Anza

Užuolaidų ir karnizų tendencijas diktuoja technologijos ir klientų poreikiai

Užuolaidų ir karnizų tendencijas diktuoja technologijos ir klientų poreikiai

Kaip išsirinkti užuolaidas ir karnizus, kad tai taptų funkcionalia interjero puošmena, kokios naujausios tendencijos ir kas suteikia langų uždangalams ilgaamžiškumo, kalbiname ekspertę, užuolaidų salono „Celestina“ vadovę Neringą Korolkovą.

Pasak ekspertės, užuolaidų ir karnizų sistemų mados nuolat keičiasi, kaip ir klientų poreikiai. Tačiau visada išlieka keli svarbiausi kriterijai renkantis – turi derėti prie interjero, būti funkcionalūs, tarnauti ilgai ir pateisinti lūkesčius. Ilgaamžiškumą lemia ne tik audinio kokybė, bet ir užuolaidų, romanečių priežiūra, net karnizų sistemos. Tobulėjant technologijoms, populiarėjant išmaniesiems namams, dauguma klientų renkasi elektrinius karnizus ar elektrinius romanečių mechanizmus, nes tai patogu. Elektriniai automatiškai veikiantys karnizai ne tik suteikia funkcionalumo, bet ir padeda tausoti audinį, kuris greičiau dėvisi ir tepasi kaskart užuolaidas traukant ranka.

„Yra įvairių karnizų valdymo variantų. Jei tai išmani viso būsto sistema, užuolaidų valdymas bus integruotas sistemoje, taip pat gali būti ir programėlė telefone. Pavyzdžiui, saulėtą dieną užtrauksite užuolaidas vienu mygtuko paspaudimu, net nebūdami namuose, kad patalpos neįkaistų ir grįžę mėgautumėtės vėsa. Jei patinka kas rytą pabusti grožintis nuostabiu vaizdu pro langą, galima įmontuoti automatinį valdymą: suprogramuoti laikmatį – žadintuvą, t. y. nustatyti užuolaidų atsitraukimo laiką. Naktinės užuolaidos automatiškai  atsivers ir jus pažadins rytiniai saulės spinduliai. Visi mūsų naudojami elektriniai karnizai turi funkciją „Simple touch“ – patraukus ranka užuolaidos ima judėti pačios. Projektuojant reikia žinoti, kur bus elektra valdomi karnizai, paruošti jiems vietą, atvesti laidus, – pastebi specialistė.“

Naujausios tendencijos

Šiuo metu labai populiarus ir paklausus yra blizgus ar matinis aksomas. Jis labai gražiai krinta ir suteikia jaukumo, nes yra minkštas, dvelkiantis prabanga. Žinovės teigimu, taip pat šio sezono topas – lengvo blizgesio sunkus atlasas. Jis tinka tiek moderniame, tiek klasikiniame interjere. Vyrauja žemės, pilkšvos, rusvos, rečiau tamsios ar labai ryškios spalvos. Raštai – augalų, su tropiniais motyvais, taip pat ir geometriniai.

„Pastaruoju metu išaugo vienspalvių užuolaidų paklausa. Skulptūriškomis klostėmis krintančios (drapiruotos) užuolaidos puikiai dera šiuolaikiniame interjere, kuriame vyrauja daugiau medžio elementų, įvairių grafinėmis linijomis dekoruotų medienos sienelių, baldų.

Prie modernaus ar industrinio interjero skoningas pasirinkimas – sunkios, aksominės pilkos spalvos užuolaidos. Jei norisi lengvumo, audinys gali būti ir lengvesnis. Populiarios ir romanetės, kurias patartina rinktis ten, kur reikia funkcionalumo, patogumo ir nėra labai daug vietos. Ypač tinka vaikų kambariams, laiptinėms, darbo zonai ar virtuvėje. Šiuo metu labai paklausios dvigubos, diena/naktis romanetės. Jos sutaupo vietos ir atlieka dvigubą funkciją, pridengia dienos metu bei visiškai uždengia naktį“, – sako salono „Celestina“ vadovė.

Populiarėja ekologiški audiniai

Kadangi vis daugiau žmonių renkasi sveiką gyvenimo būdą, auga ir eko užuolaidų paklausa. „Turime kelias naujas kolekcijas ekologiškų audinių, kurie gali būti pagaminti iš perdirbtų plastikinių buteliukų, iš perdirbtų audinių ar dažyti ekologiškais dažais, kurių gamyba tausoja aplinką ir gamtą. Daugelis nežino, kad ekologiški audiniai gali būti ne tik natūralūs, bet ir sintetiniai. Sintetiniai ar sintetinių priemaišų turinčios užuolaidos yra lengviau prižiūrimos, patvaresnės, ilgaamžiškesnės. Nesitraukia po skalbimo, mažiau glamžosi ar visai nesiglamžo. Lengvos priežiūros audiniai dažniausiai turi papildomą žymą „Easy care“. Technologijos jau taip ištobulėjo, kad ne žinovui neįmanoma atskirti, kur yra natūralus audinys, o kur sintetinis. Pastarojo pluošto išdirbimas būna tokios aukštos kokybės, kad savo savybėmis gerokai pranoksta natūralius.

Vizualiai ekologiški audiniai niekuo nesiskiria nuo įprastų, tačiau juos atskirti galima pagal specialius ženklinimus – turi atitinkamą sertifikatą. Tokie  sprendimai atitinka poreikius tų, kurie nori gyventi tvariai, tausojant gamtą. Bet tai nereiškia, kad tvarus gyvenimo būdo pasirinkimas yra mažiau patogus ir gražus. Priešingai, tai yra modernus, aktualus ir regintis į priekį“, – pastebi žinovė.

Nėra standartinių sprendimų. Kiekvienam – individualus

Ekspertė pataria aklai nesivaikyti mados tendencijų. „Pirmiausia mes stengiamės klientui parinkti jo namų interjerui išskirtinį, individualų, stilistiškai tinkamiausią bei funkcionaliausią užuolaidų ar langų uždengimo sprendimą. Geriausiai gali patarti į namus atvykęs patyręs dizaineris, kuris įvertina erdves, visus pliusus bei minusus ir galimus variantus. Tai padeda klientams ne tik išvengti klaidų, bet ir sutaupyti laiko bei pinigų, – sako  žinovė. – Mūsų klientai grįžta, keičia užuolaidas po 12–15 metų. Mes teikiame visapusę užuolaidų priežiūrą, galime nukabinti, išskalbti, atnaujinti ir romanetes bei kitus tekstilės gaminius. Tinkamai prižiūrint kokybiškos užuolaidos tarnauja ir 20 metų. Todėl svarbu įsigyti sertifikuotą prekę iš patikimo, ilgalaikę patirtį turinčio tiekėjo ar gamintojo, kuris gali užtikrinti ilgalaikę kokybę. Mūsų darbai: ACME biuras, „Grill London“, „Talutti“  kavinės, „Anna Mesha“ viešbutis. Šiuo metu bendradarbiaujame su „Boheme House“ viešbučiu. Taip pat – vienas iš nesenai įgyvendintų projektų yra HOSTINGER ofisas Kaune, kuris pelnė 2020 metų geriausio interjero apdovanojimą. Mes prisidėjome prie jo išskirtinumo ypatingomis užuolaidų sistemomis“, – sako  salono „Celestina“ vadov

Nuo 1993-ųjų gyvuojantis užuolaidų salonas „Celestina“ prekiauja patikimų gamintojų audiniais ir elektrinių mechanizmų sistemomis, kuriuos importuoja iš Italijos, Ispanijos, Vokietijos, Danijos, Olandijos ir kitų patikimų gamintojų.

Įmonė gamina ir lovatieses, pagalvėles, staltieses, servetėles, įvairius nestandartinius interjero tekstilės elementus, interjero puošmenas. Bendradarbiauja su daugeliu architektų bei interjero dizainerių.

UŽUOLAIDŲ SALONAS „CELESTINA“

Savanorių pr. 214, Kaunas
www.celestinatekstil.lt
Mob. +370 698 48901
El. paštas: renversa@gmail.com

Jung

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu