Anza

Vaiko kambario interjeras

Vaiko kambarys, interjeras

Vaiko kambarys – tai vieta, kur mažylis, o paskui ir jaunuolis, praleidžia daug laiko.Todėl tėvų uždavinys – skurti čia mikropasaulį, kuriame vaikas jausis maksimaliai komfortiškai, jaukiai, ramiai ir saugiai.

Psichologai yra įrodę, kad vaiko kambario interjeras turi tiesioginę įtaką jo asmenybei bei charakteriui. Būtent dėl šios priežasties įrenginėti vaiko kambarį reikia labai rimtai, atsakingai ir dėmesingai.

Visų pirma reikia apsispręsti dėl medžiagų, kurias naudosite įrenginėjant kambarį.

Idealu, jei grindys būtų medinės (šiam tikslui puikiai tinka natūralus parketas), tačiau iš bėdos galima naudoti ir kur kas pigesnį laminatą ar linoleumą. 4-6 metų amžiaus vaikai – itin judrūs, tad slidžios grindys gali tapti traumų priežastimi. Dėl to reikėtų patiesti kilimėlį bent jau žaidimų zonoje.

Jei sienas nuspręsite dažyti – tai atveria erdves kūrybai. Galite palikti sienas vienspalves arba išpaišyti įvairiais elementais, apklijuoti nuotaikingais lipdukais. Pavyzdžiui, mergaitės kambaryje galite pripiešti arba priklijuoti gėlių, drugelių, o berniuko kambaryje – siužetų iš mėgiamų animacinių filmukų. Toks sprendimas yra ir labai praktiškas. Jei vaikas išteps sieną – dėmę bus galima paprasčiausiai uždažyti arba jos vietoje nupiešti kokį nors naują piešinėlį.

Jei nuspręsite sienų apdailai rinktis tapetus – irgi nepralošite, nes jų pasirinkimas itin platus. Jau senokai gaminami specialiai vaikų kambariams skirti tapetai – su pasakų ir animacinių filmukų herojais. Tokie tapetai būna ir popieriniai, ir su vinilu.

Vienas iš esminių bet kokio kambario interjero elementų – užuolaidos. Tačiau vaikų kambariui, kurio langai yra į saulėtąją pusę, geriausias sprendimas yra roletai arba žaliuzės.

Labai svarbią vietą vaiko kambaryje užima apšvietimas. Kaip viršutinės šviesos šaltinis gali būti naudojama įprastinis pakabinamas sietynas. Tačiau kristalinių ar ažūrinių sietynų reikėtų atsisakyti, nes jie sukuria papildomus šviesos blyksnius, kurie gali kenkti vaiko akims. Šviesa vaikų kambaryje turi sklisti tolygiai ir būti lengva. Itin tinkamas variantas – sienoje įtaisytos halogeninės lemputės. Ties vaiko lovele būtina naktinė lempa – ji suteikia mažyliui psichologinį komfortą ir leidžia ramiai užmigti nesibijant tamsos. Geriausia, kad būtų galima reguliuoti tokios lempos stiprumą.

Ar vaiko kambaryje bus sukurta jauki atmosfera, nemažai priklauso nuo spalvų gamos. Vaikai iki ketverių metų mėgsta ryškias spalvas – raudoną, purpurinę, rožinę. Taigi vaiko kambaryje galima naudoti harmoningą kontrastingų atspalvių derinį. Tačiau reikia nepamiršti saiko jausmo, nes persistengus gautas spalvų derinys gali nervinti bei erzinti vaiką. Neblogas variantas – grindys, sienos ir lubos turėtų būti šviesesnių tonų (baltos, šviesiai žalios, gelsvos, mėlynos, pilkos). Baldai, užuolaidos, žaislai ir lovos užtiesalus reikėtų pasirinkti ryškesnių atspalvių.

Tačiau įrenginėdami vaiko kambarį tėvai turi vadovautis ne tik tradiciniais patarimais, bet ir atsižvelgti į vaiko norus, pomėgius.

Jung

Kiti temos straipsniai

Kilimas svetainėje

Kilimas svetainėje. Kaip išsirinkti?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Valgomojo įrengimas

Kaip moderniai įsirengti valgomąjį?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu