Ekoklima

Inovatyvi PLEN šildymo sistema – sveikata ir ekonomija

Inovatyvi PLEN šildymo sistema – sveikata ir ekonomija

Šiandien jau ir Lietuvos statybinių medžiagų rinką pasiekė nauja energiją taupanti šildymo sistema PLEN. Ji atsirado dar 1980 –aisiais, kai gyvenimas kaime buvo toli gražu ne saldus. Mokslininkai pagal galimybes stengėsi padėti, kad jis taptų kofortiškesnis. Taip atsirado itin pigi ir patikima inovatyvi šildymo technologija.

Per pastaruosius metus, visos su šildymo sistemomis susijusios kainos išaugo tiek, kad jau sunku darosi jas suvokti. Be to, visiškai susidėvėjo ir tapo nenaudojamomis daugelis kaimo vietoves šiluma aprūpinančių katilinių bei dalis šilumos tinklų. Kai kur jų remonto ir modernizacijos klausimai dėl krizinės situacijos jau net nebesvarstomi. Be to, dažnai neatsiranda ir kas juos galėtų prižiūrėti.

Naujoviška sveiko šilumos šaltinio technologija

Susidarius tokiai situacijai tapo paklausi mokslininkų sukurta naujoji šildymo sistema su infraraudonųjų spindulių plėvele PLEN. Šioje sistemoje šilumos šaltinis yra plastikinė juosta su joje integruotomis ypač plonomis gijomis iš specialaus plieninio lydinio. Per jas leidžiama nuo 120 V iki 380 V elektros įtampa paverčiama tolygiai paskirstytu šilumos srautu. Šios sistemos naudingumo koeficientas siekia net 95-98 %, tad netenka abejoti jos eksploatavimo pigumu. Tai realiai 8 kartus pigiau už šilumos, tiekiamos iš anglimi kūrenamos katilinės, kainą, taip pat, 5 kartus pigiau už elektrinio šildymo ir 3 kartus – už kolektorinio šildymo kainą. Beje, visiškai pasiteisino plėvelinio šildymo eksperimento tikslais įrengimas mokyklose ir ikimokyklinėse įstaigose. Pavyzdžiui, anksčiau vaikų darželio 1000 m2 ploto patalpoms apšildyti reikėjo 36 000 kWh elektros energijos per mėnesį, dabar, įrengus PLEN šildymo sistemą, jos tereikia vos daugiau nei 4 000 kWh.

Nesunku apskaičiuoti šildymo išlaidas atskirai ir kiekvienam būstui: 1 m2 apšildyti tereikės 5 W elektros energijos. Be to, ši šildymo sistema nenaudoja energijos ištįsą parą nesudėtinga automatika išjungia šildymą kai patalpoje pasiekiama reikiama temperatūra. Ta pati automatika gali perjungti sistemą naktį į „budintį“ veikimo režimą ir gamybinėse patalpose bei iki minimumo sumažinti suvartojamą elektros energijos kiekį, taip pat, vėl įjungti šildymą tik prieš ateinant žmonėms į darbą. Pavyzdžiui, ji mažiau nei per valandą gali pakelti temperatūrą nuo 14 °C iki komfortiškos 24 °C šilumos. Dažnai dabar naudojamas konvekcinis patalpų šildymo būdas tiek taupyti neleidžia, nes, pavyzdžiui, juo šildant papildomai pakelti temperaturą 10 °C, galima tik per 5-7 val.

Kad veiktų PLEN šildymo sistema, jai nereikia nieko daugiau, išskyrus įprastos įtampos „iš elektros lizdo“ nereikia nei šilumos laidininko, nei vamzdžių, nei akumuliatorių. Be to, per visą jos eksploatavimo laiką neprireikia išlaidauti sistemos remontui ir priežiūrai. Beje, nesusidarys ir nemalonių situacijų dėl gaisrinės saugos, nes sistemos šilumos šaltinio – PLEN plėvelės paviršiaus temperatūra neviršija 45 °C, todėl tikimybė kilti gaisrui yra niekinė.

O aukštesnės temperatūros nė nereikia – skirtingai nei radiatoriai ar elektriniai šildytuvai, PLEN plevelė šildo infraraudonaisiais spinduliais. Tokiu pačiu diapazonu šiluma spinduliuoja ir patys žmonės, ir gyvūnai, ir … saulė. Būtent ši saulės spektro dalis, kurios daugeliui iš mūsų, gyvenantiems atšiauresnio klimato sąlygomis neužtenka, teigiamai veikia organizmo medžiagų apykaitą. O štai kenksmingų organizmui elektromagnetinių bangų PLEN sistema nespinduoliuoja iš viso. Ne veltui vaikų darželiuose ir mokyklose, kur ji buvo įrengta, sergamumas sumažėjo net kelis kartus.

Platus PLEN šildymo sistemos pritaikymas

PLEN šildymo sistemos naudojimas prasidėjo nuo gyvulininkystės objektų. Kiaulių fermose buvo įrengtos IR spinduliais šildomos vietos paršeliams. Staigiai pasiektas efektas visiškai išvengta paršelių kritimo ir susirgimų atvejų. Jų prieaugis beveik padvigubėjo, nors buvo sunaudojama kur kas mažiau pašarų. Toks pats efektas buvo stebimas ir auginant kitus žemės ūkio gyvulius bei paukščius.

Puikiai PLEN sistema užsirekomendavo ir šiltnamių ūkyje. Per mėnesį 1 m2 apšildymas kainavo tik 7 Lt 26 ct. Dėka IR spindulių skleidžiamos šilumos, buvo gautas žymiai didesnis derlius. Beje, PLEN sistema džiovinant medieną taip pat gaunama dešimteriopa ekonomija.

Akivaizdūs pranašumai ir neabejotina perspektyva

Naująją inovatyvią PLEN šildymo technologiją jau įdiegia kai kurios komunalinės struktūros, gyvenamųjų namų bendrijos juk PLEN šildymo sistemos naudojimas gali ne tik kompensuoti vis kylančių energijos išteklių kainas, bet ir gerokai sumažinti komunalinius mokesčius.

Dar vienas universaliosios PLEN šildymo sistemos pranašumas – ji padeda išspręsti problemą esant gyvenamosiose patalpose padidintai drėgmei, net jei ta drėgmė prieš tai laikėsi jose metų metais. Praktika Pabaltijo šalyse rodo, kad įrengus PLEN šildymo sistemą, jau po poros valandų problema buvo išspręsta.

PLEN plėvelių poreikis auga kiekvieną dieną. Puiku yra tai, kad vartotojų ir specialistų nuomonė vertinant jos savybes ir pranašumus sutampa, tad ši inovacinė, energiją taupantį „Klaira“ kompanijos diegiama technologija – tikrai perspektyvi.

Ecofloor

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu