Tikkuurila

Komfortas vonios kambaryje

Komfortas vonios kambaryje

Įrengiant sanitarinę namo ar buto zoną – tualeto patalpas ar vonios kambarį – galimi įvairiausi inžineriniai sprendimai. Daug kas priklauso nuo šių patalpų formos, matmenų, aukšto, pasirinkto apdailos būdo. Tačiau ne mažiau svarbu tinkamai pasirinkti ir šiai patalpai būtinus santechnikos įrenginius. Norėtume pristatyti siaurą, tačiau svarbią sritį – sanitarinių patalpų įrengimą naudojant potinkinius modulius ir su šia technologija susijusius apdailos sprendimus.

Kokybiška apdaila lemia komfortą

Ruošiantis įrengti šiuolaikinį vonios kambarį dažnai susiduriama su išplanavimo, vietos trūkumo, ergonominio įrangos išdėstymo problema. Todėl dažnai reikia ieškoti kuo racionalesnių sprendimų. Daugelis santechnika prekiaujančių firmų atstovų Lietuvoje gali pasiūlyti puikų vonios kambario santechnikos įrangos montavimo būdą – sieninių potinkinių modulių konstrukcijų sistemą. Sienoje gali būti montuojami klozetai, bidė, praustuvai. Prieš tai įrengiamas specialus metalinis rėmas, komplektuojamas su santechnikos įranga. Parduotuvėse galima rasti į lengvas konstrukcijas integruojamų tualeto potinkinių rėmų klozetui, praustuvui, bidė, dušui ir toskios pat paskirties įrenginių, skirtų apmūryti.

Kokie pagrindiniai šių inžinerinių konstrukcijų privalumai? Pirmiausia, mūro sienai ir gipso kartono pertvaroms skirti potinkiniai moduliai leidžia sutaupyti nemažai vietos, paslėpti vamzdynus. Potinkiniai moduliai gali būti montuojami ties kampu. Iš jų galima formuoti apdailos sieneles tiesiog kambario viduryje. Įrengus pakabinamąjį klozetą ar pisuarą gerokai paprasčiau tvarkyti tualeto kambarį. Kaip sakė santechnikos įrangos gamintojos Viega GmbH atstovas Lietuvoje Ramūnas Kašėta, potinkiniai moduliai – tai standartiniai gaminiai, kuriuos nesunku montuoti ar atnaujinti. Ant šiuo metu gaminamų potinkinių modulių montuojama įvairių gamintojų keraminė įranga, nes tarp tvirtinamųjų varžtų išlaikomas arba skandinaviško standarto (23 cm), arba vokiško standarto (18 cm) atstumas. Kaip ir įprasta įranga, potinkiniai moduliai veikia dviem režimais – galima nuleisti 3 litrus arba 9/6 litro vandens.

Taip pat gaminami 3,5 ir 2 litrų režimu veikiantys moduliai, tačiau jie komplektuojami su specialiąja keramine įranga. Įrenginių montavimas Potinkiniai moduliai – tai sudėtingi santechnikos įrengimai. Norint juos teisingai sumontuoti reikia specifinių žinių. Todėl prieš perkant ir montuojant šiuos gaminius verta pasikonsultuoti su kvalifikuotais santechnikais arba gamintojų atstovais Lietuvoje. Tualetų keraminę įranga paprastai galima kabinti 42 cm aukštyje nuo grindų, tačiau plastikinis vamzdynas modulio viduje yra individualiai reguliuojamas, todėl aukštį galima reguliuoti. Svarbiausia potinkinių modulių dalis yra plastikinis bakelis. Jame sumontuota vandens pripildymo ir nuleidimo įranga, kurią reguliuoti ir prižiūrėti galima nuėmus nuleidimo klavišą. Bakeliai būna surinkti – lieka tik uždėti klavišą. Potinkinius modulius, skirtus įmūryti sienoje, galima derinti tiek su pakabinamąja keramine įranga, tiek su pastatoma ant grindų. Esminių konstrukcijos skirtumų nėra, tačiau vienas tokių modulių privalumų yra tas, kad jų nereikia apmūryti iš priekio – jie slepiami po keraminių plytelių apdaila. Gerą garso izoliaciją užtikrina minkštas polistireno kevalas, į kurį įvilktas bakelis.

Norint teisingai sumontuoti potinkinius modulius apie šiuos gaminius verta pasikonsultuoti su kvalifikuotais santechnikais arba firmų gamintojų atstovais.

Potinkinių modulių apdaila

Potinkiniai moduliai – vis dėlto sudėtingi santechnikos įrengimai. Norint juos teisingai sumontuoti reikia specifinių žinių. Todėl prieš perkant šiuos gaminius verta pasikonsultuoti su kvalifikuotais santechnikais arba firmų gamintojų atstovais Lietuvoje. Kaip sakė bendrovės Knauf statybinių medžiagų atstovas Kastytis Vaseris, potinkinių modulių, dar vadinamų traversomis, montavimo technologija ir principai aprašyti techniniuose duomenų lapuose. Šių sistemų montavimas – gana plati tema. Skirtingai įrangai keliami kiti reikalavimai. Potinkiniai moduliai leidžia tiesti atvirus nuotekų tinklus, o pabaigus montavimo darbus vamzdynas slepiamas po apdailos sienelėmis. Sumontavus potinkinį modulį būtina pasirūpinti tinkamu jo garso izoliavimu. Vamzdynuose mažinti triukšmą galima keliais būdais, tačiau geriausia taikyti kompleksinius sprendimus. Gerą garso izoliaciją užtikrina polipropileno kevalas, esantis ant bakelio. Tačiau reikėtų naudoti ir kitas priemones.

Apdailos specialistai išskiria šias garso izoliavimo priemones:

  • vadinamųjų tyliųjų vamzdžių naudojimas;
  • technologiškai teisingas gipso kartono konstrukcijos įrengimas – konstrukcijos ertmė užpildoma statybine mineraline vata (jokiu būdu jos nesuspaudžiant), kaip apdailą reikia naudoti du sluoksnius plokščių (Knauf Aquapanel Indoor);
  • konstrukciją jungiant su kitomis statybinėmis konstrukcijomis (sienos, grindys, lubos) jos perimetru po profiliais naudoti specialų garso izoliacijos hermetiką Knauf Trennwandkitt, o ne įprastą lipnią sandarinamąją juostą Knauf Dichtungsband;
  • jei konstrukcijoje numatyti reviziniai liukai, jie turi būti specialūs, kokybiški, atitinkantys garso izoliacijai keliamus reikalavimus. Knauf siūlo nemažai revizinių liukų, kurie atitinka garso izoliacijos, apsaugos nuo gaisro, sandarumo ir kitus reikalavimus, jie, be to, pasižymi nepriekaištinga išvaizda. Deja, pastaruoju metu populiarūs skardiniai reviziniai liukai privalumais nepasižymi.

Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad tualeto patalpos drėgnesnės nei kitos, o potinkinių modulių zonose drėgmė gali būti pastovi ir net kauptis vandens garai, kurie ilgainiui įsigeria į konstrukciją ir ją pažeidžia. Todėl apdailos specialistai vietoj gipso kartono plokščių, kurias ilgainiui pažeidžia nuolatinė drėgmė, rekomenduoja rinktis drėgmei ir pelėsiui atsparias cementines plokštes Knauf Aquapanel Indoor.

Plokščių apvalkalas

Formuojant potinkinių modulių apdailą dažnai kyla klausimas, kokias plokštes rinktis. Kaip sakė K. Vaseris, tualeto kambaryje būtina dviguba plokščių apkala tuo atveju, kai įrengiama sunki galutinė apdaila, pavyzdžiui, klijuojamos keramikinės plytelės. Dviguba profilių konstrukcija montuojama tada, kai įrengiama instaliacinės pertvaros konstrukcija, t. y. kai pertvaros viduje slepiamas vandentiekio ar kanalizacijos vamzdynas. Formuojant apdailos sienelę arba ruošiant vietą potinkiniam moduliui (traversai) naudojami visų tipų metaliniai profiliai. Pačią plokščių konstrukciją leidžiama montuoti iš įprastų standartinių 0,6 mm storio skardos profilių (CW, UW, CD, UD), kurie, jei reikia, gali būti su papildoma apsauga nuo korozijos. Tačiau jei kalbame apie santechnikos prietaisus laikančią konstrukciją, rekomenduojame įsigyti patikimą gaminį – specialų metalinį karkasą.

Apdailos sienelių montavimas

Sanitarinėje patalpoje WC įrangos vietą galima numatyti patalpų viduryje formuojant apdailos sienelę. Aquapanel cementinių plokščių konstrukcijų apdailos sienelės montuojamos beveik taip pat, kaip ir gipskartonio konstrukcijos. Reikia žinoti tik, kad santechninės patalpos yra specifinės, t.y. pasižymi padidinta oro drėgme, todėl ne tik plokštės turi būti visiškai atsparios drėgmei ir pelėsiu, bet kiti sistemos komponentai. Aquapanel plokštės siūlės glaistomos ir armuojamos specialiu cementiniu glaistu, o prie karkaso jos tvirtinamos specialiais nerūdijamčiais savisriegiais.

Potinkinio modulio derinimas su apdailos konstrukcija

Kaip sakė R. Kašėta, montuojant potinkinio modulio tašką tualete ar vonios kambaryje būtina paisyti darbų eiliškumo – potinkinį modulį reikia sureguliuoti prieš įrengiant plokščių konstrukciją. Tačiau būtina pastebėti, kad plokščių konstrukcija ir potinkinis modulis (traversa) – dvi atskirai veikiančios konstrukcijos, esančios vienoje vietoje. Todėl jos turi būti montuojamos derinant veiksmus. Paprastai iš pradžių įrengiama plokščių konstrukcija, o tada į ją įmontuojamas potinkinis modulis.

Vandens nuleidimo klavišai

Potinkinių modulių vandens nuleidimo klavišus paprastai reikia pirkti arba užsakyti atskirai. Gamintojai siūlo įvairaus dizaino klavišus. Viešųjų tualetų patalpų moduliai komplektuojami su didesniais ir funkcionalesniais mygtukais, o privačiųjų – su mažesniais mygtukais, daugiau dėmesio skiriama dizainui, spalvai. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad tokio pat dizaino nuleidimo klavišai pritaikyti dvigubam vandens nuleidimui – pilnam arba taupiajam. Taip pat galima sureguliuoti nuleidžiamo vandens kiekį. Klavišai gali būti montuojami iš viršaus arba fasadinėje pusėje. Vandens nuleidimo klavišai gaminami iš aukštos kokybės plastiko, grūdinto stiklo, aliuminio, nerūdijančio plieno. Bendrovė Viega gali pasiūlyti išskirtinio dizaino klavišų, atrodančių lyg vientisa marmuro plokštė.

Mineralinių plokščių naudojimas tualeto kambaryje

Gerai žinome, kad tualeto ir vonios patalpas nuolat veikia drėgmė. Dėl to reikėtų ieškoti kuo modernesnių sprendimų, kurie, be to, sukurtų ir komfortišką aplinką. Drėgnų patalpų grindims galima naudoti mineralines (cementines) plokštes Knauf Aquapanel Cement Board Floor. Šis drėgmei atsparus gaminys tarnauja kaip puikus pagrindas hidroizoliacijai, plytelėms ir parketui klijuoti. Ši plokštė puikiai tinka ir grindinio šildymo sistemoms. Mineralinės plokštės sudėtyje visiškai nėra organinių medžiagų – medienos ar medžio pluošto, todėl ji atspari pelijimui.

Plokštės montuojamos vadinamuoju plaukiojančių grindų principu – guldomos ant apkrovas laikančio betoninio ar medinio pagrindo, o tarpusavyje tvirtinamos tik įlaidos srityje. Mineralinės plokštės storis – 22 mm. Plokštė su papildomu mineralinio pluošto sluoksniu Knauf Aquapanel Cement Board Floor MF naudojama tada, kai reikia pagerinti grindų konstrukcijos garso ir šilumos izoliacines savybes. Jos storis – 33 mm. Tais atvejais, kai jau įrengta medinė grindų konstrukcija (lentos, OSB plokštė ar pan.), galima naudoti renovacinę cemento plokštę AQUAPANEL® Cement Board Floor Tile Underlay. Ji tiesiogiai tvirtinama prie medinio pagrindo ir užtikrina puikų sukibimą su plytelių danga. Jos storis – 6 mm.

Kiti temos straipsniai

Dušo pasirinkimas

Dušo pasirinkimas: taisyklės

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Vonios kūrimas

Vonios kūrimas: 5 esminės taisyklės

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Vonios interjeras

Kaip sukurti jaukų vonios interjerą?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

granitinės plautuvės

Franke granitinės plautuvės

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

FRANKE granitinės plautuvės

Granitinės plautuvės FRANKE

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Kaip sukurti stilingą vonios kambarį?

Kaip sukurti stilingą vonios kambarį?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu