Franke

Kodėl verta šildytis oras vanduo šilumos siurbliu?

Oras vanduo šilumos siurbliai

Oras-vanduo šilumos siurbliai yra šildymo ir vėsinimo sistemos tipas, kuris naudoja energiją iš lauko oro, kad šildytų patalpas. Šio tipo siurblys ištraukia šilumą iš oro ir perduoda ją sistemoje cirkuliuojančiam vandeniui. Tada pašildytas vanduo paskirstomas vamzdžių, radiatorių ar grindų šildymo sistemų tinklu, kad būtų sušildytos patalpos. Vienas iš oro vandens šilumos siurblių privalumų yra jų didesnis efektyvumas ir mažesnės eksploatacijos išlaidos, palyginti su tradicinėmis elektrinio ar dujinio šildymo sistemomis. Jie taip pat laikomi draugiškesniais aplinkai, nes naudojasi atsinaujinančiais energijos šaltiniais. Tai reiškia, kad jie gali padėti sumažinti anglies dvideginio išmetimą ir prisidėti prie pastangų siekiant tvaresnės ateities. 

Šilumos siurbliai oras-vanduo yra įvairių dydžių ir galių, kad tiktų įvairiems objektams, nuo mažų butų iki didelių komercinių pastatų. Jie taip pat gali būti integruoti su kitomis atsinaujinančios energijos sistemomis, tokiomis kaip saulės baterijos ir vėjo turbinos, kad dar labiau sumažintumėte energijos suvartojimą ir sąnaudas. Be energijos vartojimo efektyvumo ir naudos aplinkai, šilumos siurblys oras-vanduo taip pat yra universali šildymo ir vėsinimo sistema. Jis gali būti naudojamas tiek šildymui, tiek vėsinimui, todėl tai ištisus metus tinkantis sprendimas pastatų temperatūros kontrolei. Vasaros mėnesiais šilumos siurblys gali būti nustatytas taip, jog suteiktų vėsinimo efektą aplinkai.

Taip nebereikia atskirų oro kondicionavimo sistemų, kurios gali būti brangios ir sunaudojančios daug energijos. Be to, šilumos siurbliai oras-vanduo reikalauja minimalios priežiūros, palyginti su tradicinėmis šildymo sistemomis. Juose yra mažiau judančių dalių ir jų veikimui nereikia degalų ar dujų, o tai reiškia, kad nereikia kasmetinės priežiūros. Dėl to ilgainiui galima žymiai sutaupyti. Nepaisant daugybės privalumų,  yra tam tikrų apribojimų.

Jie priklauso nuo lauko oro temperatūros ir gali tapti ne tokie veiksmingi esant itin šaltam orui. Tačiau technologijų pažanga leido pagerinti našumą šaltesnio klimato sąlygomis, todėl oras-vanduo šilumos siurbliai yra tinkamas pasirinkimas atšiaurioms žiemoms. Kitas šilumos siurblių oras-vanduo privalumas yra galimybė aprūpinti karštu vandeniu buitiniam naudojimui. Kai kuriuose modeliuose yra integruotas karštas vandens bakas, kuris gali dar labiau sumažinti energijos sąnaudas ir išlaidas, nes nebereikia atskiro vandens šildytuvo. Šilumos siurbliai oras-vanduo yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori pereiti prie energiją taupančios ir ekonomiškesnės šildymo ir vėsinimo sistemos. Jie naudoja supančio oro šilumą, o tai reiškia, kad jie yra draugiški aplinkai ir gali žymiai sumažinti sąskaitas už energiją.

carbontek

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu