Tikkuurila

Optinė dryžių apgaulė

otiniai dryžiai interjere

Užsienio šalyse svetainę, miegamąjį ar kitą gyvenamąją patalpą marginti dryžiais – jau įprasta. Mūsų šalyje irgi daugėja žmonių, norinčių išsiskirti ir nebijančių eksperimentuoti dryžiais.

Įrengė jaunuolio kambarį

Daugėja ir dryžuotą interjerą kuriančių specialistų. Interjero dizainerė Aušra Žvirblienė yra įrengusi jaunuolio miegamąjį, kuriame dominuoja dryžiai. Buvo parinktos dvi vyraujančios spalvos – šviesiai žalsva ir melsva.

Šiame kambaryje prie lovos patiestas kilimas, patalynė, lovatiesė, minkštas krėslas prie lovos ir ant sienos kabantis paveikslas yra dryžuoti. Pastarasis yra veikiau dekoracija. Interjero dizainerė jį apipavidalino tokiu pat dryžuotu audiniu, kaip ir krėslą.
Vis dėlto jaunuolio kambaryje ne viskas dryžuota. Kad neperkrautų gyvenamosios aplinkos, sienas, grindis ir lubas dizainerė paliko vienspalves. Tai galėtų būti viena taisyklių, kaip neperlenkti lazdos kuriant dryžuotą interjerą.

Svarbus ir lubų aukštis

A.Žvirblienės teigimu, nusprendusiems eksperimentuoti su dryžiais reikėtų atsižvelgti į kambario aukštį. Svarbu atminti ir tai, kad, pavyzdžiui, vertikaliai dryžuotu tapetu išklijavus sieną patalpa atrodys aukštesnė. O jei dryžiai horizontalūs, patalpa vizualiai pailgės. Taip galima sukurti optinę apgaulę.

Kaip neperkrauti interjero dryžiais? „Svarbu, kad jų nebūtų per daug. Jei būstą įsirengia ir eksperimentuoja pats šeimininkas, svarbu, kad tokioje aplinkoje jis jaustųsi gerai”, – priminė A.Žvirblienė.

Pati dizainerė kurdama dryžuotą aplinką pirmenybę teikia bendram patalpos vaizdui ir darnai. Todėl ji naudoja skirtingo pločio dryžius ir išlaiko tą pačią spalvų gamą. Svarbu, kad įėjus į kambarį nebūtų į akis krentančių daiktų ar interjero detalių. Šis patarimas galėtų būti dar viena taisyklių, į kurias reikėtų atsižvelgti eksperimentuojant su dryžiais.

Išduoda charakterį

Įmanomos ir kitokios variacijos su dryžiais. Tarkime, visame kambaryje vyrauja ramios vientisos spalvos. Tokiu atveju prie jų galima priderinti panašių spalvų dryžuotą dekoratyvinę pagalvėlę, šalia jos – tokių pačių spalvų, tik gėlėtą.

Reikėtų gerai pasvarstyti, ar verta kabinti dryžuotas užuolaidas. Galbūt geriau rinktis gėlėtas arba vienspalves? O kartais labiau tinka ant vienspalvės sienos pakabinti vienintelį dryžuotą paveikslą arba dryžuotu audiniu aptraukti vienintelį krėslą. Tokia detalė būtų išties dekoratyvus interjero pagyvinimas.

Kad ir ką siūlytų specialistai, A.Žvirblienė primena: svarbiausia, kad tokioje aplinkoje būsto šeimininkui būtų gera ir jauku. Kita vertus, dryžuotas interjeras išduoda, kad čia gyvenantys žmonės yra drąsūs, nebijo eksperimentuoti.

Jung

Kiti temos straipsniai

Kilimas svetainėje

Kilimas svetainėje. Kaip išsirinkti?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Valgomojo įrengimas

Kaip moderniai įsirengti valgomąjį?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu