Anza

2023-ųjų interjero spalvų tendencijos “Tikkurila”

Tikkurila

2023 metų namų interjere vyrauja individualus stilius: minkštos formos, blausios spalvos, asmeninės kolekcijos, vintažinių ir naujų baldų dermė. Helsinkyje gyvenanti interjero dizainerė Laura Ratia yra įkūrusi įmonę „Ratia Stories“, kuriančią gyvenamųjų ir viešųjų erdvių interjero dizainą. Paprašėme, kad Ratia pristatytų 2023-ųjų interjero tendencijas.„Projektuodama interjerą kiekvieną projektą laikau unikaliu. Mano aistra – kurti namus, kuriuose žmonės atsipalaiduoja ir gerai jaučiasi. Žengti koja kojon su tendencijomis – tai žengti koja kojon su žmonėmis.“ Ratia pabrėžia, jog svarbu nepamiršti, kad dabartinės interjero dizaino tendencijos atspindi tai, kas šiuo metu vyksta visame pasaulyje. Klimato kaita verčia mus mąstyti ekologiškai, o pandemija padidino namų svarbą. Turėdama visa tai omenyje Ratia pristato 2023 m. interjero dizaino tendencijas.

Tikkurila

Natūralios formos ir medžiagos

2023 metais interjere vyraus pupelės formos sofos ir apvalūs kilimėliai. Dar daugiau matysime švelnių bei natūralių formų, taip pat natūralių medžiagų, pvz.: vilnos, lino, akmens. Šiemet į interjerą sugrįš mediena, ypač populiari bus pušis. Natūralios formos bus būdingos ir architektūrai, pavyzdžiui, suapvalinti sienų kampai ir durų angos.

Žaidimas plokštumomis

Šiais metais ypač madinga drąsiai žaisti plokštumomis. Ratia skatina išryškinti plokštumas, į kurias dažniausiai nekreipiame dėmesio. Pavyzdžiui, nudažę lubas ar duris kita spalva sukursite kambaryje kitokią atmosferą. Interjerą taip pat galima atnaujinti spalvomis vizualiai padalijus sieną į kelias dalis. Pavyzdžiui, pusę sienos galite nudažyti spalva „Forget me not“ (H353) 

Tikkurila

Lėtas interjero kūrimas iš naudotų daiktų

Šiuo metu kaip niekad aktualu integruoti į interjerą vintažinius ir naudotus daiktus. Derindami kruopščiai atrinktus naudotus ir naujus šiuolaikiškus baldus bei dekoro elementus sukursite nuostabiai savitą namų interjerą. Ši tendencija reikalauja apsišarvuoti kantrybe – neskubant ieškoti tinkamų, ilgai Jums tarnausiančių baldų.

Ryškiaspalviai akcentai

Interjerą žaviai pagyvina ryškių spalvų detalės, pvz., nedidelis su aplinka kontrastuojantis daiktas. Šiuo metu madingi kilimai taip pat gali tapti ryškiaspalviais namų akcentais. Išbandykite ryškią mėlyną spalvą, pvz., „Ara“ (M354), arba gaivų gelsvą atspalvį, pvz., spalvą „Cocoa butter“ (F392).

Šiemet būkite žaismingi

Kuriant namų interjerą Ratia ragina keisti rimtumą žaismingumu. Užuot siekę sukurti tobulą aplinką, maišykite ir derinkite, eksperimentuokite ir žaiskite, kad Jūsų namai atspindėtų Jūsų asmenybę. Papuošę sienas mėgstamais meno kūriniais suteiksite interjerui tobulą baigiamąjį akcentą.

Tikkurila

Trumpa būsimų interjero tendencijų apžvalga

– Švari erdvė. Švara – tai ne tik tvarka, bet ir ramybė, nebūtinų daiktų atsisakymas, pakartotinis panaudojimas ir perdirbimas, taip pat sveikatą ir aplinką tausojanti mūsų naudojamų gaminių sudėtis.

– Kintanti erdvė. Namai tarnauja įvairiems tikslams ir turi transformuotis pagal mūsų poreikius, pvz., tapti darbui arba treniruotėms skirta erdve.

– Pojūčių stimuliavimas. Vis svarbesni namuose tampa pojūčius stimuliuojantys elementai. Pavyzdžiui, naudojama vis daugiau kvapiųjų žvakių, įvairių apšvietimo sprendimų, garso ir spalvų terapija.

– Atnaujinimas savo rankomis. Sunkėjant ekonominei situacijai, vis daugiau žmonių nori atnaujinti savo interjerą lengvai ir nebrangiai, t. y. savo rankomis, pavyzdžiui, perdažydami sienas ar baldus.

ŠaltinisWGSN Home Lifestyles 2025

Tikkurila

Kiti temos straipsniai

Tikkurila dažai

Dažų vaidmuo tvarioje statyboje

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

dažymo patarimai Vivacolor

Interjero dažymo patarimai

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu