Tikkuurila

Apsitverkit ir ramiai gyvenkit

Apsitverkit ir ramiai gyvenkit

Medis, jaukumas ir klasika – visiems gerai žinomas derinys. Deja, medinės tvoros yra ypač jautrios aplinkos ir klimato veiksniams – šaltis, karštis, sniegas, lietus, UV spinduliai… Sutiksite, vien lako ilgam išlaikyti gražią tvorą tikrai nepakaks. Tai kokias priemones rinktis? Kaip teisingai išsirinkti ir nesuklysti? O gal įmanoma šito išvengti?

MEDINĖS TVOROS IR JŲ PRANAŠUMAI

Kodėl medinė, o ne skardinė, metalinė ar aliumininė? Pirmiausia, mediena yra pigesnė nei visos kitos minėtos medžiagos. Be to, sutiksite, – medis yra klasika, o klasika išlieka madinga visa gyvenimą. Medinės tvoros pagyvina aplinką, sukuria jaukumą, natūralumą ir savą bei šiltą aplinką.

TVOROS PRIEŽIŪROS PRIEMONĖS

Siekiant išlaikyti medžiagos pirminę išvaizdą, pirmiausia, nėra rekomenduojama naudoti lako. Šis sudaro plėvelę, kuri, laikui bėgant trūkinėja ir ima luptis. Tvora taip pat nėra apsaugota nuo UV spindulių ir  po ilgesnio laiko ima tamsėti. Tik įsivaizduokite save, šveičiate tvoros paviršių, lupate lako likučius ir galvojate, ar buvo įmanoma to išvengti.

O kaip apsaugoti naują tvorą nuo grybelio, pelėsio ar puvimo? Pirmiausia – impregnuoti medienos antiseptiku. Tada jau galima dažyti, taip apsaugant nuo atmosferos poveikio. Tiesa, lauko medienai dažyti geriausiai tinka spalvoti dažai. Antiseptiko ir dažų derinys užtikrina ilgalaikę tvoros apsaugą.

Medinių tvorų asortimentas yra labai platus. Šioje vietoje UAB INGRO siūlo keletą įdomesnių alternatyvų: Prancūziško rafinuotumo arba Belgiško ramumo.

AUTENTIŠKAS IR JAUKUS EKSTERJERO SPRENDIMAS BE JOKIŲ GAMTOS POKŠTŲ

Tiek belgiškas Duofuse, tiek prancūziškas Silvadec produktų asortimentas – tai medienos mišiniai. Silvadec – medienos ir polietileno, Duofuse – medienos ir PVC mišiniai. Abu gaminiai yra puikios alternatyvos kietmedžiui. Taip prisidedama prie gamtos ir atogrąžų miškų tausojimo, ekologijos propagavimo. Dėl produktų sudėtinių dalių išvengiama  papildomos priežiūros, impregnantų, dažų ar valymo darbų. Didžiausios kylančios problemos tai, turbūt, tvoros deformavimasis, puvimas ar rakščių atsiradimas… Galite likti ramūs ir patogiai įsitaisę – tiek belgų, tiek prancūzų atstovaujami produktai yra visiškai atsparūs įprastoms natūralios medienos problemoms. Dar vienas išskirtinis bruožas – gyvavimo laikas, viršijantis įprastos medienos naudojimo trukmę kelis kartus. Dar po to gali būti ir pilnai perdirbami.

APSITVERK IR RAMIAI GYVENK

Apskritai, tai didelių sugebėjimų apsitverti tvorai nereikia, tačiau bent trupučio žinių ir įgūdžių turėti patartina. Svarbiausia darbe išlaikyti vienodus atstumus, išmatuoti ir apskaičiuoti kvadratūrą, taip pat nepervežti ir nepalikti per laisvų tvoros lentų, pirmu atveju – lentos gali suskilti, antru – tvora gali iškrypti ir pradėti klibėti. Egzistuoja du populiariausi tvorų tvėrimo būdai – vertikalus ir horizontalus. Tveriant vertikaliai lentelės tvirtinamos prie medinių ar metalinių sijų, o horizontaliai – ant subetonuotų stulpelių.

Vis dėlto norėtųsi paklausti, kodėl atsitveriame: dėl saugumo, išskirtinio dizaino ar derinamės prie kaimynų? Dažnas, matyt, saugo asmeninę erdvę ir siekia joje susikurti maksimalų komfortą. Na taip, su chalatu ir kavos puodeliu rankoje, gaivų saulėtą rytą norėtųsi pasitikti be svetimų akių… O kalbant apie dizainą, juk kiekvienas norime išsiskirti – ir kad pačiam gražu būtų, ir kad kaimynai pagirtų. Užsidirbkite iš jų dar keletą pagyros žodžių – Duofuse ir Silvadec produktai suteikia galimybę ramiai tinginiauti, skiriant laiką sau ir savo pomėgiams, kol kaimynas, perdažydamas tvorą jau kelintą kartą, skundžiasi kaitria saule. Jums laisva minutė tikrai nepakenkė – tik pagalvokite, kokius gudrius ir apgalvotus sprendimus mokate priimti.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu