Ekoklima

Kokiose verslo ar pramonės srityse dažniausiai naudojami lazeriu išpjauti gaminiai?

Pjaustymas lazeriu

Pjovimas lazeriu tiek verslo, tiek pramonės srityse – ne naujiena. Vieniems tai verslas, kitiems – naudinga paslauga savo prekės ženklo ar įvaizdžio gerinimui. Nesumeluotume sakydami, jog pasaulyje egzistuoja labai daug įmonių besinaudojančių lazeriu savo kasdienėje darbo rutinoje. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie bene populiariausias sritis, kur medžiagų apdirbimas ir gamyba lazeriu užima didžiausią vietą.

Populiariausios pramonės ir verslo šakos

Tikra tiesa, kad daugiausiai lazerio privalumais naudojasi pramonėje, nes tokiose milžiniškose industrijose ypač svarbus gaminių kiekis. Pagal populiarumą būtų galima išskirti šias pramonės šakas:

  • Automobilių pramonėje daugiausiai gaminamos automobilių dalys ir detalės. Čia ypač pasitarnauja lazerio gebėjimas išpjauti smulkias dalis bei skyles, reikalingas automobilio surinkimui kartu su kitomis dalimis. Gaminant tokio tipo gaminius labai svarbu tikslumas ir greitis, todėl, kad dažniausiai reikia išpjauti tūkstančius detalių ir dalių.
  • Ūkio pramonė. Joje lazeris naudojamas kaip ir automobilių pramonėje – gaminti įvairius ūkio mašinų komponentus. Barstytuvai, važiuoklės dalys, grūdų kūlimo dalys, traktoriai ir kiti agregatai – visi jie gaminami naudojant lazeriu išpjautas dalis. Šis apdirbimas daugiausiai naudojamas dvimačių formų gamybai, tačiau vien jomis neapsiriboja.
  • Metalo pramonė. Šioje pramonėje lazerio dėka paruošiami gaminiai pardavimui, pavyzdžiui įvairių dydžių bei rūšių metalo lakštai, profiliai ar kitos dalys. Paruoštą metalą dažnai naudoja įmonės užsiimančios baldų ar jų komponentų gamyba. Prie metalo pramonės taip pat galėtume priskirti ir tuos verslus, kurie lazeriu naudojasi siekdami pagaminti vienetinius ar serijinius gaminius, skirtus tolimesniems gamybos procesams, pavyzdžiui baldams, apšvietimui, ar lauko bei vidaus erdvėms skirtiems sprendimams įgyvendinti.
Pjaustymas lazeriu
  • Karo pramonė. Karinėms reikmėms naudojami komponentai turi atitikti unikalias specifikacijas ir griežtus vyriausybės reikalavimus, nes yra naudojami ypač sudėtingomis aplinkybėmis. Pjovimas lazeriu užtikrina taip reikalingą tikslumą ir patikimumą, pasitarnauja gaminant įvairius komponentus visose kariuomenės šakose. 
  • Statybų pramonė. Čia lazeris taip pat padėjo pasiekti didesnės pažangos reikalingų metalinių ar medinių konstrukcijų gamyboje. Su įrenginio pagalba statybų sektorius gali pasiūlyti greitesnius bei kokybiškesnius sprendimus tiek mūrinių, tiek karkasinių ar kitokio tipo pastatų augime.
  • Mados industrija taip pat verta atskiro paminėjimo. Tekstilės apdirbime naudojamo lazerio dėka daugybė verslų gali patenkinti įvairaus dydžio mados rinkas ir tuo pačiu pasiūlyti konkurencingesnes kainas savo klientams.

Kalbant konkrečiai apie verslą – pjovimas lazeriu yra puikiai išnaudojamas daugybėje sferų. Jau ir šiandien rinkoje apstu lazeriu besinaudojančių metalinių baldų gamintojų bei ypač daug įvairiausių detalių tiekiančių įmonių, pavyzdžiui, aeronautikos, astronautikos bei medicinos srityse. Prie verslo nišų verta paminėti ir  reklamos gamybą. Įvairūs logotipai, šviečiančios ar kitokios nestandartinio dydžio iškabos, skaičiai, reklaminiai stendai, reprezentacinė bei kita produkcija, pagaminama kur kas greičiau ir tiksliau. Būtent dėl lazerio spartos ir tikslumo, įvairių verslų atstovai savo paslaugas gali suteikti gerokai didesniam klientų skaičiui, o kokybė, priklausomai nuo padidėjusio gaminių skaičiaus, nenukenčia.

Pjaustymas lazeriu

Įvairūs lazeriai – skirtingų medžiagų apdirbimas

Nuostabu yra tai, kad pjovimo lazerių įvairovė suteikia galimybę apdirbti skirtingas medžiagas, todėl būtų nelengva apskaičiuoti šiandien juo besinaudojančių pramonės ar verslo šakų tikruosius mastus. 

Apdirbti lazeriu galima šias medžiagas:

  1. Metalai, tokie kaip nerūdijantis plienas, žalvaris, aliuminis ir varis.
  2. Plastikas – akrilas, polikarbonatas, PET ir PVC.
  3. Medis: fanera, MDF ir medžio masyvas.
  4. Audiniai: medvilnė, šilkas ir kitos sintetinės medžiagos
  5. Popierius įskaitant vizitines korteles, kartono ir kitus gaminius.
  6. Stiklas: grūdintas, laminuotas ir kt.
  7. Keramika apimanti plyteles, indus bei kitokius gaminius
  8. Putplastis (poliuretano ir EPS)
  9. Oda: batai, rankinės, kuprinės ir rūbai
  10. Akmuo: granitas, marmuras bei kiti sintetiniai ir natūralūs akmenys.

Būtina paminėti, kad šių visų medžiagų nepavyks apdirbti vienu lazeriu. Dažniausiai šie įrenginiai turi skirtingus galios generavimo šaltinius, kurie sukuria skirtingą pjovimui reikalingos jėgos procentą. Faktas, jog tankesnėms ir storesnėms medžiagoms, tokioms kaip metalas, reikės gerokai daugiau energijos nei, pavyzdžiui, popieriui ar medžiui.

Pjaustymas lazeriu

Galime pasidžiaugti, kad vis tobulėjančių technologijų dėka tiek pramonės šakų, tiek verslo atstovai gali rinkai pasiūlyti kokybiškus produktus dideliais kiekiais, taip rinkoje sukurdami konkurencingą kainą bei galimybę pačiam pirkėjui rinktis jo reikalavimus atitinkančius gaminius.

Sinc

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu