Franke

Kaip išsirinkti vėdinimo įrenginį?

Kaip išsirinkti vėdinimo įrenginį?

Vis daugiau laiko praleidžiame uždarose patalpose –dirbame, ilsimės, mokomės, sportuojame, apsipirkinėjame ar pramogaujame. Patalpose praleidžiame apie 90% savo laiko. Dažnai atkreipiame dėmesį į rūkstantį kaminą arba automobilio duslintuvą, bet ar dažnai galvojame apie oro kokybę savo namuose?

Energiją taupanti KOMFOVENT vėdinimo sistema užtikrina komfortą bei sveiką aplinką. Svarbiausias vėdinimo sistemos elementas – vėdinimo įrenginys. Nors išoriškai vėdinimo įrenginys atrodo paprastas, viduje tai sudėtinga ir ištobulinta konstrukcija. Pagrindinės vėdinimo įrenginio dalys:

  • ventiliatoriai – tiekia ir šalina orą
  • filtrai – išvalo orą nuo teršalų ir kuria sveikesnę aplinką
  • energiją taupantis šilumokaitis – perduoda iš patalpų šalinamo oro šilumą tiekiamam, šviežiam orui
  • papildomas oro pašildymo elementas – padeda pasiekti aukštą komforto lygį
  • vėdinimo sistemos automatika – taupo energiją ir užtikrina aukštas komfortiško gyvenimo sąlygas

Koks turi būti vėdinimo įrenginio našumas?

Tik pakankamas oro kiekis užtikrins komfortišką ir sveiką aplinką jūsų namuose. Vėdinimo intensyvumą nusako oro kiekis ir oro kaitos dažnis. Oro  kiekis – tai patalpų tūris. Oro kaitos dažnis rodo kiek kartų per valandą patalpose keičiasi oras. Sveikatos specialistai rekomenduoja, kad bent vieną kartą per valandą pasikeistų visas patalpų oras. Todėl vėdinimo įrenginio našumas apytiksliai turi būti lygus jūsų patalpų tūriui. Labai svarbu, kad norimas oro kiekis būtų pasiekiamas kuo mažesnėmis energijos sąnaudomis. Ventiliatoriai sunaudoja didžiąją dalį įrenginyje sunaudojamos elektros energijos. Todėl sutaupysite įsigydami įrenginį su moderniais elektroniškai valdomais ventiliatoriais.

Kokios vėdinimo įrenginio valdymo galimybės?

Moderni KOMFOVENT DOMEKT vėdinimo įrenginių valdymo automatika C6 SMART HOME padeda taupyti energiją ir užtikrinti komfortiškas gyvenimo sąlygas. Vėdinimo įrenginys dirba pagal poreikį – automatiškai arba pagal savaitinę programą keičia intensyvumo lygius. Papildomai įdiegti modernūs davikliai padeda tiksliai reaguoti į kintančius aplinkos veiksnius – tokius, kaip anglies dioksido kiekis, drėgmės lygis arba žmonių skaičius patalpose. Ištobulinti valdiklių algoritmai suteikia galimybę pasirinkti optimalius vėdinimo rėžimus kasdienėms reikmėms. Nuotolinis valdymas leidžia kompiuteryje ar išmaniajame telefone stebėti arba valdyti vėdinimo įrenginio funkcionavimą iš bet kurio pasaulio taško. Nepamirškite – vėdinimo įrenginio efektyvumas ir jo teikiama nauda priklauso ir nuo to, ar tinkamai sumontuota vėdinimo sistema ir ar įrenginys tinkamai eksploatuojamas.

REKOMENDUOJAME

Išsausėjęs oras namuose?

Išsausėjęs oras namuose?

Protingi namai NIBE – daugiau nei 40 metų patirtis kuriant šilumos siurblių technologijas Infraraudonųjų spindulių šildymas Vandens filtrai Optimali oro