiau kaip 40 metų perdirbanti aliuminį. Šiandien tai didžiausia aliuminio profilių gamintoja pasaulyje, turinti 111 presų 15-oje valstybių, tarp jų – Skandinavijos, Baltijos šalyse, Lenkijoje, JAV, ir t. t. Nuo 1998 m. Lietuvoje veikia „Sapos“ atstovybė – UAB „Sapa Profiliai“. Besiplečianti aliuminio profilių naudojimo rinka ir didėjantys klientų poreikiai paskatino įmonės augimą. 2004 m. Kaune atidaryta mechaninio aliuminio profilių apdirbimo gamykla.

Aliuminio profilis – paprasčiau, lengviau, geriau

Viena pagrindinių „Sapos“ darbo strategijų – ne tik kurti ir gaminti aliuminio profilius, atitinkančius kliento poreikius, bet ir bendradarbiaujant atrasti kuo daugiau naujų sprendimų. Tinkamai sukurtas aliuminio profilis gali sutrumpinti gaminio gamybos procesą, supaprastinti jo surinkimą, pagerinti funkcionalumą, sukurti išskirtinį dizainą. Naudojant ekstruzijos technologiją, aliuminis paverčiamas patrauklia medžiaga įvairių sričių specialistams. Šis gamybos metodas leidžia sukurti unikalias konstrukcijas, kada viena operacija yra numatomi beveik visi būsimos detalės funkciniai elementai – ertmės varžtams tvirtinti, kanalai tarpinėms, dangtelių tvirtinimo vietos ir kt. Kelios papildomos mechaninės operacijos – ir gaunam detalę, kuri galės būti montuojama į gaminį ar konstrukciją. Turite daugiau reikalavimų? Pasiūlys įvairius paviršiaus dengimo ir apdirbimo būdus. Planuojate gamybos procesą, norite greito, patogaus ir nepriekaištingo rezultato? Rinkitės aliuminį.

Didelis aliuminio profilių apdirbimo būdų pasirinkimas

„Sapa“ atlieka daug aliuminio profilių apdirbimo operacijų: profilių paviršiaus padengimas, mechaninis profilių paviršiaus apdirbimas, mecha ninis profilių apdirbimas, hidroformavimas, lenkimas, virinimas ir t. t. Paviršiaus padengimas aliuminio profiliams suteikia pridėtinės vertės – funkcionalumo ir estetiškumo. „Sapa“ siūlo įvairių paviršiaus padengimo technologijų – anodavimą, dažymą milteliniu būdu, mechaninį paviršiaus apdirbimą ir kt.

Anoduotas aliuminio paviršius įgauna apsauginę aliuminio oksido dangą, kuri saugo metalo paviršių nuo mechaninių pažeidimų, abrazyvinių medžiagų poveikio. Anoduotam paviršiui galima suteikti iki 10 skirtingų atspalvių: nuo šviesaus sidabro iki juodo. Svarbu pažymėti, kad galima skirtingo storio oksido danga – nuo 5 iki 25 mikrometrų storio. Vidaus sąlygomis paprastai naudojami aliuminio profiliai, kurie padengti 10 mikrometrų oksido danga, lauko sąlygomis – 25 mikrometrų danga.

Aliuminio profiliai gali būti dažomi pageidaujamomis spalvomis. Pagrindinis ir kokybiškiausias dažymo būdas – miltelinis. Dažyti paviršiai yra atsparūs korozijai ir aplinkos poveikiui, smūgiams. Profilių dažymo būdas – „Decoral“ suteikia paviršiui dekoratyvų raštą. Pirmiausia paviršius apipurškiamas specialiais dažais, vėliau raštas perkeliamas ant profilio. Raštas, kuris bus naudojamas profiliui dažyti, gali būti sukurtas kliento arba galima rinktis iš „Sapos“ pateikiamų pavyzdžių (mediena, akmuo, marmuras ir t. t.).
Išskirtinis paviršiaus padengimo būdas – profilio padengimas natūralaus medžio lukštu. Taip gaunamas „medinis“ profilis, turintis visų aliuminio ypatybių. Natūralų medžio lukštą galima rinktis iš daugybės pavyzdžių: ąžuolo, uosio, buko ir kt.

Mechaninis paviršiaus apdirbimas – tai aliuminio profilių apdirbimas šepečiais, galtavimo abrazyvais ar laisvaisiais abrazyvo kristalais. Šis paviršiaus apdirbimo metodas suteikia paviršiui norimą tekstūrą arba panaikina ant profilio likusias ekstrūzijos proceso žymes, kada profilio paviršiui keliami ypatingi reikalavimai (buitinės elektronikos prietaisai, baldai ir t. t.). Aliuminio profilių paviršiaus apdirbimo galimybės ir metodai leidžia visiškai patenkinti kliento keliamus reikalavimus ar įgyvendinti netikėčiausią idėją.

Mechaninis aliuminio profilių apdirbimas

Aliuminio profiliams mechaniškai apdirbti reikia specialių technologijų, įrenginių ir žinių. „Sapa“, sukaupusi didelę patirtį gaminant aliuminio profilius, apdirbant profilių paviršius, daug dėmesio skiria ir mechaniniam aliuminio profilių apdirbimui. Kadangi aliuminio profilių panaudojama įvairiose srityse vis daugiau, mechaninio apdirbimo poreikis taip pat didėja. „Sapa“, kaip didžiausias aliuminio profilių gamintojas, gali pasiūlyti ir labai gausų aliuminio profilių mechaninio apdirbimo operacijų asortimentą: tai įvairių ilgių profilių pjovimas, frezavimas, štampavimas, poliravimas, lenkimas, suvirinimas.
„Sapa“ – mechaninio aliuminio profilių apdirbimo gamykla Kaune, turinti šiuolaikinių įrenginių ir technologijų, gali pasiūlyti ne vieną mechaninio apdirbimo operaciją. Galima būtų išskirti:

● programines frezavimo stakles, kuriomis galima apdirbti nuo mažų sudėtingų detalių iki ilgų profilių (6000 mm ilgio);

● programines pjaustymo stakles, kuriomis galima įvairiai supjaustyti profilius, nors ir labai didelius kiekius per trumpą laiką (dirbant paprastomis pjaustymo staklėmis tai užtruktų 50 kartų ilgiau);

● galtavimo mašinos, leidžiančios labai greitai ir kokybiškai nuvalyti aštrias briaunas nuo mažų detalių;

● poliravimo stakles, suteikiančias detalėms ypač blizgantį veidrodinį paviršių;

● plovimo mašinas, užtikrinančias detalių pateikimą užsakovui be drožlių, alyvos ar emulsijos likučių (tai ypač svarbu elektronikos pramonėje);

● programines matavimo mašinas, galinčias automatiškai matuoti sudėtingos geometrijos detales.

Čia gali būti apdirbami profiliai, kuriems pateikiami specialūs ilgio, paviršiaus kokybės ir išvaizdos reikalavimai. Kompetentingi specialistai gali padėti priimti (surasti) optimalius sprendimus, kaip aliuminio profilį paversti svarbia detale jūsų gaminiui ar projektui. Užsakovui taip pat galime pasiūlyti galutinai surinktas ir supakuotas detales transportuoti ar netgi galutinį gaminį. Tai gali būti baldų konstrukcija (kėdės korpusas), lankstai, dėžutės elektronikai ir daug kitų įvairių gaminių. Siūlome keletą sprendimų, kaip galima pritaikyti nestandartinius aliuminio profilius ir įgyvendinti savo idėjas.

Ką būtina žinoti statant iš akytojo betono blokelių

Ką būtina žinoti statant iš akytojo betono blokelių

Drėgmė į statybines konstrukcijas patenka tiek pastato statybos, tiek jo eksploatavimo metu. Tam tikras drėgmės kiekis (akytajame betone iki 30–35 %) išlieka statybinėje medžiagoje net po gamybos proceso (technologinė drėgmė). Dėl šios...


Namų sienų konstrukcijos

Namų sienų konstrukcijos

Namų sienų konstrukcijos: vienasluoksnės, dvisluoksnės, trisluoksnės mūro sienos. Silikatiniai blokai ir jų panaudojimo sritys. Padidėjus statybinių medžiagų įvairovei, Lietuvos gyventojai turi platesnį prekių pasirinkimą būsto statybai. Nutarus...


„Ruukki® emotion“ – naujoji fasado sistema suteikia fasadams naujų dimensijų

„Ruukki® emotion“ – naujoji fasado sistema suteikia fasadams naujų dimensijų

„Ruukki" plečia fasado gaminių asortimentą pristatydama „Ruukki emotion" sistemą. Sistema sudaryta iš perforuotos fasado apdailos, tvirtinimo elementų ir integruotos foninio apšvietimo sistemos. „Ruukki emotion"...


Pamatų tipai

Pamatų tipai

Numačius statyti sunkų namą, pamatai turėtų būti gelžbetonininiai, o padas turėtų būtų žemiau peršalimo lygio. Šitokia konstrukcija galės užtikrinti pastato stabilumą, tolygiai paskirstys apkrovą, deformavimasis vyks simetriškai. Čia...


Sienų tipai: vienasluoksnės, dvisluoksnės, trisluoksnės. Ar būtinas oro tarpas?

Sienų tipai: vienasluoksnės, dvisluoksnės, trisluoksnės. Ar būtinas oro tarpas?

Statant sieną iš mūro blokų, mineralinės vatos ir klinkerio plytų oro tarpas yra būtinas. Jis reikalingas tam, kad drėgmė atsiradusi sienos konstrukcijoje, iš vidaus patalpų ir patekusi į oro tarpą lengvai pasišalintu.


FIBO pertvariniai blokeliai - greitas, tikslus ir patogus montavimas

FIBO pertvariniai blokeliai - greitas, tikslus ir patogus montavimas

UAB „Saint-Gobain statybos gaminiai" nuolat kuria ir gamina inovatyvius produktus. Norime Jums pristatyti naujausią bendrovės gaminį - FIBO pertvarų blokelius. Blokelių forma sukurta taip, kad visą konstrukciją labai greitai ir be vargo...


Šiuolaikinės medžiagos namo pamatui ir fasadui

Šiuolaikinės medžiagos namo pamatui ir fasadui

Atlikti eksploatuojamų pastatų stebėjimai rodo, kad daugiausia problemų kyla pamatuose, žemėje įgilintose konstrukcijose – tam įtakos turi susidariusi drėgmė grunte. Todėl ir kalbame apie pamatų apšiltinimą, nuo drėgmės poveikio, taip pat...


Akmenų siena

Akmenų siena

Gyvenamųjų pastatų sienas iš akmens mūsų klimato sąlygomis daryti nepatartina. Jos šaltos, praleidžia šilumą, tačiau, jei vis dėlto pasiryžtama, priminsime, kad akmenų sienos turi būti storos, apie 0,90 m storumo. Ten, kur laukuose daug akmenų,...


Paladija, UAB
Paladija, UAB

Išskirtinės sienų išorės ir vidaus apdailos fibrocementinės plokštės, dailylentės
+370 68 500786

Termoblokeliai, UAB
Termoblokeliai, UAB

Termoblokeliai šiltam, sandariam ir tvirtam namui U 0,09 W/m² K; R=11,1 m²·K/W

Tel. +370 678 78930

Eternit Baltic, UAB
Eternit Baltic, UAB

Stogų dangos, medžiagos - prekyba. Statybinės medžiagos - prekyba.

Lukra, UAB
Lukra, UAB

"MARMOROC" ventiliuojamo fasado apdaila.

Serfas, UAB
Serfas, UAB

Didmeninė prekyba statybinėmis medžiagomis, mažmeninė prekyba statybinėmis medžiagomis.

Karkasa, UAB
Karkasa, UAB

Karkasinių namų projektavimas ir statyba iki rakto.

Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus BETOMAX atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB
TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB

Termoizoliacinės apdailos plokštės KL klinkerio plytelės 245x65 mm pagrindu. Šiltinimas putų poliuretanu bei technine izoliacija putų poliuretanu. Rąstinių namų statyba.

Tvirtinimo centras, UAB
Tvirtinimo centras, UAB

Mūsų sprendimai bei šilumos izoliacinės medžiagos padeda pasiekti geriausių rezultatų bei naudos.

Ukmergės gelžbetonis, AB
Ukmergės gelžbetonis, AB

Statybinių, izoliacinių medžiagų gamyba. Prekyba putų polistirenu, betonu ir gelžbetonio gaminiais. Betono, gelžbetonio gaminiai - gamyba.

PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.