Ekoklima

Testas dirvos tipui nustatyti

Testas dirvos tipui nustatyti

Šis paprastas būdas padės Jums nustatyti dirvos sudedamąsias dalis ir jų proporcijas.

1 stiklinė vandens ir 1 sauja žemės

Į stiklinę įberkite saują savo daržo žemės ir gerai išmaišykite. Palikite stovėti maždaug 12 valandų, kol susigulės atskiri dirvos komponentai. Tada išnagrinėkite.

Smėlis yra sudarytas iš didelių grūdelių, todėl jis nugrims į stiklinės dugną, paskui eis dumblo sluoksnis. Molis yra daug lengvesnis ir smulkesnis, taigi jis nusės ant smėlio ir dumblo. Humusas, lengviausias komponentas, sudarys viršutinį sluoksnį.  Dalis jo netgi gali plūduriuoti vandens paviršiuje.

Augalai padedantys nustatyti žemės tipą :

Skirtingi augalai mėgsta skirtingą dirvą, todėl jie gali parodyti kokia Jūsų daržo žemė.

Pvz. sausa dirva tinka tik tiems augalams, kurių šaknys gilios, kurie kaupia vandenį arba apsaugo nuo jo netekimo. Drėgnoje dirvoje auga augalai, kurių šaknys nepūva drėgnoje terpėje.

Paprastosios bitkrėslės, pievų vėdrynai, plačialapiai gysločiai ir kiaulpienės gerai auga priemolio dirvoje, o laukiniai čiobreliai ir rūgčiai gėrai klesti smėlio dirvoje.

Žliūgės, žvirbliarūtės ir baltosios balandos mėgsta purią dirvą, kur daug humuso.  Dilgėlės ir juodosios kiauliauodegės rodo, kad dirvoje yra daug azoto. Ramunėlės gerai auga turinčioje mažai kalkių, o vijokliai gerai auga, kur gausu kalkių.

Kiti temos straipsniai

Pasodinto miško priežiūra

Pasodinto miško priežiūra ir apsauga

Vaikų žaidimų aikštelės Statybinės ir apdailos medžiagos Želdinimo projektai, konsultacijos Tabariškių žaluma, UAB Protingi namai Pavasarį, kaip ir kiekvienais metais,

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu