Anza

Aplinkos apželdinimo darbai

Aplinkos apželdinimo darbai

Teritorijų apželdinimas – tai jaukumo kūrimas. Kiekvienas esame skirtingas, tad ir kiekvienas apželdinimo ir gerbūvio siūlomas sprendimas turi būti pritaikomas kiekvienam žmogui. Jei norite sudėtingesnio projekto, bet neturite reikiamų žinių ar patirties įgyvendinti šį uždavinį – pasirinkite patikimą partnerį šioje nuostabioje jaukumo sukūrimo kelionėje jūsų kieme, sode ar sodyboje.

Sklypo apželdinimas gali daug pasakyti ir Jums, ir apie Jus. Tai ne tik minkšta akį viliojanti veja prie namo, tai ir takeliai, ir visa augalija kartu.

Kaip vyksta apželdinimas?

Apželdinimas – tai baigiamasis aplinkos tvarkymo etapas. Paruošiamuoju etapu analizuojamos geodezinės sklypo nuotraukos, nustatoma grunto sudėtis ir drėgnumas. Tuomet pradedami teritorijos apželdinimo projektavimo darbai: didžiojo sklypo, prie namo esančio sodo ir/ar vidinio kiemelio projektavimas. Paruošiama dizaino projektas, kuriame numatomas takelių tinklas, suprojektuojami nedideli vandens telkiniai, numatomos gėlynų ir dekoratyvinių augalų sodinimo vietos. Tuomet atliekamas sklypo žymėjimas, įrengiamos atraminės sienelės, pastatomi mažieji architektūros elementai, nuimama velėna ir paklojamas derlingas gruntas.

Įvykdžius šiuos etapus pradedamas apželdinimas: sėjama veja (arba tiesiama ruloninė veja), įrengiami gėlynai ir alpinariumai, trinkelėmis klojami takeliai, iškasami dekoratyviniai vandens telkiniai, sodinami krūmai ir medžiai.

Apželdinimo pagalba ne tik galutinai sutvarkoma aplinka, bet ir galima užmaskuoti joje esančius trūkumus. Apželdinimo ypatumai priklauso nuo gamtinių sąlygų: vietovės reljefo, aplinkos komponentų, klimato. Reljefas įtakoja inžinerinius ir meninius sprendimus. Būtent dėl reljefo skirtumų susiformuoja gamtinė įvairovė ir kultūrinis landšaftas. Taigi, čia pasitarnauti gali tinkamai parengtas apželdinimo projektas, pabrėžiantis aplinkos privalumus arba išspręs trūkumus. Dirva ir augalija sąlygoja įvairias apželdinimo galimybes. Tad, teisingai parinkti lauko augalai, gėlės ir veja, tinkamoje vietoje įrengti alpinariumai, galutinai suformuoja estetišką teritorijos vaizdą.

UAB „Constuction partners“ ne tik pasirūpins Jūsų teritorijos apželdinimu, bet atliks ir kitus gerbūvio darbus:

  • Žemės stumdymo ir planiravimo darbai
  • Trinkelių klojimas
  • Aplinkos tvarkymas ir apželdinimas
  • Tvorų įrengimas
  • Drenažo sistemų įrengimas
  • Atraminių sienelių betonavimas
  • Laistymo ir apšvietimo sistemos išvadžiojimas

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu