Franke

Kaip aliejus padeda apsaugoti medieną lauke nuo UV spindulių?

medienos apsauga nuo UV

Apsaugoti baldus ar lauko lentas nuo žalingo UV spindulių poveikio gali būti nelengva. Nors saulė suteikia galimybę gyvybei klestėti, per laiką, tiesioginių saulės spindulių kontaktas su medienos paviršiumi pastaruosius išblukina…

Tačiau yra sprendimas, kuris gali padėti ilgiau išlaikyti puikią lauko baldų ar lentų išvaizdą. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kaip kokybiškas medienos aliejus gali padėti apsaugoti lauko baldus ar lentas nuo išblukimo dėl UV spindulių poveikio.

UV spinduliai ir jų žala medienai

UV (ultravioletiniai) spinduliai – tai nematomi saulės skleidžiami spinduliai, kurie gali smarkiai pažeisti atvirai laikomos medienos paviršius.

Dėl saulės spindulių poveikio mediena gali išdžiūti, išblukti ir pasidaryti itin trapi. Taip atsitikus, lentos ar lauko baldai pradeda skilinėti, trūkinėti, o tai dar labiau spartina būklės prastėjimą, didina pažeidimų atsiradimų tikimybę. Ultravioletinių spindulių poveikį gali dar labiau sustiprinti lietus, vėjas ir temperatūros pokyčiai. Visa tai Lietuvos klimatui yra labai būdinga…

Medienos aliejus ir jo siūloma apsauga

Medienos aliejus – tai apsauginė danga, kuria galima padengti medinius paviršius ir apsaugoti juos nuo žalingo UV spindulių poveikio. Medienos aliejus (dažnai vadinamas alyva) yra populiarus pasirinkimas lauko baldams, terasoms, fasadams, durims ir tvoroms dengti. Kokybiškas aliejus sukurtas taip, kad įsiskverbtų giliai į medieną ir sukurtų apsauginį sluoksnį išorėje, kuris gali padėti apsaugoti medieną nuo kenksmingo ultravioletinių saulės spindulių poveikio.

Vienas iš pagrindinių medienos alyvos naudojimo privalumų yra tas, kad ji gali padėti išryškinti natūralų medienos grožį ir kartu ją apsaugoti. Prasiskverbusi į medieną alyva ne tik saugo, bet ir sugeba pabrėžti jos natūralią spalvą ir tekstūrą, kartu užtikrinant, kad apdaila atrodys naujai, prabangiai.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu