Kuomet iškyla poreikis sukurti ekologiškai draugišką gyvenimo stilių visuomenėje, galima pamanyti, kad didiesiems miestams tai yra sunkiai įveikiamas uždavinys. Daugelis tikriausiai galvoja, kad tokia megapolio aplinka gali sunkiai prilygti atskirai sukurtai mažo miestelio infrastruktūrai. Juk kuo mažesnė teritorija, tuo lengviau įdiegti šiuolaikinius sprendimus.
Deja, viskas atvirkščiai. Daugeliu atvejų didieji miestai yra geriausios vietos žaliajai revoliucijai pradėti. Urbanizacijos centrai turi pakankamai lėšų ir įtakos atlikti efektyvius veiksmus. Netgi nedideli reguliavimai, kaip įvestas perdirbimo įstatymas, dviračių takų schema, gali ženkliai pakeisti padėtį iš aplinkai priešiškos į aplinkai draugišką.
Kylantis susidomėjimas ekoturizmu yra dar viena priežastis miestams pritaikyti kuo daugiau darnių infrastruktūros sprendimų. Visuomenei vis labiau ir labiau tampant ekologiškai sąmoninga, kelionių agentai dažniau parenka darnesnius kelionių maršrutus. Pavyzdžiui, miestai pateikti žemiau ekoturistų yra vadinami ekologiškai draugiškiausiomis teritorijomis planetoje:
Kopenhaga, Danija
Kopenhaga turi teisę laikyti aukštai iškėlusi galvą, kai kalba eina apie aplinkosaugos problemas. Mieste sukurta sėkminga dviračių nuomos sistema ir daugybė dviračių maršrutų leidžia Kopenhagoje gyvenančiam asmeniui lengvai orientuotis gatvėse ir pasiekti norimą tašką minant vien pedalus. Taip pat Danijos sostinė turi įrengusi didžiausią vėjo jėgainių tinklą jūroje, kuris generuoja 4% energijos miestui.
Reikjavikas, Islandija
Kaip ir likusi Islandija, taip ir jos sostinė visiškai apsirūpina energija iš atsinaujinančių šaltinių. Reikjavikas sėkmingai pristatė vandeniliu varomus autobusus dar 2003 metais. Pastaraisiais metais Islandijos sostinė išplėtė pėsčiųjų ir dviračių takų tinklą, taip įtvirtindama savo požiūrį į aplinkai draugišką keliavimo būdą.
Portlandas, Oregonas, JAV
Portlandas yra žinomas kaip ekologiškai sąmoningų gyventojų miestas. Jame priimtas nutarimas saugoti natūralią aplinką ir plėtoti ekologiškai draugiškus sprendimus. Portlando miestas buvo apdovanotas kaip Amerikos žaliausias miestas, kur 50% elektros energijos generuojama iš atsinaujinančių šaltinių, o 25% gyventojų keliauja dviračiais ar visuomeniniu transportu.