Liepos 16d. Ketvirtadienis

Jūsų namuose – stilingai bėgantis laikas

Peržiūrų skaičius: 73728
Jūsų namuose – stilingai bėgantis laikas

Net ir parėjus į namus neįmanoma atsiriboti nuo laiko tėkmės. Vos įžengus į prieškambarį akys nevalingai nukrypsta į laikrodį, šeimininkaujant jis parodo, ar jau kviesti namiškius prie stalo, miegamajame šis laiko skaičiuotojas praneša, kad prasideda dar viena diena. Tačiau laikrodis – ne tik praktiškas daiktas, bet ir būtina stiliaus bei namų interjero detalė.

Orūs laikrodžiai

Iš interjero laikrodžių oriausi yra pastatomi ant grindų. Tokio stiliaus laikrodžiai pradėti gaminti XVI amžiuje Anglijoje. Tai buvo būtinas daiktas, pabrėžiantis pilies savininko socialinę padėtį ir giminės senumą.

Dabartiniais laikais pastatomi ant grindų laikrodžiai – labai madingi, tampa tarsi šeimos relikvija. Tokie laikrodžiai yra masyvūs, todėl jiems reikia daugiau vietos, ir gyvenantieji ankštame bute prieš jį įsigydami turi gerai apgalvoti, kur jis stovės. Juolab kad pastatomiems ant grindų laikrodžiams būtina erdvė.

Šie laikrodžiai – egoistai, jie negali pakęsti arti savęs bet kokio baldo. Interjero dizaineriai nepritaria idėjai pastatomą ant grindų laikrodį įkišti į kampą ar priglausti prie pat sienos. Geriausias variantas – kai laikrodis pastatomas išilgai sienos, arčiau jos vidurio.

Pastatomi laikrodžiai tinka erdviuose namuose, kuriuose vyrauja bet koks istorinis stilius. Pagal jį pasirenkama laikrodžio forma ir korpuso apdaila. Renesanso stiliui būdingi bokšto formos ar primenantys pastatus laikrodžiai. Rokoko stiliaus laikrodžių korpusas dažniausia pagamintas iš paauksuotos bronzos, papuoštas gėlių girliandomis ar įmantriais ornamentais.

Tie, kurie nebijo permainų, kuriems patinka griežtas ir lakoniškas stilius, gali pasirinkti laikrodį, turintį organinio stiklo ar kalnų krištolo korpusą – bus aiškiai matyti sudėtingo mechanizmo darbas. Toks pastatomas ant grindų laikrodis tiks klasikinio stiliaus baldais apstatytame bute.

Tarsi meno kūriniai

Laikrodžių – pastatomų ir pakabinamų – dabar yra pačių įvairiausių dydžių, formų ir spalvų. Juos galima įkomponuoti į kokį nors praktiškai pritaikomą daiktą, įmontuoti į medį, stiklą, porcelianą ar į kokią nors kitą medžiagą. Taigi kiekvienas gali pasirinkti pagal savo skonį ir interjerą.

Jei laikrodis perkamas visų pirma kaip dekoratyvinis interjero elementas, verta atkreipti dėmesį į jo formą. Dizaineriai sugalvojo tarsi tekančias ar plaukiančias, simetriškas formas. Tokie laikrodžiai atrodo lyg siurrealistinės variacijos greitai bėgančio laiko tema. Tiesa, patį laiką pasitreniravus galima pasakyti maždaug penkių minučių tikslumu. Tokie laikrodžiai – meno kūriniai, jų išleidžiama nedaug, nes tai – rankų darbas. Kad ir koks laikrodis bus išsirinktas, jis turi atitikti patalpos stilistiką.

Sieninis laikrodis turi derėti prie sienų spalvos, tapetų rašto arba būti parinktas pagal kontrasto principą. Interjere, turinčiame aiškų ir vientisą stilių, geriau rinktis neutralų modelį. Laikrodžiai turi išskirtinį bruožą: nors jie yra interjere, būna šiek tiek svarbesni už jį, nes tampa pagrindiniu kambario akcentu.

Kuklūs ir praktiški

Kabinetiniai sieniniai laikrodžiai – kuklūs, nekrinta į akis, nes jų paskirtis – praktinė. Kas kita – staliniai laikrodžiai. Ant rašomojo stalo juos pasistato solidūs verslininkai, ant savo sekretero – veiklios moterys. Kabinetinių laikrodžių mechanizmas sudėtingesnis. Jie gali rodyti kelių miestų, esančių įvairiose pasaulio šalyse, laiką, gali suteikti kitokios informacijos: koks yra mėnuo, kokia diena, kokia kambario temperatūra.

Židininiai laikrodžiai statomi ant židinio lentynos. Modelis parenkamas pagal kambario stilių ir turi derėti su židinio puošyba. Jei židinio forma griežta – geriau rinktis klasikinio dizaino laikrodį. Prie jo galima priderinti žvakides arba vazeles. Svarbu, kad jos būtų vienodo stiliaus ir iš vienos medžiagos.

Vaikų kambariui tiks ryškios spalvos, nebrangios medžiagos ir mažojo amžių atitinkančio dizaino laikrodis. Jo korpusas gali vaizduoti pasakų ar filmų herojus, paukščius, žvėris, augalus, laivus. Skaičiai turi būti ryškūs.

Virtuvėje dažniausiai kabinamas plastikinis laikrodis, atsparus drėgmei ir temperatūros svyravimui. Jis parenkamas pagal patalpos stilių. Jei į baldą ar buities techniką yra įmontuotas laikrodis – kito virtuvėje gali ir nebūti.
Gamyklos cechai virto jaukiais namais

Gamyklos cechai virto jaukiais namais

Žmonės, sovietmečiu Lietuvos didmiesčiuose matę industrinių gamyklų statybas, anuomet, matyt, būtų sunkiai patikėję, kad vėliau čia bus įrengti modernūs ir šiuolaikiški būstai, primenantys turtingųjų apartamentus. Dabar neveikiančių gamyklų...


2018 metų interjero tendencijos

2018 metų interjero tendencijos

Naujieji metai dažnai tampa postūmiu kažką keisti ar atnaujinti. Pokyčius pradėti galite nuo namų. Naujo būsto įrengimas ar senojo būsto atnaujinimas dažnai remiasi ne tik iš anksto susikurta jaukių namų vizija, bet ir dizainerių patarimais bei...


Sėdėjimą prilygino rūkymui

Sėdėjimą prilygino rūkymui

Sėdėjimas kenkia, sėdimas darbas žaloja sveikatą, sėdėjimas blogiau už rūkymą… Pastaruoju metu panašius dalykus tenka išgirsti vis dažniau. Pasaulyje jau yra praktinių priemonių, kuriomis ilgas sėdimas darbas paverčiamas nežymiu judėjimu....


Plisse žaliuzės

Plisse žaliuzės

UAB "VILVILTĖ", sekdama karščiausias langų dekoravimo naujienas bei įvertindama paklausą žaliuzių rinkoje pristato naują gaminį – PLISSE žaliuzes.UAB "VILVILTĖ", sekdama karščiausias langų dekoravimo naujienas bei...


Kolekcija „Architectura” bet kokį sumanymą paverčia realybe

Kolekcija „Architectura” bet kokį sumanymą paverčia realybe

Minimalistinis kolekcijos „Architectura” gaminių dizainas, kurį sukurti įkvėpė pagrindinės geometrinės formos (apskritimas, elipsė ir stačiakampis), atveria neribotas interjero projektavimo galimybes. Ši kolekcija turi dar vieną didelį...


Kolekciją priglaus tik prijaukinta erdvė

Kolekciją priglaus tik prijaukinta erdvė

Kolekcionuoti nėra sunku – juk tai pomėgis. Daug kebliau įkurdinti kolekciją taip, kad ji puoštų interjerą. Be to, kolekcininkas savo lobiu nori ir pats grožėtis, ir padaryti įspūdį smalsiems svečiams. Surinktiems daiktams laikyti galima...


Kaip apšvietimu sukurti išskirtinę erdvę

Kaip apšvietimu sukurti išskirtinę erdvę

Kalbėdami apie neribotas apšvietimo galimybes, jau seniai nesiribojame vien nuobodžiais šviestuvų modeliais. Dabar apšvietimą naudojame originaliems interjero variantams, moderniems patalpų apšvietimo sprendimams, atitinkamiems kambarių ar patalpų...


Dirbtinės žaliosios sienelės

Dirbtinės žaliosios sienelės

Turbūt daugelis girdėjote ar matėte gyvąsias žaliąsias sieneles. Sutinkame – labai gražus dalykas. Tačiau, norint visą tą grožį išlaikyti, savaime suprantama, reikia nuolatinės priežiūros, kas yra papildomi kaštai. Po kurio laiko nuvytusius...


Plyteles1.lt
Plyteles1.lt

Esame keraminių ir akmens masės plytelių gamintojų atstovai Lietuvoje, todėl Jums galime pasiūlyti geriausias kainas mūsų rinkoje.

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Rimar Statyba, UAB

plyteles247.lt
plyteles247.lt

Akmens masės plytelės, keraminės plytelės laukui ir vidui

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Lanvita, UAB
Lanvita, UAB

UAB „LANVITA“ siūlo įtempiamų lubų projektavimą, profesionalias montavimo paslaugas, kvalifikuotą konsultaciją.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

Šviestuvų pasaulis LT, UAB
Šviestuvų pasaulis LT, UAB

Vidaus šviestuvai, lauko šviestuvai, LED produkcija

Dezo paslaugos, MB
Dezo paslaugos, MB

Kenkėjų kontrolės paslaugos namams ir verslui. Tel +37061085800

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.