Ekoklima

Būsto energetinio efektyvumo vertinimas: aptarsime klasifikaciją

Būsto energetinio efektyvumo vertinimas: aptarsime klasifikaciją

Turbūt ne kartą teko girdėti, kad šiais laikais gana griežtai vertinami būstai, kurie klasifikuojami pagal energetines klases. Nors tai dažniausiai siejama su gamta, kurią norisi vis labiau saugoti, tačiau reikia nepamiršti, kad energetiškai efektyvus namas tuo pačiu yra draugiškas ir žmogui, tiksliau, jo piniginei.

Taigi, pastatų sertifikavimas turėtų būti atliekamas ne tik tada, kai aktualus būsto pardavimas arba nuoma, tačiau ir sau, kadangi vertinimas padeda suprasti – kokiose būsto vietose galima pakelti efektyvumą ir taip sumažinti išlaidas.

Aptarsime klases, kurios padės Jums geriau suprasti kas ir kaip.

  • A+ (0,25 £ C1 < 0,375 ir C2 £ 0,80) ir A (0,375 £ C1 < 0,5 ir C2 £ 0,85)

Tai yra pats geriausias pasirinkimas kiekvienam, kuris nori gyventi ne tik draugiškuose gamtai namuose, tačiau ir tokiuose, kurie yra draugiški Jūsų piniginei. Nuo 2021-ųjų metų jau reikia atitikti A++ standartą. Žinoma, jis galioja tik naujiems namams. Tačiau senesnės statybos taip pat turėtų siekti kuo didesnio efektyvumo.

  • B (0,5 £ C1 < 1 ir C2 £ 0,99) ir C (1 £ C1< 1,5)

Jie dažniausiai atitinka senesnės statybos namus. Žinoma, tai tikrai nereiškia, kad klasė labai bloga. Tačiau gyvenantys joje visada turėtų siekti savo būstą pagerinti kuo labiau. Tai gali būti ir apšildymas, ir kitos šildymo sistemos pasirinkimas, kuri bus draugiškesnė gamtai.

  • D (1,5 £ C1< 2) ir E (2 £ C1< 2,5)

Šio tipo namai dažniausiai labai prastai izoliuoti, tad veltui prarandamas nemažas šilumos kiekis. Būtinai reikalingos korekcijos. Ne tik dėl gamtos, tačiau ir žmonių gyvenimo kokybės gerinimo.

  • F (2,5 £ C1< 3) ir G (C1 ³ 3)

Šie namai yra energetiškai neefektyvūs ir gyvenimas juose yra  nei ekologiškas, nei ekonomiškas. Ne visada verta ir juos tvarkyti, tad reikia tartis su specialistais.

Pastatų sertifikavimas yra atliekamas specialistų, kurie turi teisę teikti tokias paslaugas. Svarbiausia rasti gerus, kurie darbus atlieka ne tik greitai, tačiau ir profesionaliai bei Jums labiausiai tinkama kaina.

Daugiau apie būsto energinio efektyvumo vertinimą sužinosite namudiagnostika.lt

carbontek

Kiti temos straipsniai

Jung
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu