Franke

Elektrinių įrankių gidas: kuo akumuliatoriniai įrankiai pranašesni ir kaip padeda sutaupyti?

Akumuliatoriniai įrankiai

Nuo plaktuko, atsuktuvo ir replių iki skirtingų rūšių grąžtų bei suktuvų – kiekvieno meistro įrankių dėžėje galima sutikti pačius įvairiausius įrankius. Nors namų remonto ar kiti statybos darbai neįsivaizduojami be elektrinių įrankių, savo patvarumu ir funkcionalumu gali nustebinti ir šiuolaikiški akumuliatoriniai įrankiai, rašoma „Lidl“ pranešime žiniasklaidai.

Akumuliatoriniai įrankiai: kuo jie tokie patrauklūs?

Ko gero, daugelis meistrų negalėtų vienareikšmiškai pasakyti, kurie įrankiai – elektriniai ar akumuliatoriniai – yra mėgstamiausi, nes kiekvienas jų turi savų pliusų ir minusų. Vis dėlto, didelė įkraunamų elektrinių įrenginių pasiūla išduoda, kad pirkėjai juos vertina.

Jei anksčiau elektriniai įrankiai turėjo pranašumą dėl didelio galingumo, naujos kartos akumuliatoriniai įrankiai taip pat gali pasigirti savo galia. Be to, jie – kur kas manevringesni: akumuliatoriniams prietaisams nereikia laidų ir pastovaus maitinimo šaltinio, yra kompaktiškesni ir patogesni netikėtose situacijose.

Ekspertai išskiria ir dar vieną akumuliatorinių įrankių privalumą – jie neturi laidų, kuriais teka nuolatinė elektros srovė, todėl yra saugesni. Kitaip tariant, nėra rizikos, kad remonto darbus atliekantis žmogus užklius už laidų ar, esant pažeistam laidui, nukentės nuo elektros srovės.

Svarbiausia – galia

Akumuliatoriniai gręžtuvai ir suktuvai – vieni dažnesnių įrankių lietuvių namuose, o svarbiausias jų atributas – galia. Ji svyruoja 10–20 voltų diapazone. Mažiausios galios įrankiai yra nedideli, bet patogūs ir tinkami smulkiems buities darbams, pavyzdžiui, surinkti baldus.

Rimtesniems statybos darbams patariama rinktis didesnės galios įrankius, su kuriais pavyks ir skylę sienoje išgręžti, ir tvirtesnį varžtą prisukti. Patys galingiausi įrankiai gali turėti smūginę funkciją, kuri pravers, įveikiant net ir storas namų sienas.

Pirkinių krepšyje greta duonos – ir akumuliatoriniai įrankiai

Įvairių statybos ir remonto įrankių bei technikos įsigijama bent kartą ar iki trijų per metus – taip elgiasi daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų, rodo prekybos tinklo „Lidl“ užsakymu atliktos apklausos rezultatai. Apskritai, šios srities prekes perka 4 iš 5 respondentų.

„Kaip ir savaime suprantama, kad didžioji dalis žmonių statybos ir remonto įrankius perka šios srities prekybos tinkluose. Tačiau pastebime, kad nemažai gyventojų įrankius įsigyja ir įprastuose prekybos centruose, užsukę kasdienių prekių. Absoliuti dauguma ieško aukšto kainos ir kokybės santykio, o tai – viena išskirtinių privačių prekių ženklų prekių savybė“, – teigia „Lidl Lietuva“ rinkodaros departamento vadovė Kristina Mažeikytė.

Kokio akumuliatoriaus man reikia?

Kalbant apie energijos šaltinį, anksčiau kiekvienam akumuliatoriniam įrankiui reikėdavo atskiro akumuliatoriaus. Tačiau, kaip paaiškina „Lidl“ ekspertai, šiuolaikiniai akumuliatoriniai įrankiai gali veikti su vienu ir tuo pačiu akumuliatoriumi. Žinoma, skirtingų prekių ženklų įrankiams reikia skirtingų akumuliatorių, tačiau naudojant vieno kurio gamintojo suktuvą, elektrinį pjūklą ar kitus akumuliatorinius įrankius, jiems pakanka vos vieno akumuliatoriaus, todėl tai padeda sutaupyti. Antrą akumuliatorių rekomenduojama įsigyti tik tuomet, jei su turimais įrankiais dirbama daug ir intensyviai.

Kaip nurodo „Lidl“ ekspertai, akumuliatoriaus patvarumas priklauso nuo ampervalandžių: kuo jų daugiau, tuo ilgiau galima su tuo įrankiu darbuotis. Jei įprastiems namų remonto darbams gali pakakti 2 ar 4 ampervalandžių talpos akumuliatoriaus, rimtesniems projektams geriau rinktis galingesnį, pavyzdžiui, 8 ampervalandžių talpos akumuliatorių.

Akumuliatoriai išlieka maksimaliai darbingi, jei kartą per porą savaičių jie yra visiškai įkraunami, o po to iškraunami. Taip pat patariama neleisti akumuliatoriams ilgesnį laiką stovėti be darbo – reikėtų jais pasinaudoti bent kartą per dvi savaites.

Kaip ir bet kuriuos kitus įrankius, akumuliatorinius įnagius visada reikia laikyti sausoje aplinkoje. Drėgnoje ir purvinoje vietoje laikomi prietaisai gali sugesti, suprastėti elektrinių komponentų kokybė, rūdyti detalės.

Sinc

REKOMENDUOJAME

Kampinis šlifuoklis. Kaip pasirinkti?

Kaip pasirinkti kampinį šlifuoklį?

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Frontaliniai krautuvai

Kaip veikia frontaliniai krautuvai?

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Teleskopiniai krautuvai

Apie teleskopinius krautuvus

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”