Anza

Kaip iš pagrindų susitvarkyti savo namus po remonto?

Kaip iš pagrindų susitvarkyti savo namus po remonto?

Baigus remontuoti bet kurį kambarį ar net visus namus, be abejo, norisi iš karto džiaugtis bei mėgautis nauja namų išvaizda. Tačiau prieš tai, labai svarbu nepamiršti apsidairyti aplink. Dulkės, nuo remonto likusios šiukšlės ir netvarka tikrai neprideda grožio namams, netgi priešingai – gali tapti patalpa, kurioje visai nesinorės būti. Todėl prieš atsipalaiduojant, reiktų sutelkti visą savo dėmesį į namų sutvarkymą, kadangi remonto metu nešvarumai dažnai pasiekia kiekvieną kambario kampelį. Žinoma, tokiam valymui galima užsisakyti ir profesionalias paslaugas, tačiau, jei turite pakankamai laiko, viską tikrai galite atlikti ir patys. O kad būtų bent kiek lengviau, būtent šiame straipsnyje ir pateiksime pagrindinius patarimus, kaip efektyviai iš pagrindų susitvarkyti savo namus po remonto.

Išvežkite visas nereikalingas statybines atliekas, baldus

Jei namuose buvo atliekamas gana didelis remontas, natūralu, jog statybinių atliekų liko tikrai nemažai. Jomis patariama kuo greičiau atsikratyti, kadangi visa tai ne tik neleidžia pamatyti bendro vaizdo, ar atliktas remontas pateisino lūkesčius, bet ir užima daug vietos bei atrodo netvarkingai. Negana to, lygiai taip pat pasielgti reikėtų ir su senais baldais. Nors iš pradžių gali būti kiek gaila juos išmesti, kadangi vis kyla mintis, jog galbūt ateityje jų prisireiks, tačiau žymiai geriau būtų tuos baldus iš karto perleisti kažkam, kam jų reikia kur kas labiau. Įdėję skelbimą su dovanojamais baldais, tikrai greitai atrasite jiems naujus šeimininkus, o taip pat ir atlaisvinsite didelį namų plotą. Žinoma, tiek baldus, tiek ir statybines atliekas iš namų reikia kažkaip išvežti, tad jei dar neturite, pasidairykite priekabų ar puspriekabių. Didelį jų pasirinkimą galite rasti, paspaudę šią nuorodą – https://www.varle.lt/priekabos-puspriekabes/. Galite būti užtikrinti, jog ji nebus tik vienkartinis pirkinys, ateityje tikrai atsiras progų, kuomet jos vėl prisireiks.

Patikrinkite ir pakeiskite oro filtrus

Baigę remonto darbus, būtinai patikrinkite namuose esančius oro filtrus. Nieko nelaukę, pabandykite juos atidžiai išvalyti. Kadangi oro filtrai sulaiko visas dulkių daleles, dėl didelio jų kiekio gali užsikimšti ortakiai. Visa tai itin sutrikdys vedinimo sistemą, dėl ko turėsite išleisti gana nemažą pinigų sumą visos tokios sistemos atnaujinimui. Todėl nepamirškite reguliariai tikrinti oro filtrų, netgi juos galite pakeisti po kiekvieno remonto namuose. Visa tai padės ir sutaupyti, ir pašalinti visus alergenus ar kitas kenksmingas chemines medžiagas, įstrigusias filtruose.

Kruopščiai išsiurbkite namus

Nors atrodo, jog šis patarimas yra savaime suprantamas, tačiau namie esančio įprasto siurblio šiam darbui greičiausiai neužteks. Kadangi remonto metu įvairių dulkių ir šiukšlių prisikaupia be galo daug, įprastas siurblys paprasčiausiai turi per mažai galios, kad juo būtų galima viską kruopščiai išvalyti. Būtent dėl šios priežasties yra rekomenduojami profesionalūs siurbliai. Jie itin greitai ir labai kruopščiai susiurbs visas dulkes, tad švariais namais galėsite džiaugtis visai netrukus. Verta paminėti, kad renkantis tokį siurblį, reiktų atkreipti dėmesį į tai, ar jis yra tinkamas sausam ar drėgnam valymui, o galbūt abiem tipams. Taip pat pasidomėkite ir siurblio galia – kuo ji didesnė, tuo daugiau dalelių bus įsiurbta vienu metu.

Nuvalykite visas namų sienas

Visos nuo remonto likusios dulkės kaupiasi ne tik ant grindų, bet ir ant sienų. Todėl labai svarbu visas jas kruopščiai nuvalyti. Tai daryti galite su drėgnu rankšluosčiu ar šluoste. Norėdami pasiekti viršutinius kampus, rankšluostį galite apvynioti aplink šluotą ir taip nesunkiai išvalyti sunkiau prieinamas vietas. Žinoma, nepamirškite kartu turėti ir kibirą vandens tam, kad purviną rankšluostį galėtumėte greitai išskalauti. Jei to laiku nepadarysite, sienas ne nuvalysite, o tiesiog jas dar labiau išpurvinsite. Kaip bebūtų, drėgnas valymas netiks tuo atveju, jei sienos buvo neseniai dažytos, kadangi taip gali atsirasti smulkių linijų ant sienų ar net nusilupti dažai. Tad, labai svarbu po dažymo palaukti bent 15 – 30 dienų, priklausomai nuo dažų rūšies ir kiek sluoksnių jų buvo tepta.

Kiti temos straipsniai

Terasos įrengimas

Terasos – Jūsų asmeninė oazė

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu