Anza

Veja: dirbtinė ar natūrali?

Veja: dirbtinė ar natūrali?

Dažnai svajojame apie gražią ir vešlią veją – juk ji tikra namų puošmena. Tiesa ta, kad tokių svajonių realizavimas reikalauja daug laiko ir priežiūros. Nenuostabu, kad ieškant problemos sprendimų atsiranda šiuolaikiniai sprendimai: dirbtinė veja. Kodėl? Juk ji tokia pat žalia, graži ir, svarbiausia, nereikalauja laiko sąnaudų. Tad plačiau aptarkime dirbtinės ir natūralios vejos skirtumus.

Be žalio vejos kilimo sunkiai įsivaizduojame savą kiemą, o rūpesčių gali sukelti ir visai nedidelis vejos lopinėlis: tai mažai saulės, tai molingas dirvožemis, tai pelėsis, išlindęs nutirpus sniegui, tai išplikę plotai, tai dėmės ar išblukusi spalva… Vienos bėdos. Dirbtinė veja tokių problemų nesukelia.

Tiesa, anksčiau dirbtinė žolė nebuvo tokia kokybiška, neatrodė gražiai ir dekoruoti norėjosi nebent kapinaites. Dabar visai kitaip, kapinaitės dekoruojamos vis rečiau, o kiemą – vis  dažniau. Technologijų dėka rinkoje jau yra natūralią imituojančios dirbtinės vejos, su unikaliomis savybėmis: ilgaamžiškumu, dėvėjimosi savybėmis ir estetine išvaizda.

Dirbtinei vejai nereikalingi įprasti varginantys darbai – pjovimas, laistymas, priežiūra… Sutaupykite laiko ir išnaudokite jį produktyviau. Tiesa, ar pagalvojote, kad  norėdami turėti gražią natūralią veją, pirmiausia teks kreiptis į profesionalus: svarbu žinoti, kaip įdirbti dirvą, reikalingas drenažas ir kita. Be abejo, šios paslaugos kainuoja. Dirbtinei vejai laiko skirsite daug mažiau.

ŽOLĖ PATI NEAUGA

Nuo senų  laikų likęs įsitikinimas, kad žolę užtenka palaistyti, nupjauti ar pabarstyti  trąšų – to tikrai nepakaks. Kai statome namus – samdome architektus, projektuotojus, statybininkus… Pagaliau priėjus prie sklypo apželdinimo ir pažvelgus į sudėtas sąskaitas, noro išlaidauti nebelieka… Tad veją tvarkome patys, taip kaip išmanome. Nenustebkite gavę pradinį vaizdą: išplikusius ir apsemtus plotus, išblukusią spalvą ir visą kitą…

Sugriaukime susiformavusį mitą: natūrali veja pigesnė už dirbtinę. Visai ne, paprasčiausiai sudėkite visus natūralios vejos priežiūros išlaidas – gausite įspūdingą skaičių. Būtent jis turėtų padėti suprasti tikrąją kiekvieno produkto kainą ir kokybės santykį. Dar svarstote, natūrali veja ar dirbtinė? Daugiau pliusų jau surinko dirbtinė.

PRIVALUMAI

Dirbtinė veja niekada nenuvys. Be to, nereikės sukti galvos dėl pripučiamo vandens baseino, augalų vazono ar kitko, kas uždengtų veją ilgesniam laikui – skirtingai nei natūrali veja, dirbtinė neruduos ir nepliks, neužsisės piktžolės, nepuls jokios žolės ligos. Dirbtinei vejai šios problemos neegzistuoja.

TAUSOJA APLINKĄ

Vandens taupymas. Paskaičiuokite – laistydami sodus 1   m² žemės vidutiniškai sunaudojame 17 m³ vandens, taigi visam sodui, kurio plotas 100 m², reikės 1700 m³ vandens! Dirbtinė veja padeda sutaupyti vis mažėjančias gėlo vandens telkinių atsargas, juk jos nereikia laistyti.

Energijos taupymas. Pasak Aplinkos apsaugos agentūros (EPA), viena valanda žolės pjovimo benzinine žoliapjove atitinka apie 60 km kelio automobiliu. Jei veja pjaunama pusę valandos dešimt kartų per metus – žoliapjovė į aplinką paskleis teršalų, atitinkančių 4.660 km kelio važiuojant automobiliu. Ką bekalbėti apie eksploatacines išlaidas tepalams, atsarginėms detalėms ar remontui… Dirbtinė veja išsprendžia juos rūpesčius ir dar atlaisvina vietą Jūsų sandėliuke.

Jokių chemikalų. Pesticidai ir herbicidai yra plačiai naudojami vejos priežiūrai, kad išnaikintų piktžoles ar samanas. Turėdami dirbtinę žolę nebenaudosite šių aplinkai kenksmingų produktų.

Draugiška žmogui ir aplinkai. Dirbtinė žolė ROYAL GRASS®, kurią atstovauja www.svajoniuvejos.lt , neturi sunkiųjų metalų ar specifinio nemalonaus kvapo. Ne paslaptis – įprastos pigesnės alternatyvos tuo dažnai pasižymi. Taip pat  tokia žolė 100% perdirbama .Panaudota veja nėra išmetama į šiukšlyną , o perdirbama į antrines žaliavas.

ŽALIUOS NET ŠEŠĖLYJE

Šešėlyje ar net šiaurės pusėje žaliuojanti veja. Tai yra vietos, kuriose natūrali, tikrąja ta žodžio prasme, kovoja dėl išgyvenimo. Dirbtinė bus žalia visur, kur tik ją paklosite. Ją galimą įrengti balkone, terasoje, vaikų žaidimo aikštelėje, taip pat įgyvendinant įvairius architektūrinius ir interjero sprendimus.

Atrodo neįtikėtina, bet tai jau yra realybė: ant dirbtinės žolės malonu bėgioti basomis, saugu ropinėti mažyliui ir net lakstyti Jūsų numylėtam augintiniui. Juk norėdami turėti gražią natūralią veją, teks investuoti daug laiko sąnaudų, kantrybės ir, be abejo, finansų. Dirbtinei vejai pakaks tik noro turėti amžinai žaliuojančią aplinką.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu