Anza

Podiumai garso ir vaizdo aparatūrai

Podiumai garso ir vaizdo aparatūrai

Nuo naujų garso ir vaizdo grotuvų modelių neatsilieka ir jiems pritaikytų baldų, staliukų, padėklų, įvairaus dizaino lentynėlių modeliai. Specialistai tokius baldus pataria rinktis atsižvelgiant į aparatūros dydį ir patalpos interjerą.

Įsigijus paprastą televizorių ar vaizdo grotuvą rasti tinkamą staliuką nebus sunku. Paprastų staliukų pasirinkimas iš tiesų labai gausus. Tačiau vis daugiau žmonių namuose naudojasi profesionalams skirta vaizdo ir garso aparatūra, kuriai reikalingi specialūs baldai.

Pataria nepamiršti praktiškumo

Šiuo metu galima įsigyti įvairių rūšių ir dizaino staliukų ar lentynėlių. Tokie baldai dažniausiai gaminami iš natūralios medienos arba medžio drožlių plokščių, stiklo bei metalo, būna aukšti ir žemi, tvirtinami prie sienų arba pastatomi ant grindų. Žodžiu, kiekvienam pagal skonį ir piniginės storį.
Pasak specialistų, garso ir vaizdo aparatūrai skirtuose balduose turėtų būti vieta televizoriui, vaizdo grotuvui, stiprintuvui ir jo priedams bei vieta garsiakalbiams ir kompaktiniams arba DVD diskams.
Televizorių galima statyti dvejopai – ant staliuko ar lentynėlės arba į spintelę, kuri dažniausiai komplektuojama su durimis arba be jų. Yra ir kitokių variantų, tačiau staliukai ir spintelės, anot specialistų, pats populiariausias ir, ko gero, praktiškiausias sprendimas.
Visgi atkreipiamas dėmesys į tai, kad racionaliausia televizorių statyti ant lentynėlės arba specialaus padėklo.
Mat įjungto televizoriaus korpusas daugiau ar mažiau kaista, todėl reikia bent minimalaus vėdinimo. Kitaip tariant, jeigu televizorius stovės spintelėje, jo korpusas įkais greičiau negu pritvirtinto prie lentynėlės. Kita vertus, laikyti televizorių uždaroje spintelėje irgi gerai – taip prietaisas mažiau apdulka.
Stiprintuvui ir jo priedams baldų gamintojai siūlo specialias lentynėles, kurių taip pat yra kelių rūšių. Šiuo metu populiariausios dviejų ar trijų skyrių lentynėlės su viena ar keliomis kojelėmis. Tokių lentynėlių skyreliuose telpa ne tik garso stiprintuvas, bet ir radijo imtuvas, DVD grotuvas bei kitos dalys. Be to, brangesnės ir tarsi kokybiškesnės lentynėlės išsiskiria stilingu dizainu.

Turi išlaikyti apkrovą

Stiklo ir metalo konstrukcijų lentynėlės būna gražios, kokybiškos arba ir gražios, ir kokybiškos. Svarbiausia, kad jos būtų tvirtos ir atlaikytų gana dideles apkrovas. Mat profesionalams skirtos garso ir vaizdo aparatūros komplektas sveria ne mažiau kaip 20–30 kg, o kai kuriais atvejais – ir 100 kg.
Labai svarbu, kad televizoriaus staliuko arba lentynėlių kojelių „pėdos“ būtų atsparios slydimui. Be to, baldai privalo būti atsparūs garso keliamai vibracijai. Tam brangesnių baldų kojelės, tiksliau jų „pėdos“, gaminamos iš gumos arba su specialiais dygliukais.
Žinoma, galima įsigyti baldus ant ratukų, kad prireikus būtų patogu ir saugu juos perstumti iš vienos vietos į kitą. Tačiau vežiojamus staliukus specialistai pataria rinktis atidžiai. Garso ir vaizdo aparatūra turi stovėti ant tvirto ir stabilaus pagrindo. Renkantis stalą su ratukais patartina iš anksto pasidomėti, ar ratukai turi specialius fiksatorius. Jeigu fiksatorių nėra, televizorius stovės nestabiliai, o tai, suprantama, kelia pavojų.

Svarbu ir estetika

Buities prietaisams skirti baldai gaminami iš įvairių medžiagų, bet dažniausiai – iš metalo, stiklo, medienos masyvo bei medienos drožlių plokščių. Iš kokių medžiagų pagamintus baldus rinktis geriausia, priklauso nuo aparatūros svorio. Jeigu vaizdo ir garso prietaisų komplektas sveria 20–30 kg, tiks iš bet kokių medžiagų pagaminti baldai. Tačiau jei aparatūra sunkesnė, teks ieškoti staliuko ar lentynėlių, pagamintų iš tvirtų medžiagų. Tokiu atveju geriausia rinktis baldus, kurių karkasas pagamintas iš metalo arba medienos masyvo.
Baldai atlieka ne tik praktinę, bet ir estetinę funkciją. Tad buities prietaisų baldai turi būti gražūs ir derėti prie interjero.
Specialistų teigimu, klasikinio stiliaus interjere patraukliai atrodys baldai, pagaminti iš medienos masyvo arba medienos drožlių plokščių. Modernaus stiliaus patalpose bene gražiausiai atrodys baldai, pagaminti iš stiklo arba metalo.
Buities prietaisų baldų kainos taip pat ne vienodos. Paprastą dviejų ar trijų skyrių televizoriaus staliuką galima įsigyti ir už 70, ir už 700, ir už kelis tūkstančius litų. Daugeliu atvejų kainos priklauso nuo medžiagų, dizaino ir gamintojo vardo.

Audejo baldu centras

Kiti temos straipsniai

Svetainės baldai

Kokius baldus rinktis svetainėje?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Darbo kėdės

Darbo kėdės pasirinkimas

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Virtuvės kriauklės

Virtuvės kriauklė. Ką montuoti?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu