Franke

Tvarūs sprendimai šiuolaikiniams fasadams

fasadai

Tvarus vartojimas, kurio siekiame, iš esmės reiškia daugiau vertės mažesnėmis sąnaudomis. Ši sąvoka labai aktuali ir statyboms – šiuolaikiniai pastatai projektuojami ir statomi taip, kad suteiktų gyvenantiems juose žmonėms kuo daugiau komforto, sunaudodami tam kuo mažiau energijos, gaunamos iš neatsinaujinančių šaltinių.

Bendrovė „Moderni izoliacija“, Lietuvoje atstovaujanti visame pasaulyje žinomiems koncer- nams „UNILIN“, „BASF“, „DU PONT“, „RENOLIT“ ir kt., siūlo kompleksinius šiltinimo sprendimus visų tipų fasadams. Kruopščiai parinktos aukščiausios kokybės medžiagos sukuria šiltą, nedegų ir visiškai saugų išorinio pastato atitvaro kompleksą. Jo pagrindas – ekologiškos šiltinimo medžiagos, kurių saugumas patvirtintas aukščiausio lygio priešgaisrinės saugos sertifikatais, o storis parinktas taip, kad atitiktų reikiamą šiluminės varžos reikšmę.

Koncerno „UNILIN“ gaminamos poliizocianurato (PIR) „Utherm“ ir fenolio putų (PF) „Safe-R“ plokštės nepalaiko liepsnos šaltinio. Jos turi specialias dangas, todėl nebijo nei drėgmės, nei UV spindulių, nesideformuoja, nepraranda savo šiluminių savybių, neišskiria į aplinką jokių kenksmingų medžiagų, o jų termoizoliacinės savybės laikui bėgant išlieka visiškai nepakitusios.

TRISLUOKSNIS MŪRAS

Trisluoksnės mūro sienos – tai tokia atitvaros konstrukcija, kai termoizoliacinė medžiaga patalpinama tarp dviejų mūro sluoksnių. Tokios sienos patikimos ir kokybiškos būna tuo atveju, jei tarp termoizoliacinės medžiagos ir išorės sienos paliekamas oro tarpas, skirtas konstrukcijai vėdinti. Naudojant šias modernias medžiagas, pakanka vos 10 mm tarpo.

Tokių sienų išorinis apdailos sluoksnis standartiškai būna vėdinamas iš dviejų pusių – iš lauko ir iš vidaus. Iš jo greičiau pasišalina atmosferos drėgmė – ji išgaruoja per vėdinimui skir tą oro tarpą.

Vidurinio sluoksnio vaidmenį atliekant šiltinimo plokštėms „Unilin Utherm Wall LE“ arba „Unilin Safe-R“, šį oro tarpą galima daryti minimalaus storio. Mat jos suformuoja visiškai sandarų, nelaidų drėgmei šilumos izoliacijos apvalkalą, kuris į vėdinamąjį oro tarpą nepraleidžia iš konstrukcijų jokios drėgmės.

KARKASINĖ STATYBA

Sprendimas tinkamas ir metalinio, ir medinio karkaso statiniams. Siekiant pagerinti akustines atitvaro savybes, tarpai tarp karkaso statramsčių gali būti užpildomi mineraline vata – čia tinka bet kuris gaminys, turintis reikiamas šilumos ir kietumo charakteristikas, o išoriniame sluoksnyje tvirtinamos arba klijuojamos reikiamo storio fenolio putų (PF) šiltinimo plokštės „Safe-R“. Vėliau ant jų per laikiklių sistemą galima įrengti kabinamąjį fasadą. UAB „Moderni izoliacija“ siūlo ypač aukštus gaisrinės saugos reikalavimus atitinkančius kabinamojo fasado apdailos sprendimus su populiariausių gamintojų pluoštinio cemento apdailos plokštėmis ir kitomis nedegiomis apdailos medžiagomis.

KABINAMASIS FASADAS

Šis terminas labai taikliai atspindi esminį požymį, kuriuo naujieji fasadai skiriasi nuo jau klasika tapusių vėdinamųjų. Pastato vėdinimas per lauko atitvarus, tobulėjant šiltinimo technologijoms, nustojo būti privalumu ir tampa trūkumu, kurio reikėtų išvengti.

Nors kabinamieji fasadai ir kilę iš vėdinamųjų, įrengiant juos jau nebereikia paisyti vėdinimui paliekamo oro tarpo, mat modernusis šiltinamasis sluoksnis tiesiog nesudrėksta. Kabinamieji fasadai pasižymi tuo, kad pastatą nuo stogo iki pamatų įvelka į vientisą, šiltą, visiškai sandarų, visiškai neutralų kiautą.

Vienoje „Unilin“ šilumos izoliacijos plokštėje gaunama unikali ir šilumą, ir vėją izoliuojančių savybių dermė.

TINKUOJAMASIS FASADAS

Fenolio putų (PF) šiltinimo plokštės „Safe-R“ prie mūro klijuojamos klijavimo ir armavimo mišiniu arba poliuretaniniais klijais „Insta Stik“. Be to, jos papildomai pritvirtinamos smeigėmis. Pritvirtintas šiltinamasis sluoksnis armuojamas. Armavimo sluoksniui išdžiūvus ir sustingus, jei reikia, paviršiai gruntuojami ir tada jau ateina eilė pasirinkti apdailos tinką. Svarbu viena: siekiant išsaugoti aukštą kokybę, turėtų būti naudojamos ETA sisteminius sertifikatus turinčios mišinių ir tinkų sistemos. Vėliau šis tinkas gali būti dar papildomai gruntuojamas ir dažomas užsakovo pasirinktais atspalviais.

TINKUOJAMASIS FASADAS SU KLINKERIO APDAILA

Sistema labai panaši į anksčiau aptartą tinkuojamojo fasado sistemą, tik apdailos vaidmenį šiuo atveju atlieka klijuojamsios klinkerio – keramikos produkto, gaunamo iš specialių molio rūšių, – plytelės. Klinkerio gaminiai išdegami aukštesnėje nei 1100 °C temperatūroje. Tokiu būdu jie tampa ypač tvirti ir savo tvirtumą bei spalvą išsaugo per šimtmečius. Tad fasadas, apdailintas šia medžiaga ir apšiltintas „Safe-R“ plokštėmis, išlieka nepakitęs tiek ilgai, kiek stovi pats pastatas.

AEROGELIS – SPRENDIMAS TIESIAI IŠ KOSMOSO

Tiems objektams, kur šiltinamajam sluoksniui palikta visai nedaug vietos, taip pat istorinių pastatų renovacijai su nelygimis sienomis ir kebliais fasadams keliamais paminklosaugos reikalavimais, bendrovė siūlo aukščiausius izoliacijos reikalavmus atitinkančią „SLENTEX®“ medžiagą, sukurtą izoliuoti nuo stingdančio vakuumo kosmonautams, išeinantiems į atvirą kosmosą su skafandrais.

Galima palyginti – projektinis oro šilumos laidumo koeficientas yra 0,025 W/m·K, o štai „SLENTEX®“ gamintojo deklaruojamas šilumos laidumas – net 0,019 W/m·K!

Kad ir koks būtų pastato projektas – naujoji statyba ar istorinė renovacija, privatus namas ar komercinis statinys, plonas nedegus aerogelio kilimėlis gali būti naudojamas visur, kur reikia plonos, bet labai efektyvios sienų izoliacijos. „SLENTEX®“ – sprendimas toms vietoms, kur kitų sistemų galimybės neatlaiko keliamo iššūkio. Dėl savo nedegumo (A2-s1, d0) ši medžiaga idealiai tinka pastatams, kuriems taikomos griežtos priešgaisrinės nuostatos, tarkim, aukštybiniams ar visuomeniniams pastatams.

Šiltinant fasadus, jie klijuojami prie pagrindo mineraliniais arba poliuretaniniais klijais. Lanksti medžiaga gerai priglunda prie nelygių fasadų, apšiltindama net giliausius plyšius, kurie anksčiau keldavo nemažų iššūkių meistrams. Yra dar vienas privalumas: naudojant standartinę įrangą, kvarco aerogelio kilimėlius galima lengvai ir greitai perdirbti.

Moderni izoliacija, UAB
Daugiau informacijos: www.izoliacija.com

Kiti temos straipsniai

Balkonų hidroizoliacijos sprendimai

Balkonų hidroizoliacijos sprendimai

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

garso izoliacija

TECSOUND® – ideali garso izoliacija

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Grindų šiltinimas

Grindų šiltinimas

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

vidaus ploto išnaudojimas

Kaip padidinti naudingą vidaus plotą

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

pir premium

Kodėl PIR PREMIUM?

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu